Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 maja 2015, 14:43

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Battlefield Hardline najlepiej sprzedało się na konsolach PS4 i XOne

Szef firmy Electronic Arts zdradził, że cztery na pięć sprzedanych egzemplarzy strzelanki Battlefield Hardline trafiało do użytkowników konsol PlayStation 4 i Xbox One. Jednocześnie z najnowszego raportu finansowego koncernu wynika, że PC-ty od kilku lat zapewniają "Elektronikom" coraz mniejsze przychody.

Battlefield Hardline – najwięcej stróżów prawa znajdziemy na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. - Battlefield Hardline najlepiej sprzedało się na konsolach PS4 i XOne - wiadomość - 2015-05-06
Battlefield Hardline – najwięcej stróżów prawa znajdziemy na konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Battlefield Hardline nie wszystkim graczom przypadło do gustu, ale okazało się, że firma Electronic Arts jest „bardzo zadowolona” z osiągniętych wyników sprzedaży. Niestety nie podzielono się konkretnymi danymi, ale za to zdradzono, że największą popularnością produkcja cieszyła się wśród użytkowników konsol PlayStation 4 i Xbox One. Blake Jorgensen, szef „Elektroników” wyjawił, że cztery na pięć sprzedanych egzemplarzy Battlefield Hardline trafiało do miłośników PS4 / XOne. Oznacza to, że aż 80% nakładu przypadło właśnie na te dwie maszyny, a pozostałe 20% rozdziela się na Xboksa 360, PlayStation 3 i komputery osobiste. Niestety nie znamy danych dotyczących innych gier koncernu, więc ciężko stwierdzić czy jest to jednorazowy przypadek.

Warto jednak zerknąć do najnowszego raportu finansowego EA, w którym znajduje się widoczny poniżej wykres. Wynika z niego, że gry na PC-ty od trzech lat przynoszą wydawcy coraz mniejsze przychody, a produkcje na konsole i urządzenia mobilne odnotowują wzrost popularności.

Battlefield Hardline najlepiej sprzedało się na konsolach PS4 i XOne - ilustracja #2

Battlefield Hardline to pierwsza gra z serii Battlefield wyprodukowana przez studio Visceral Games, znane wcześniej z horrorów Dead Space. Produkcja porzuciła wojenne klimaty na rzecz walki policjantów z bandytami. Oprócz kampanii dla jednego gracza, projekt oferuje również zmagania w multiplayerze, będącym wizytówką serii. Tytuł dostępny jest na rynku od marca bieżącego roku.