Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 kwietnia 2013, 20:20

autor: Ender

Bethesda szykuje się do zapowiedzi nowej gry?

Bethesda przygotowuje najprawdopodobniej grunt pod zapowiedź nowej gry. Przedstawiciele firmy opublikowali w sieci tajemniczy filmik, który może zawierać wskazówki, pozwalające odgadnąć czym będzie ten tajemniczy tytuł.

W ubiegłym tygodniu, wiceprezydent Bethesdy, Pete Hines, w rozmowie z serwisem OXM zapewnił, że w najbliższym czasie powinniśmy spodziewać się zapowiedzi nowych gier od wydawcy, mających zelektryzować graczy. Dziś za pośrednictwem mobilnej aplikacji Vime, firma opublikowała krótki i zapętlony filmik, na którym zobaczymy zdjęcia wyświetlane na ścianie za pośrednictwem rzutnika. Przedstawiają one poskręcany drut kolczasty i płytę winylową, która jak wskazują niektórzy z komentujących, jest nagraniem jednego najpopularniejszych klasycznych utworów Jana Sebastiana Bacha – Arii na strunie G z orkiestrowej Suity nr 3. Informację tę powinniśmy traktować więc najpewniej jako wskazówkę. Bez wątpienia filmik jest pierwszym etapem kampanii przygotowującej grunt do zapowiedzi nowej produkcji. Otwartym pozostaje pytanie – czy poznamy jej tytuł i jakieś konkretne szczegóły, jeszcze przed czerwcowymi targami E3.

Jeżeli przyjrzymy się plotkom i wieściom wypływającym z Bethesdy w ostatnich latach, dość łatwo i szybko ułożymy listę potencjalnych gier, z którymi może być związany krótki teaser. Najbardziej oczywistym wyborem będzie nowa odsłona The Elder Scrolls. Biorąc jednak pod uwagę, że dopiero co pełną parą ruszają prace na kontynuacją tej serii, a w planach na ten rok jest już The Elder Scrolls Online, to chyba najmniej prawdopodobna opcja. Drugim tytułem w kolejce jest Fallout 4. Niestety i ten wybór jest najpewniej nietrafny. W odpowiedzi na twitterowe pytanie jednego z fanów czy opublikowany materiał dotyczy postapokaliptycznego cyklu, Pete Hines stwierdził z pewnością, że nie. Niewykluczone więc, że może chodzić o grę Prey 2, Dooma 4, kontynuację Dishonored lub zupełnie nową markę.

Najprawdopodobniej film związany jest jednak z projektem o kodowej nazwie Zwei, o którym pisaliśmy rok temu. Tytuł ma być klasycznym survival-horrorem, tworzonym przez studio Tango Gameworks, na którego czele stoi legendarny twórca Resident Evil, Shinji Mikami. Do tej pory deweloperzy opublikowali tylko jedną grafikę koncepcyjną, nie dostarczając żadnych szczegółów dotyczących produkcji.

Jedyna opublikowana do tej pory grafika koncepcyjna pochodząca z Zwei - Bethesda szykuje się do zapowiedzi nowej gry? - wiadomość - 2013-04-16
Jedyna opublikowana do tej pory grafika koncepcyjna pochodząca z Zwei