Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 listopada 2013, 09:00

autor: Orlov

BioShock Infinite: Burial at Sea - dziś premiera pierwszego epizodu

Dziś pierwszy epizod Burial at Sea, DLC do BioShock Infinite, zostanie udostępniony do pobrania. W sieci pojawiły się już recenzje rozszerzenia.

BioShock Infinite: Burial at Sea - dziś premiera pierwszego epizodu - ilustracja #1

Pierwszy z dwóch epizodów Burial at Sea, przenoszącego nas do Rapture DLC do BioShock: Infinite, trafi dziś do cyfrowej dystrybucji. Samodzielny zakup rozszerzenia będzie się wiązać z wydatkiem rzędu 14,99 euro (około 63 złotych), natomiast przepustka sezonowa, dająca nam dodatkowo dostęp do kolejnych dwóch DLC, kosztuje 19,99 euro (około 84 złotych). Dodatkowa zawartość pojawi się na platformach PC, Xboksie 360 i PlayStation 3 (w ofercie europejskiego PSN najprawdopodobniej dopiero jutro).

Posiadacze premierowej edycji polskiego wydania BioShock: Infinite, które trafiło na rynek nakładem Cenega Poland, będą mogli pobrać Burial at Sea bez dodatkowych opłat – do ich egzemplarzy został już dołączony Season Pass.

W sieci pojawiły się już pierwsze recenzje DLC. Nasza redakcja pozytywnie oceniła rozszerzenie, wystawiając mu solidną notę 8.0/10. Obecnie średnia ocen dla Burial at Sea, według serwisu Metacritic, wynosi 71/100. Oto jak w oczach zagranicznych serwisów wypada dodatek:

  • Eurogamer – 7/10
  • IGN – 7/10
  • CVG – 7/10
  • Destructoid – 6,5/10
  • NowGamer – 6/10

Debiutujący dziś Burial at Sea rozpoczyna dwuepizodową historię Bookera DeWitta i Elizabeth w podwodnym mieście Rapture. Mająca pojawić się wkrótce część druga pozwoli nam wcielić się w Elizabeth, co wpłynąć ma na charakter rozgrywki – otwarte konfrontacje zastąpi bardziej taktyczne i skryte podejście. Premiera wkrótce.