Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 listopada 2013, 10:30

autor: Orlov

Zapowiedziano Faster Than Light: Advanced Edition

Twórcy Faster Than Light ogłosili prace nad darmowym rozszerzeniem do gry – Advanced Edition. Dodatkowo zapowiedziana została konwersja tytułu na tablety firmy Apple.

Zapowiedziano Faster Than Light: Advanced Edition - ilustracja #1

Roguelike’owy Faster Than Light, w którym przychodzi nam wcielić się w kapitana kosmicznego statku, doczeka się darmowego rozszerzenia. Advanced Edition, bo taką nazwę ma nosić dodatkowa zawartość, wprowadzi nie tylko nowych przeciwników, broń, czy ulepszenia naszego okrętu, lecz również przyniesie pewne innowacje w rozgrywce.

Wprowadzony zostanie między innymi System Kontroli Umysłów, który tymczasowo zmieni wrogów w naszych sprzymierzeńców, by naprawili wyrządzone przez siebie szkody, bądź sabotowali własną flotę. Z kolei dzięki Systemowi Hakowania otrzymamy możliwość blokowania i zakłócania sprzętów przeciwnika. Twórcy obiecują również nowe sektory i zdarzenia – udział w pracach nad nimi wziął jeden z twórców Planescape: Torment, obecnie pracownik Obsidian Entertainment – Chris Avellone. Usprawnione zostaną też obecne już elementy, między innymi możliwość zapisu i opuszczenia gry w trakcie walki. Wzbogacona ma być także oferta sklepu.

Zabawa w Advanced Edition nie będzie obligatoryjna – pojawi się możliwość wyłączenia rozszerzenia przed rozpoczęciem nowej rozgrywki. Aktualizacja zostanie udostępniona na początku przyszłego roku.

Ponadto twórcy ogłosili dodatkowo prace nad konwersją Faster Than Light na tablety firmy Apple. Gra trafi zarówno na pełnowymiarowe iPady (od drugiej generacji wzwyż), jak i mniejsze iPady mini. Wersje na urządzenia przenośne działające na systemach Android i Windows są w planach, ale nie zostały jeszcze potwierdzone. Mobilna wersja także otrzyma pakiet Advanced Edition i również zadebiutuje na początku 2014 roku.

  1. Pełna treść zapowiedzi Advanced Edition
  2. Recenzja FTL: Faster Than Light – kosmicznej gry RPG typu roguelike