Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 8 sierpnia 2013, 17:46

autor: Hed

Xbox One rozpakowany – znamy zawartość pudełka z konsolą

Microsoft ujawnił, co znajdziemy w pudełku z Xboksem One. Materiał z rozpakowania produktu poprowadził Larry Hryb, znany też jako Major Nelson.

Wiemy, co kryje się w pudełku z Xboksem One. - Xbox One rozpakowany – znamy zawartość pudełka z konsolą - wiadomość - 2013-08-08
Wiemy, co kryje się w pudełku z Xboksem One.

Firma Microsoft opublikowała film prezentujący zawartość pudełka z Xboksem One. Materiał poprowadził Larry Hryb, znany też jako Major Nelson, wieloletni pracownik koncernu odpowiedzialny między innymi za kontakt z fanami. Dzięki temu wiemy, co otrzymamy po zakupie konsoli. Część z dodatków będzie dostępna w premierowej edycji Xboksa One, nazwanej Day One Edition. Niespodzianką jest to, że zarówno w edycji Day One, jak i standardowej znajdziemy headset.

W pudełku z Xboksem One znajdziemy sensor Kinect, headset, kontroler, kabel HDMI, instrukcje z naklejką, zasilacz oraz samą konsolę. Sprzęt jest utrzymany w kolorystyce liquid black i zaprojektowany tak, aby kojarzyć się z formatem 16:9. Xbox One jest wyposażony w: dysk o pojemności 500 GB, napęd Blu-ray, port IR, wejście i wyjście HDMI, interfejs S/PDIF, port Kinecta, trzy wyjścia USB 3.0 Super Speed, slot Kensington Security oraz przewodowy (RJ-45) lub bezprzewodowy Internet.

Wraz z powyższym materiałem poznaliśmy sporo szczegółów o poszczególnych komponentach. Dowiedzieliśmy się, że kontroler do Xboksa One otrzymał 40 poprawek względem poprzedniej wersji, w tym lepszy D-pad. Urządzenie będzie wymagało baterii AA lub podłączenia kablem USB. Microsoft będzie też oferował zestaw Xbox One Play & Charge, czyli baterię z ładowarką, która skorzysta z portu micro-USB. Specjalna wersja pada, zawierająca chromowany D-pad będzie dostępna we wspomnianym wydaniu Day One Edition.

Poprawki wprowadzono także do Kinecta, który lepiej rozpozna gesty i głos oraz będzie oferował kamerę z rozdzielczością 1080p i większym polem widzenia. Dodajcie do tego cztery mikrofony. Wbudowane sensory mają umożliwić korzystanie z Kinecta nawet przy małym oświetleniu. Chat na Xboksie One będzie korzystał z trzykrotnie wyższego próbkowania (odpowiadającego za jakość dźwięku) niż na Xboksie 360. Do rozmów wykorzystamy też headset, ważący zaledwie 44 gramy.

Kabel HDMI dołączany do konsoli to kabel kategorii drugiej, który poradzi sobie z rozdzielczością 1080p, 3D oraz 4K. Wbudowana karta sieciowa będzie kompatybilna ze standardami A/B/G/N i technologią dual-band dla częstotliwości 2,4 GHz oraz 5 GHz.

  1. Oficjalna strona Xboksa One