Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 września 2010, 10:25

autor: Sarge

Będzie gra na podstawie filmu Incepcja?

Jeśli podobał się Wam film Incepcja i macie ochotę na więcej, to powinna zainteresować Was najnowsza informacja mówiąca o tym, że możliwe jest przeniesienie tego świata do gier.

Jeśli podobał się Wam film Incepcja i macie ochotę na więcej, to powinna zainteresować Was najnowsza informacja mówiąca o tym, że możliwe jest przeniesienie tego świata do gier.

W tej sprawie wypowiedział się sam Christopher Nolan – reżyser wspomnianego wyżej tytułu. Stwierdził on podczas wywiadu na konferencji w Rzymie (zorganizowanej z okazji debiutu filmu we Włoszech), że aktualnie rozważa stworzenie gry opartej na swoim dziele. Niestety nie zdradził żadnych konkretów, nie wiadomo więc czego możemy się spodziewać.

Będzie gra na podstawie filmu Incepcja? - ilustracja #1

Co więcej, Nolan podobno już od kilku lat myślał o takim ruchu, gdyż mógłby wtedy zrealizować te pomysły, których nie udało się zawrzeć w kinowym obrazie. Możemy się tylko domyślać, że akcja adaptacji odbiegałaby od oryginału – trudno bowiem oczekiwać, by dłuższy czas po premierze filmu chciano raz jeszcze pokazywać jego najlepsze momenty, choć tym razem w wirtualnej formie.

Trudno powiedzieć na ile te plany są bliskie realizacji i czy w ogóle dojdą do skutku. Trzeba jednak powiedzieć, że przeniesienie uniwersum Incepcji do gier wideo mogłoby się okazać trafnym posunięciem. Swego czasu sam Nolan mówił bowiem o tym, że tworząc film po części inspiruje się właśnie naszą elektroniczną rozrywką.

Serwis Variety przy okazji ogłosił, że Incepcja od czasu swojej premiery przyniosła przychody wynoszące 753 miliony dolarów. Produkcja nie zeszła jeszcze ze wszystkich kin, wobec czego liczba ta z pewnością jeszcze się powiększy.