Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 sierpnia 2013, 13:21

autor: luckie

Twórcy FIFA 14 o Precyzyjnym strzale i Realistycznej fizyce piłki

Precyzyjny strzał i Realistyczna fizyka piłki to dwie nowe funkcje obecne w FIFA 14. Do sieci trafił film, w którym przedstawiciele studia EA Sports omawiają wspomniane cechy najnowszej odsłony piłkarskiej serii.

Studio EA Sports ujawniło dwie nowe funkcje, jakie do sportowej serii FIFA wprowadzi jej tegoroczna odsłona. Mowa o Precyzyjnym strzale i Realistycznej fizyce piłki. Obie zaprezentowano na nowym filmie z gry, dostępnym po polsku.

Precyzyjny strzał sprawi, że zawodnicy dostosują ułożenie ciała i prędkość ruchu do oddania jak najlepszego strzału na bramkę. W tym celu sztuczna inteligencja wirtualnych piłkarzy weźmie pod uwagę odległość do bramki, położenie piłki, ustawienie stopy i tym podobne czynniki. Piłkarz spróbuje jak najlepiej wykorzystać swoją silniejszą nogę oraz odpowiednio dostosować kąt uderzenia.

Drugą ze wspomnianych funkcji jest Realistyczna fizyka piłki. Zgodnie z nazwą zajmie się ona torem lotu futbolówki. Na sposób poruszania się piłki ma wpłynąć nie tylko rodzaj uderzenia, lecz także obieg powietrza. Twórcy obiecują zmienną trajektorię lotu, dzięki czemu strzały i podania zyskają na nieprzewidywalności, a bramki z tej samej pozycji nie będą wyglądać bliźniaczo podobnie. Ponadto miłośnicy futbolu dostrzegą, że niektórzy zawodnicy wykonają uderzenia charakterystyczne dla ich rzeczywistych odpowiedników.

Jak będzie wyglądała polska okładka FIFA14?

Fani serii są zaproszeni do zabawy w odkrywanie polskiej okładki FIFA 14. Aby wziąć udział w konkursie i wygrać jeden z 11 egzemplarzy produkcji, należy udać się na oficjalne konto gry na Facebooku.

  1. FIFA 14 na Facebooku

FIFA 14 trafi do Polski 26 września 2013 roku. W naszym kraju tradycyjnie otrzyma ona polską wersję językową z komentarzem Dariusza Szpakowskiego i Włodzimierza Szaranowicza.

Ostatnia aktualizacja: 2013-08-07

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
FIFA 14

FIFA 14