Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lipca 2016, 10:30

autor: Adrian Werner

Battlefield 1 - sporo nowych informacji wygrzebanych w plikach zamkniętej alfy

Fani przekopali się przez pliki zamkniętej alfy Battlefield 1 i odkryli sporo nowych informacji na temat gry, w tym liczbę typów uzbrojenia, misji w kampanii czy map do trybu multiplayer. Ponadto dwie poprzednie odsłony cyklu mają otrzymać darmową misję zachęcającą do nabycia tegorocznej części serii.

Grupa szczęśliwców bawi się już pecetową alfą gry Battlefield 1, czyli jednej z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. Jak to w przypadku takich testów bywa, część z graczy postanowiła przekopać się przez pliki i dzięki temu odkryto sporo nowych informacji na temat tego projektu.

Battlefield 1 trafi do sprzedaży w październiku. - Battlefield 1 - sporo nowych informacji wygrzebanych w plikach zamkniętej alfy - wiadomość - 2016-07-05
Battlefield 1 trafi do sprzedaży w październiku.

W ten sposób dowiedzieliśmy się m.in., że kampania podzielona zostanie na sześć rozdziałów zawierających w sumie dwadzieścia poziomów. Na początku fabuły odwiedzimy m.in. szkołę lotniczą, a jedna z ostatnich misji rozegra się w trakcie Bitwy o Gallipoli. Co ciekawe, przed premierą do Battlefield 4 i Battlefield Hardline dodana zostanie darmowa misja zatytułowana „Road to Battlefield 1", mająca zachęcić graczy do zakupu tegorocznej odsłony.

W grze znajdziemy 42 typy uzbrojenia, w tym działa przeciwpancerne, laski dynamitu oraz moździerze. Do tego dojdzie 20 gadżetów (m.in. granaty, pistolety na flarę, maski gazowe i strzykawki). Listę zamknie osiem broni do walki w zwarciu, takich jak pałki czy maczugi.

Z innych ciekawostek warto wspomnieć, że Battlefield 1 ma posiadać dziesięć map do starć multiplayer, a ich nazwy dają niezłe pojęcie o miejscówkach, w jakich toczyć się będą bitwy:

 1. MP_Amiens (Bitwa pod Amiens)
 2. MP_Chateau (rezydencja)
 3. MP_Desert (walki na pustyni)
 4. MP_FaoFortress (Lądowanie w Fao)
 5. MP_Forest (las)
 6. MP_Argonne (zapewne chodzi tu uderzenie na Meuse-Argonne)
 7. MP_ItalianCoast (włoskie wybrzeże)
 8. MP_MountainFort (twierdza w górach)
 9. MP_Scar (mapa z duża ilością okopów?)
 10. MP_Suez (kanał sueski)

W grze znajdzie się także osiem trybów rozgrywki. Do tej kategorii należeć będą dobrze znane fanom serii Gorączka (ang. Rush) oraz Podbój (ang. Conquest), jak również nowość nazwana Behemot. O tym ostatnim trybie nie wiemy nic, ale fani spekulują, że może obracać się on wokół walk na sterowcach i opancerzonych pociągach.

Oczywiście, należy pamiętać, że wersja alfa wcale nie musiała zawierać wszystkich plików z gry. Sporo elementów może również ulec zmianie przed premierą. Dlatego wszystkie powyższe informacje trzeba traktować jedynie jako ciekawostki i nie przywiązywać się do nich zbyt bardzo.

Przypomnijmy na koniec, że Battlefield 1 trafi do sprzedaży 21 października tego roku na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz na pecetach. Twórcy mają w planach otwarte beta testy, ale na razie wiemy tylko, że ruszą one w połowie lata.

 1. Oficjalna strona gry
 2. Co wiemy o grze Battlefield 1? Uzbrojenie, realia historyczne i kampania (zapowiedź)
 3. Battlefield 1 - kompendium wiedzy