Blizzard o klasach postaci w World of Warcraft: Cataclysm
W najbliższych dniach Blizzard zamierza przedstawić zmiany dotyczące poszczególnych klas postaci, których można spodziewać się w Cataclysm, czyli trzecim dużym dodatku do World of Warcraft. Bashiok, community manager firmy, przedstawił oficjalny rozkład, z którego wynika, że już jutro dowiemy się co w przyszłości czeka shamanów, priestów i warlocków.
Szymon Liebert
W najbliższych dniach Blizzard zamierza przedstawić zmiany dotyczące poszczególnych klas postaci, których można spodziewać się w Cataclysm, czyli trzecim dużym dodatku do World of Warcraft. Bashiok, community manager firmy, przedstawił oficjalny rozkład, z którego wynika, że już jutro dowiemy się co w przyszłości czeka shamanów, priestów i warlocków.
Cataclysm przyniesie poważne zmiany w mechanice rozgrywki World of Warcraft, czego świadomość mają chyba wszyscy miłośnicy tej produkcji. Do tej pory firma Blizzard ujawniała małe porcje informacji odnośnie różnych elementów (piszemy o nich regularnie w przeglądzie Co w Blizzardzie piszczy?), więc wyłożenie konkretów rozwieje wiele wątpliwości.
Postaramy się informować o kolejnych nowinkach ujawnianych przez studio – jutro poznamy szczegóły wspomnianych klas (shaman, priest, warlock), pojutrze na warsztat wzięci zostaną warrior, death knight i rogue, a w piątek hunter, druid i mage. Miłośnicy paladina będą musieli poczekać do 16 kwietnia, bo ta klasa postaci jest we wcześniejszej fazie produkcji.
Informacje w kolejnych dniach będą publikowane o różnych porach na forach Blizzarda. Bashiok przypomniał, że wiele z nich ma charakter tymczasowy i może ulec zmianie do dnia premiery produkcji, która nastąpi najprawdopodobniej w drugiej połowie tego roku. Warto dodać, że autorzy przybliżyli plany odnośnie poprawienia systemu Rage oraz dispellowania.
W związku z nadchodzącą dużą porcją nowych informacji o rozszerzeniu, pojawiła się sugestia, że może wkrótce rozpoczną się jego testy. Jeśli twórcy chcą wydać grę w drugiej połowie roku, to rychły start bety jest rzeczywiście prawdopodobny, bo po prostu zostało niewiele czasu. W World of Warcraft gra obecnie mniej więcej 11,5 miliona graczy ze świata.
Informacje o zmianach w klasach postaci:
- 7 kwietnia – shaman, priest, warlock
- 8 kwietnia – warrior, death knight, rogue
- 9 kwietnia – hunter, druid, mage
- 16 kwietnia - paladin

GRYOnline
Gracze
Komentarze czytelników
DanuelX Legend

drut i pall WYMAGAJA nerfu - wystarczy spojrzeć jaka gromada n00bow nimi gania
patuzi Pretorianin

Ja pier... chcecie by pala nerfa dostał ?! Gdybyście grali od 1.08 kiedy pala to był healer only, to byście wiedzieli, że wkońcu palec może konkurować z innymi dpsami na raidach. A Ci co mówia, że pala nerfa wymaga - grają rogalami albo hunterami (w Hordzie - bo tam dużo CuTe BlOoD ElFóW lata jako palce, a to się równa noobostwem).
Pozatym - największą wadą tego dodatku będzie właśnie paladyn, czyli tauren ("RETBull doda Ci skrzydeł" - tak jak to na jednym z komiksów widziałem).
Moja teoria jest taka, że najpierw ujawnią klasy nad którymi najdłużej pracują - czyli większego balansu potrzeba - tak więc paladyn teoretycznie byłby najbardziej zbalansowaną klasą - czyli tą co najmniej roboty wymaga (ostatni patch ZERO zmian dla palców wprowadził więc jest jakieś tam połączenie)
Jako paladyn w Ally od 4 lat = For the Alliance (teh lol)
zanonimizowany447865 Generał
paladyn ostaniego dnia, jako jedyna klasa, pewnie szykuje się spora niespodzianka, moze sobie dadzą wreszcie spokój z tym balansowaniem, skasują tą klasę i po kłopocie ;P
zanonimizowany531845 Generał
Nie mogą całkiem znerfić czy skasować loladyna, bo przecież stracą wielu klientów i tym samym dużo pieniędzy. W końcu palek jest najczęściej wybieraną przez graczy klasą.
Sathorn Pretorianin

a to info skad? Jozek na rogu powiedzial czy pani Zosia w sklepie?
Census mowi: DK 713 prawie tysiecy http://www.warcraftrealms.com/census.php
a dopiero pozniej jest Palek 711 tysiecy.