Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 grudnia 2011, 11:40

autor: Sarge

Batman: Arkham World kontynuacją gry Batman: Arkham City?

Na gali Video Game Awards mogła wystąpić wskazówka dotycząca ewentualnej kontynuacji gry Batman: Arkham City. Na imprezie pojawiła się nazwa Batman: Arkham World, która być może jest tytułem niezapowiedzianej jeszcze produkcji.

W sieci pojawiły się plotki na temat kontynuacji gry Batman: Arkham City. Choć twórcy oficjalnie jej nie zapowiedzieli, to mogli dać pewną wskazówkę na weekendowej gali Video Game Awards 2011.

W trakcie imprezy wybierano m.in. nagrodę dla najlepszej postaci w grach. Zwyciężył Joker z produkcji Batman: Arkham City, który wystąpił w specjalnym materiale wideo z okazji zdobycia wyróżnienia. Główny przeciwnik Batmana trzyma w rękach skrypt Batman: Arkham World i wyrzuca go do śmieci mówiąc, że nie będzie go więcej potrzebował. Na koniec dodaje krótkie, aczkolwiek wymowne: „Ups, spoilery”, sugerujące zdradzenie czegoś istotnego.

Batman: Arkham World kontynuacją gry Batman: Arkham City? - ilustracja #1

Oczywiście nie musi to oznaczać niczego konkretnego, ale wielu graczy zaczęło zastanawiać się, czy Batman: Arkham World to tytuł następnej odsłony serii. Może to oznaczać, że w ewentualnej kontynuacji gry Batman: Arkham City dostaniemy jeszcze większy teren do zwiedzania.

Batman: Arkham City jest bezpośrednią kontynuacją produkcji Batman: Arkham Asylum. Najnowsza odsłona zebrała znakomite noty (w naszej recenzji – 9.5 w skali dziesięciostopniowej) i zdaje się być jednym z kandydatów do tytułu gry roku. Tytuł otrzymał cztery wyróżnienia na gali Video Game Awards 2011.