Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 marca 2015, 19:20

Batman: Arkham Knight na PC bez wydania pudełkowego?

Brytyjski sklep ShopTo podzielił się otrzymaną od swoich dostawców informacją, że Batman: Arkham Knight w wersji pecetowej nie trafi do sklepów w formie fizycznej. Firmy Rocksteady, Warner Bros. Interactive Entertainment oraz Cenega na razie nie skomentowały tych wieści.

Joe Anderson – właściciel brytyjskiego sklepu z grami ShopTo – dopiero co podzielił się na Twitterze informacją, jakoby gra Batman: Arkham Knight w wersji na komputery osobiste miała nie doczekać się wydania fizycznego. Źródłem tych rewelacji są dostawcy zaopatrujący wspomniany sklep w towar. Nieoczekiwane wieści wydają się prawdopodobne, biorąc pod uwagę, że Anderson jeszcze dodatkowo weryfikował nowiny, zyskując ich potwierdzenie u różnych źródeł. Póki co nie mamy żadnego oficjalnego komentarza w tej sprawie – ani od studia Rocksteady (dewelopera), ani od Warner Bros. Interactive Entertainment (światowego wydawcy), ani od Cenegi (polskiego dystrybutora). Nie wiemy też, co dokładnie miałby oznaczać „brak wydania fizycznego” – czy całkowity brak pudełek w punktach sprzedaży detalicznej (taką właśnie wersję wydarzeń sugeruje właściciel ShopTo), czy może tylko nietłoczenie omawianej gry na płytach i umieszczanie zamiast tego w plastikowych opakowaniach kodów pobraniowych.

Rzecz jasna, spróbujemy jak najszybciej dowiedzieć się, jak w istocie wygląda sytuacja, i zaktualizować niniejszą wiadomość.

Tymczasem tych spośród Was, którzy jeszcze go nie widzieli, zapraszam do obejrzenia prawie ośmiominutowego zapisu rozgrywki z Batman: Arkham Knight, opublikowanego zaledwie wczoraj (został zamieszczony powyżej). Przypominam też, że premiera omawianej gry dopiero co została opóźniona o trzy tygodnie – na 23 czerwca 2015 roku. Ostatnia jakoby przygoda Człowieka-Nietoperza w wydaniu studia Rocksteady stanie się udziałem nie tylko pecetowców, ale także użytkowników konsol ósmej generacji – PlayStation 4 i Xboksa One. A skoro mowa o tych ostatnich, to warto przytoczyć jeszcze jedną świeżą informację: posiadacze najnowszych platform sprzętowych od Sony i Microsoftu podobno będą mogli wypróbować także poprzednie dzieła wspomnianego zespołu z serii Batman: ArkhamBatman: Arkham Asylum i Batman: Arkham City – w odświeżonych wydaniach pod koniec bieżącego roku.

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej