Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 kwietnia 2015, 09:30

Call of Duty: Black Ops III - data premiery i sporo nowych informacji

W sieci pojawiły się skany materiałów reklamowych Call of Duty: Black Ops III. Dowiedzieliśmy się z nich sporo nowego, w tym, że gra zaoferuje w kampanii tryb kooperacyjny oraz sporo sandboksowych sekcji. Poznaliśmy także datę premiery.

Call of Duty: Black Ops III trafi do sprzedaży 6 listopada. - Call of Duty: Black Ops III - data premiery i sporo nowych informacji - wiadomość - 2015-04-25
Call of Duty: Black Ops III trafi do sprzedaży 6 listopada.
Call of Duty: Black Ops III w skrócie:
  • Twórcy: Treyarch
  • Gatunek: FPS
  • Platformy sprzętowe: PC, PlayStation 4, Xbox One
  • Data premiery: 6 listopada 2015.

Jutro firma Activision Blizzard ma oficjalnie zapowiedzieć Call of Duty: Black Ops III. Do sieci wyciekły jednak skany materiałów reklamowych, dzięki czemu już teraz możemy poznać pierwsze konkrety na temat tej produkcji. Wśród nich znalazła się data premiery – gra trafi do sprzedaży 6 listopada tego roku. Preordery nagrodzone zostaną możliwością wzięcia udziału w beta testach

Zgodnie z tradycjami serii, gra zaoferuje kampanię w filmowym stylu. Co jednak ciekawe, tym razem będziemy ją mogli przejść nie tylko samotnie, ale również w trybie kooperacji. Ponadto podczas zabawy często mamy natykać się na sandboksowe sekcje, z dużymi otwartymi terenami, podczas których sami wybierzemy drogę oraz metodę realizacji zadań. Dzięki temu Call of Duty: Black Ops III będzie można przechodzi wielokrotnie, za każdym razem otrzymując świeże wrażenia. Oczywiście nie zabraknie też liniowych misji nastawionych na dostarczenie maksymalnie efektownej akcji. Gra pozwoli swobodnie dobierać uzbrojenie, ekwipunek oraz zdolności postaci. W kampanii pojawi się także system rozwoju, a każdy gracz otrzyma własną, ciągle zmieniającą się zbrojownie.

Obecność opcji kooperacji w kampanii nie znaczy wcale, że zabraknie znanego z poprzednich odsłon trybu zombie, w którym grupa graczy musi połączyć siły przeciwko hordom żywych trupów. Tryb ten zostanie wyposażony w rozbudowaną fabułę oraz własny system rozwoju, który ma zwiększyć atrakcyjność wielokrotnego przechodzenia tych przygód.

W Call of Duty: Black Ops III pojawi się oczywiście również tradycyjny tryb multiplayer, pozwalający na rywalizowanie z innymi użytkownikami. Wzbogacić go ma nowy system poruszania się, pozwalający wykonywać akrobacje (w tym te z wykorzystaniem cyberwszeczepów), aktywować specjalne ataki i umiejętności oraz łączyć wszystkie te czynności w długie płynne kombinacje ruchów.

Wszystkie mapy zostaną opracowane tak, aby zapewniały masę opcji zarówno w trakcie korzystania z nowej mechaniki ruchu, jak i podczas polegania na bardziej tradycyjnych taktykach. Ponadto wprowadzony zostanie nowy system Specjalisty. Pozwoli on postaciom na zdobywanie poziomów i ulepszanie umiejętności oraz ekwipunku. Do tego dojdą znane z poprzednich odsłon systemy rozwoju postaci oraz uzbrojenia, więc gracz otrzyma w sumie trzy sposoby na zwiększanie potencjału bojowego swojego żołnierza.

  1. Call of Duty – oficjalna strona serii