Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 marca 2017, 19:17

autor: Vergil

Battlefield 1: Nie przejdą - DLC z oficjalnym zwiastunem i datą premiery

Fani Battlefield 1 mają powody do radości - DICE opublikowało bowiem materiał wideo zapowiadający DLC pod tytułem Nie przejdą, a także ogłosiło oficjalną datę premiery owego z dawna oczekiwanego dodatku.

Zaledwie przedwczoraj donosiliśmy Wam o atrakcjach przygotowywanych przez twórców Battlefield 1. Dzisiaj natomiast mamy dla Was jeszcze gorętsze konkrety – DICE opublikowało bowiem oficjalny zwiastun dodatku zatytułowanego Nie przejdą, a także podzieliło się z nami jego datą premiery.

Nie przejdą…

W Battlefield 1: Nie przejdą będzie można zagrać 14 marca. Dotyczy to jednak osób, które zaopatrzyły się w Przepustkę Sezonową. Reszta graczy będzie musiała uzbroić się w cierpliwość, bowiem add-on zostanie im udostępniony dwa tygodnie później - 28 marca.

Jakie nowości znajdą się w Battlefield 1: Nie przejdą? Zacznijmy od tego, że rozszerzenie wprowadzi cztery nowe mapy, czyli Wzgórza Verdun, Fort Vaux, Przełamanie oraz Soissons. Ponadto, dodatek wniesie również dwie nowe operacje, kilka nowych rodzajów broni, klasę elitarną (Czyściciela okopów) oraz jeszcze jednego behemota, czyli superciężki czołg Char 2C.

Najlepsze zostawiliśmy jednak na koniec – jedną z gwiazd owego rozszerzenia będzie bowiem nowy tryb gry, czyli Linia Frontu. Ma on stanowić połączenie dwóch dotychczasowych wariantów rozgrywki – Podboju oraz Szturmu. Zmagania rozpoczną się zatem od rywalizacji dwóch drużyn o kontrolę nad pojedynczymi celami, z których ostatnim będzie sztab główny. Po jego opanowaniu rozpocznie się kolejny etap walki, w którym jeden zespół będzie atakował telegrafy, a zadaniem drugiego stanie się ich obrona.

…i nie tylko

Czołgi zaliczyły stosunkowo udany debiut podczas I wojny światowej, zatem w Battlefield 1 nie mogło ich zabraknąć. - Battlefield 1: Nie przejdą - DLC z oficjalnym zwiastunem i datą premiery - wiadomość - 2017-03-03
Czołgi zaliczyły stosunkowo udany debiut podczas I wojny światowej, zatem w Battlefield 1 nie mogło ich zabraknąć.

Na Nie przejdą lista planowanych przez DICE dodatków oczywiście się nie kończy. W planach zespołu znajdują się jeszcze co najmniej trzy rozszerzenia, czyli W imię cara (gracze dołączą do armii rosyjskiej, by zawalczyć na największym froncie Wielkiej Wojny), Niespokojne wody (wojna na morzu z udziałem nowej jednostki – Niszczyciela) oraz Apokalipsa (jak sugeruje tytuł, będzie on dotyczyć najbardziej krwawych bitew I wojny światowej).

Kiedy premiery? DICE nabiera wody w usta, zdając się sugerować fanom, że powinni skoncentrować się na pierwszej z planowanych atrakcji.