Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 kwietnia 2014, 13:15

autor: qjin

Black Desert – imponująca prezentacja rozległego świata gry

Koreańskie studio Pearl Abyss opublikowało kolejny, imponujący materiał wideo, który promuje grę MMO zatytułowaną Black Desert. Na początku bieżącego miesiąca przyszło nam podziwiać rewelacyjny kreator postaci, natomiast tym razem zademonstrowano wygląd świata gry i krainy, jakie przyjdzie nam zwiedzić podczas sieciowych wojaży.

O Black Desert do niedawna słyszeli przede wszystkim gracze, którzy śledzą wszelkie nowinki poświęcone grom z gatunku MMORPG, ale zaczyna to się zmieniać za sprawą kolejnych prezentacji azjatyckiego studia Pearl Abyss, w tym robiącego świetne wrażenie kreatora tworzenia naszego alter ego. Po dwóch tygodniach od publikacji ostatniego nagrania przyszedł czas na wycieczkę po imponującym świecie utrzymanym w klimatach fantasy. W grze zwiedzimy między innymi lasy pełne potworów, niewielkie wioski, ale także ogromne twierdze. To, co jednak rzuca się szczególnie w oczy, to zachwycająca wielkość terenu. Gracze, którzy lubią eksplorować otwarte przestrzenie, nie powinni narzekać na brak swobody w Black Desert.

Choć materiał wideo robi niemałe wrażenie, to nie da się nie zauważyć niedoskonałości w tej prezentacji. Praktycznie przez pełne jedenaście minut występują kłujące w oczy doczytywania tekstur oraz obiektów (tzw. pop-up), co niestety negatywnie wpływa na odbiór całości. Pozostaje mieć nadzieję, że te skazy znikną do czasu premiery Black Desert albo przynajmniej zostaną zniwelowane do minimum na mocnych komputerach osobistych.

Mimo że produkcja zespołu Pearl Abyss powstaje z myślą o rynku azjatyckim, to plany zakładają ekspansję na kraje europejskie. W tej chwili trudno jednak wyrokować, czy i ewentualnie kiedy do tego dojdzie. Premiera powinna odbyć się najwcześniej w 2015 roku. Jeśli chcecie być na bieżąco w temacie Black Desert, to zapraszamy serdecznie do śledzenia naszego newsowego cyklu Przegląd MMO.