Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lipca 2016, 12:00

autor: Keczup

Battlefield 1 – screeny z trybu obserwatora i pogłoski o gołębiach pocztowych

W sieci pojawiły się zrzuty ekranu z gry Battlefield 1 wykonane w trybie obserwatora. Prezentują jedną z map dostępnych w grze przy różnych konfiguracjach warunków atmosferycznych. Warto też wspomnieć, że gracze zacierają ręce na jeden z trybów gry, którego głównym bohaterem może okazać się gołąb pocztowy.

Nie da się ukryć, że Battlefield 1 jest jedną z najbardziej oczekiwanych produkcji tego roku. Premiera odbędzie się jesienią, ale w sieci nieustannie pojawiają się nowe fragmenty rozgrywki i zrzuty ekranu, a wraz z nimi masa plotek i domysłów. Wczoraj informowaliśmy o elementach gry, które wyciągnięto z plików gry z zamkniętych alfa testów. Dzisiaj prezentujemy screeny, które udostępnił na swoim koncie Imgur użytkownik o pseudonimie berdu. Ukazują one jedną z map przy różnych konfiguracjach warunków atmosferycznych, a wykonano je podczas imprezy EA Play, która odbyła się 12 czerwca w Los Angeles.

Oprawa graficzna nowego Battlefielda wygląda wyśmienicie. - Battlefield 1 – screeny z trybu obserwatora i pogłoski o gołębiach pocztowych - wiadomość - 2016-07-06
Oprawa graficzna nowego Battlefielda wygląda wyśmienicie.

Zrzuty ekranu zostały zrobione w trybie obserwatora, jednak już na pierwszy rzut oka widać jak zmiana pogody może wpłynąć na wrażenia z rozgrywki. Jeśli twórcom uda się umiejętnie odwzorować widoczny na zdjęciach efekt z perspektywy gracza, to produkcja nie znudzi się odbiorcom przez długi czas. Screeny znajdziecie pod koniec wiadomości.

Specjalny tryb rozgrywki z gołębiami pocztowymi

W sieci krąży też plotka, zgodnie z którą w grze pojawi się tryb nawiązujący mechaniką do „capture the flag” z gołębiami pocztowymi w roli głównej. Ich źródłem jest film udostępniony przez użytkownika portalu YouTube o pseudonimie AlmightyDaq w marcu tego roku. W opublikowanym materiale youtuber opisuje kształt, jaki twórcy mają nadać najnowszej produkcji i poszczególne elementy, które w niej zobaczymy. Po kilku miesiącach fani wrócili do tego nagrania, bo po ujawnieniu Battlefield 1 okazało się, że większość przedstawionych tam informacji jest prawdziwa.

Zgodnie z zawartymi w filmie rewelacjami, gołąb ma funkcjonować jak flaga w popularnym „capture the flag”. Gracze będą musieli go przetrzymać określoną ilość czasu, aby odleciał z ważną wiadomością w kierunku bazy. Wówczas przeciwna drużyna będzie starała się go przechwycić, zanim dotrze do bazy i zdobędzie punkt. Oficjalnie DICE nie potwierdziło tych rewelacji, jednak jak wiadomo gołębie pocztowe były najpopularniejszym sposobem przekazywania informacji w czasie I wojny światowej i dla pełnego odwzorowania jej realiów nie może ich zabraknąć.

  1. Oficjalna strona producenta gry
  2. Oficjalna strona Battlefield 1
  3. Galeria screenów w wysokiej rozdzielczości
Battlefield 1 – screeny z trybu obserwatora i pogłoski o gołębiach pocztowych - ilustracja #2
Battlefield 1 – screeny z trybu obserwatora i pogłoski o gołębiach pocztowych - ilustracja #3

Seria Battlefield zadebiutowała w 2002 roku grą Battlefield 1942. Od tego momentu cykl zmierzał w kierunku coraz nowocześniejszego uzbrojenia i przypisanego do niego modelu rozgrywki. Battlefield 1 jest punktem zwrotnym dla szwedzkiego studia DICE, ukazuje bowiem realia I wojny światowej, serwując nam uzbrojenie i bitwy z tamtego okresu. Gra ukaże się 21 października na komputery osobiste i konsole ósmej generacji.

Ostatnia aktualizacja: 2016-07-06

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Battlefield 1

Battlefield 1