Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 listopada 2006, 10:36

Bardzo dobra sprzedaż gier z serii Scarface

Firma Vivendi Games poinformowała, że gra Scarface: The World Is Yours, wydana w październiku na PS2, Xboksa i PC, osiągnęła globalną sprzedaż na poziomie miliona egzemplarzy.

Firma Vivendi Games poinformowała, że gra Scarface: The World Is Yours, wydana w październiku na PS2, Xboksa i PC, osiągnęła globalną sprzedaż na poziomie miliona egzemplarzy.

Scarface: The World is Yours uzyskała również status najlepiej sprzedającej się gry w Stanach Zjednoczonych w miesiącu październiku, co potwierdzają notowania prowadzone przez grupę NPD. Dodatkowo przenośna, amerykańska wersja gry, czyli wydane na PSP Scarface: Money. Power. Respect, była w tym samym okresie najczęściej wybieraną przez klientów pozycją na pierwszego handhelda firmy Sony.

Bardzo dobra sprzedaż nie przełożyła się niestety na gorące przyjęcie ze strony światowych recenzentów. Średnia ocen (według serwisu GameRankings) kształtuje się bowiem na poziomie od 62% (PSP) do 78% (Xbox). Nasz serwis wystawił PeCetowej wersji gry notę 76%.

Gra Scarface: The World is Yours oparta jest na kultowym filmie z roku 1983 z Alem Pacino w roli głównej. Producenci umożliwili graczowi zmianę oryginalnego scenariusza – przejęcie kontroli nad Tonym Montaną daje osobie trzymającej pada (ewentualnie mysz i klawiaturę) niepowtarzalną okazję uratowania go z opresji i odbudowania narkotycznego imperium.

Więcej na temat gry znajdziecie w naszej Encyklopedii. Waszej uwadze polecamy również naszą recenzję, napisaną przez Laraska.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej