Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2013, 06:56

autor: Adrian Werner

Batman: Arkham Origins - obejrzyj siedmiominutowy gameplay

W sieci pojawił się premierowy zapis rozgrywki z Batman: Arkham Origins. Trwa on ponad siedem minut i pokazuje sporo elementów gry, w tym nowe lokacje, typy przeciwników oraz gadżety.

Jedną z ostatnich wielkich gier, jakie zawitają na konsole obecnej generacji będzie Batman: Arkham Origins. Przed rozpoczęciem tegorocznego E3 mieliśmy już okazję obejrzeć imponujący zwiastun stworzony na silniku, ale do tej pory twórcy nie pokazali samej rozgrywki. Teraz uległo to zmianie. Podczas targów zaprezentowano grywalne demo, co zaowocowało trwającym ponad siedem minut zapisem rozgrywki.

Materiał pokazuje sporo elementów gry, w tym nowe lokacje, typy przeciwników i gadżety. Możemy też obejrzeć system dynamicznych przestępstw. Podczas przemierzania Gotham co pewien czas natkniemy się na kryminalistów łamiących prawo i tylko od nas zależeć będzie czy ich powstrzymamy. Ciekawie prezentowały się również starcia z mistrzami sztuk walki, którzy potrafią kontrować ciosy Mrocznego Rycerza.

Na E3 wyjaśniło się również zamieszanie związane z aktorem podkładającym głos Batmanowi. Jakiś czas temu autorzy ogłosili, że zamierzają zrezygnować z usług znanego z poprzednich gier Kevina Conroya. Potem okazało się, że jest on jednak zaangażowany w produkcję nowej odsłony serii Arkham. Podczas targów twórcy doprecyzowali jednak, że aktor nie wystąpi w Batman: Arkham Origins. Zamiast niego głosu mrocznemu rycerzowi udzieli Roger Craig Smith. Wynika z tego, że Conroy zagra w kolejnej części serii, która prawdopodobnie powstaje w studiu Rocksteady.

Przypomnijmy, że Batman: Arkham Origins jest prequelem w stosunku do wcześniejszych odsłon serii. Jego akcja toczy się w drugim roku kariery superbohatera. Fabuła rozegra się jednej nocy, podczas której na Mrocznego Rycerza zapoluje ośmiu zabójców, zwabionych do Gotham nagrodą w wysokości 50 mln dolarów wyznaczoną za głowę Batmana. Teren akcji ma być co najmniej dwukrotnie większy niż w Arkham City. Zapełni go sporo wysokich budynków, przez co będziemy mogli naprawdę poczuć się jak patrolujący miasto superbohater, którego znamy z komiksów.

Batman: Arkham Origins powstaje z myślą o pecetach oraz konsolach PlayStation 3, Xbox 360 i Wii U. Premiera zaplanowana została na 25 października tego roku. Równolegle ukaże się przeznaczona na konsole przenośne gra Batman: Arkham Origins Blackgate, której akcja toczyć się będzie trzy miesiące później. W niej będziemy mogli obejrzeć m.in. pierwsze spotkanie Mrocznego Rycerza z Kobietą-Kot.

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej