Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 sierpnia 2013, 12:25

autor: qjin

Batman: Arkham Origins – wymagania sprzętowe wersji PC

W sklepie cyfrowej dystrybucji Steam ujawniono specyfikacje sprzętowe, które pozwolą na utrzymanie płynnej rozgrywki w Batman: Arkham Origins. Sprawdźcie, czy Wasz komputer sprosta wymaganiom Człowieka-Nietoperza.

Wymagania sprzętowe Batman: Arkham Origins nie takie straszne – przynajmniej w teorii - Batman: Arkham Origins – wymagania sprzętowe wersji PC - wiadomość - 2013-08-07
Wymagania sprzętowe Batman: Arkham Origins nie takie straszne – przynajmniej w teorii

Choć do październikowej premiery Batman: Arkham Origins pozostało jeszcze kilka miesięcy, to w serwisie Steam już teraz udostępniono minimalne i rekomendowane wymagania sprzętowe pecetowej wersji gry. W przeciwieństwie do poprzednich odsłon serii nie uruchomimy jej na systemie operacyjnym Windows XP. Co więcej, nadchodzące przygody Człowieka-Nietoperza nie będą wymagać rejestracji w usłudze Games for Windows Live – firma Warner Bros. zrezygnowała z niej na rzecz platformy Steam. Poza tymi niuansami minimalna konfiguracja sprzętowa praktycznie nie odbiega od tej dotyczącej Arkham City.

Minimalne wymagania sprzętowe

  • Procesor: Core 2 Duo 2,4 GHz lub Athlon X2 2,8 GHz
  • Pamięć operacyjna: 2 GB
  • Karta grafiki: GeForce 8800 GTS lub Radeon 3850 z obsługą DirectX 10
  • System operacyjny: Windows Vista (32-bit)/7/8

Rekomendowane wymagania sprzętowe

  • Procesor: Core i5 750 2,67 GHz lub Phenom II X4 965 3,4 GHz
  • Pamięć operacyjna: 4 GB RAM
  • Karta grafiki: GeForce GTX 560 lub Radeon HD 6950 z obsługą DirectX 11
  • System operacyjny: Windows Vista (64-bit)/7/8

Pecetowa edycja Batman: Arkham Origins będzie – podobnie jak ostatnie odsłony cyklu – dodatkowo wspierać technologię Nvidia PhysX. Można również spodziewać się obsługi nowszych opcji, takich jak technika wygładzania krawędzi TXAA oraz teselacja. Po więcej szczegółów odsyłamy do tego newsa.

Grafika wersji pecetowej zachwyci jeszcze bardziej, ale kosztem wyższych wymagań sprzętowych - Batman: Arkham Origins – wymagania sprzętowe wersji PC - wiadomość - 2013-08-07
Grafika wersji pecetowej zachwyci jeszcze bardziej, ale kosztem wyższych wymagań sprzętowych

Świeżych informacji o nowych przygodach Mrocznego Rycerza nie brakuje. Niedawno firma Warner Bros. ujawniła szczegóły na temat trybu wieloosobowego, który zostanie udostępniony po raz pierwszy w historii cyklu. Jest to potwierdzenie plotek sprzed paru miesięcy. Gra otrzyma również bogatą edycję kolekcjonerską zawierającą m.in. album z grafikami koncepcyjnymi czy figurkę z Batmanem i Jokerem. To, jak prezentuje się obecna wersja produkcji, możecie zobaczyć chociażby w 7-minutowym materiale wideo z targów E3.

Po raz pierwszy w historii serii Batman: Arkham zagramy w tryb sieciowy - Batman: Arkham Origins – wymagania sprzętowe wersji PC - wiadomość - 2013-08-07
Po raz pierwszy w historii serii Batman: Arkham zagramy w tryb sieciowy

Batman: Arkham Origins ukaże się po polsku (napisy) na wszystkich zapowiedzianych platformach sprzętowych (PC, Xbox 360, PlayStation 3, Wii U). Jedynie „przenośny” spin-off na PlayStation Vita, Batman: Arkham Origins Blackgate, nie otrzyma spolszczenia. Premiera gry odbędzie się 25 października 2013 roku.