Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 listopada 2013, 09:56

autor: luckie

Zapowiedziano sonder. – grę przygodową, w której wybory będą miały znaczenie

Niezależne studio KAMAi MEDIA zapowiedziało grę sonder. – przygodówkę TPP, w której poczynania gracza w dużej mierze ukształtują fabułę. Co ciekawe, akcję będzie się dało w dowolnej chwili cofnąć, a bohatera zmienić.

Tytuł raczej nietypowy, podobnie jak i sama produkcja - Zapowiedziano sonder. – grę przygodową, w której wybory będą miały znaczenie - wiadomość - 2013-11-12
Tytuł raczej nietypowy, podobnie jak i sama produkcja

Osoby znużone stale powracającymi kliszami fabularnymi, szukające oryginalnych pomysłów, być może zainteresuje debiutancka produkcja macedońskiego niezależnego studia KAMAi MEDIA. Ekipa opublikowała pierwszy zwiastun oraz kilka informacji na temat trzecioosobowej gry przygodowej zatytułowanej sonder. lub, jeśli ktoś woli, The Station.

sonder. a.k.a. The Station
  1. Przygodówka TPP
  2. Decyzje z realnymi konsekwencjami
  3. Dowolne przełączanie się pomiędzy postaciami
  4. Wydarzenia rozgrywające się w czasie rzeczywistym
  5. Możliwość cofania akcji

Projekt wyróżnia kilka ciekawych pomysłów. Po pierwsze, gra nie wskaże jednego wyraźnego protagonisty, na którym skupiałaby się oś wydarzeń i inni bohaterowie. Gracz będzie mógł pokierować poczynaniami dowolnej postaci znajdującej się na stacji kosmicznej. Celem autorów produkcji jest dowieść, że osąd w dużym stopniu zależy od perspektywy.

Odkrywanie historii sonder. ma charakteryzować ogromna swoboda. Pomiędzy bohaterami przeskoczymy w dowolnym momencie. Grając nimi podejmiemy decyzje, które wpłyną na nich samych, innych oraz na świat gry. Twórcy obiecują, że wybory gracza będą miały duże znaczenie – ponoć na finalny rezultat wpłynie nawet to, gdzie w danej chwili przebywają poszczególne osoby. To od nas zależeć ma m.in., kto, jeśli ktokolwiek, dożyje do napisów końcowych.

Potężny Heros przy pracy - Zapowiedziano sonder. – grę przygodową, w której wybory będą miały znaczenie - wiadomość - 2013-11-12
Potężny Heros przy pracy

Akcja sonder. ma się toczyć w czasie rzeczywistym – wydarzenia będą miały miejsce bez względu na to, gdzie akurat znajduje się gracz. Co ciekawe, gra zaoferuje opcję przewijania wstecz. W dowolnym momencie będzie się dało cofnąć akcję, choćby i do początku rozgrywki, aby zrobić coś inaczej. Ostatecznie jednak nie będzie dobrych i złych decyzji – jak mawiają, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Jak na razie sonder. zapowiada się niezwykle interesująco. Niestety twórcy nie wyjawiają choćby przybliżonej daty premiery tytułu ani platform docelowych (choć prawdopodobnie będzie to PC). Powiadomimy Was, gdy dowiemy się czegoś nowego na temat produkcji.

  1. Gra sonder. na stronie studia KAMAi MEDIA