Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 października 2011, 09:55

autor: Kono

Znamy wymagania sprzętowe pecetowej edycji Batman: Arkham City

Na serwisie Steam pojawiły się wymagania sprzętowe gry Batman: Arkham City. Najnowsza produkcja studia RockSteady nie będzie potrzebować super komputera, by działać na najniższych ustawieniach.

Docierają do nas kolejne wieści dotyczące pecetowej wersji gry Batman: Arkham City. Tym razem, dzięki serwisowi Steam poznaliśmy wymagania sprzętowe najnowszej produkcji zespołu RockSteady.

Podana specyfikacja nie jest zbytnio wygórowana. Chociaż nie zostało to jasno sprecyzowane, można przypuszczać, że opublikowane wymagania są raczej tymi minimalnymi.

Znamy wymagania sprzętowe pecetowej edycji Batman: Arkham City - ilustracja #1

Wymagania sprzętowe:

  • Procesor: Core 2 Duo 2,4 GHz lub Athlon X2 4800+
  • Pamięć operacyjna: 2 GB
  • Karta grafiki: GeForce 8800 GT lub Radeon HD3850, 512 MB pamięci
  • Dysk twardy: 17 GB
  • System operacyjny: Windows XP/Vista/7 (DirectX 9.0c)

Warto zaznaczyć, że wszelkie funkcje sieciowe gry Batman: Arkham City będą dostępne po zalogowaniu się do serwisu Games For Windows Live.

Przypominamy też o udogodnieniach czekających na nabywców pecetowej wersji. Zaoferuje ona wsparcie dla DirectX 11, PhysX w wersji 2.8.4 oraz technologii NVIDIA 3D Vision. Rozwiązania te złożą się na lepszą oprawę graficzną w pecetowym Batmanie, jednak do cieszenia się nimi będziemy potrzebować maszyny silniejszej od komputera opisanego w powyższych wymaganiach sprzętowych.

Na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360 Batman: Arkham City ukaże się w Polsce w tym tygodniu – 21 października. Właściciele PC będą musieli poczekać do 18 listopada. Produkcja RozkSteady miała już premierę w Stanach Zjednoczonych i została bardzo dobrze przyjęta przez krytyków (średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi 95/100).