Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2013, 17:39

autor: qjin

Batman: Arkham Origins – wyciekły filmiki prezentujące tryb wieloosobowy

Do sieci trafiły nieoficjalne materiały wideo demonstrujące zapowiedziany przeszło tydzień temu tryb wieloosobowy Batman: Arkham Origins. Zmagania sieciowe, które pojawią się po raz pierwszy w historii cyklu, przygotowywane są przez studio Splash Damage.

Po raz pierwszy w historii Batman: Arkham zagramy w tryb wieloosobowy - Batman: Arkham Origins – wyciekły filmiki prezentujące tryb wieloosobowy - wiadomość - 2013-08-08
Po raz pierwszy w historii Batman: Arkham zagramy w tryb wieloosobowy

Pod koniec ubiegłego miesiąca oficjalnie zaprezentowano tryb wieloosobowy Arkham Origins, który po raz pierwszy zadebiutuje w grze z cyklu Batman: Arkham. Jak się dowiedzieliśmy, za jego stworzenie odpowiada brytyjskie studio Splash Damage, znane przede wszystkim z Enemy Territory, Quake Wars oraz Brinka. Dziś możemy bliżej przyjrzeć się zmaganiom sieciowym dzięki wyciekowi nieoficjalnych nagrań zrealizowanych na podstawie wersji beta. Pierwsze z nich to wideo samouczek pokazany zarówno z perspektywy Batmana oraz Robina, jak i zwykłych oprychów, z kolei w ostatnim pierwsze skrzypce gra postać Jokera.

Po obejrzeniu wszystkich materiałów możemy wstępnie ocenić chociażby system strzelania czy chowania się za przeszkodami. Całość wypada bardzo przyzwoicie i przywodzi na myśl między innymi serię Gears of War. Jest to ten sam tryb rozgrywki, który został zaprezentowany dziennikarzom na specjalnej imprezie. W zmaganiach biorą udział dwa trzyosobowe zespoły (gangi Jokera i Bane’a) i trzeci składający się z Batmana i Robina. W udostępnionych wycinkach gameplayu widać także momenty, w których gracz przejmuje kontrolę nad Jokerem – to będzie możliwe jedynie w ograniczonym stopniu. Ogólnie rzecz ujmując, zabawa w niczym nie odbiega od standardowych strzelanin w konwencji TPP. Zupełnie inaczej prezentują się zmagania po stronie Batmana i Robina – rozgrywka przybiera skradankowy charakter, a postacie są wyposażone w ekwipunek dostępny w kampanii fabularnej, co daje szerokie pole do popisu w likwidacji pomagierów Jokera i Bane’a. Jeśli po obejrzeniu nieoficjalnych materiałów wideo czujecie niedosyt, to zapraszamy do zapoznania się z dotychczas ujawnionymi informacjami na temat multiplayera oraz obejrzenia oficjalnego zwiastuna.

Za Batman: Arkham Origins odpowiadają dwa zespoły deweloperskie: Warner Bros. Montreal (singleplayer) i Splash Damage (multiplayer) - Batman: Arkham Origins – wyciekły filmiki prezentujące tryb wieloosobowy - wiadomość - 2013-08-08
Za Batman: Arkham Origins odpowiadają dwa zespoły deweloperskie: Warner Bros. Montreal (singleplayer) i Splash Damage (multiplayer)

Premiera Batman: Arkham Origins odbędzie się 25 października na PC, PlayStation 3, Xboksa 360 i Wii U w polskiej kinowej wersji językowej (napisy). W tym samym dniu zadebiutuje również Blackgate, „przenośna” wersja gry na PlayStation Vita i Nintendo 3DS.