Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lutego 2018, 20:38

Bandai Namco pracuje nad Metroid Prime 4? Ridge Racer 8 tytułem ekskluzywnym na Nintendo Switch

W sieci pojawiły się doniesienia na temat dwóch z trzech tytułów ekskluzywnych opracowywanych przed firmę Bandai Namco na konsolę Nintendo Switch. Profil jednego z pracowników zdradził, że zespół w Singapurze pracuje nad Ridge Racer 8 oraz przygodowym FPS-em na tę konsolę. Pojawiły się też spekulacje, jakoby tym drugim tytułem było nic innego jak oczekiwane Metroid Prime 4.

Prawie rok po premierze Nintendo Switch nikt już chyba nie wątpi, że nowa platforma japońskiego koncernu to ogromny sukces. Nie dość, że sama konsola sprzedaje się wyśmienicie (ostatni raport wspominał o 15 milionach nabytych urządzeń), to jeszcze początkowo skromna biblioteka gier rozrasta się o kolejne dobrze oceniane produkcje. Jak zmieniło się podejście do Switcha, świadczyła już deklaracja firmy Bandai Namco, która w listopadzie zapowiedziała trzy tytuły ekskluzywne dla konsoli Nintendo. Wtedy nie zdradzono nic więcej, ale pewną wskazówkę przyniosły najnowsze doniesienia. Użytkownik serwisu YouTube o pseudonimie Doctre81 znalazł na stronie LinkedIn interesujący profil pracownika oddziału firmy w Singapurze. Z tekstu wynika, że deweloper pracuje nad przygodową strzelanką FPP, przeznaczoną wyłącznie na Switcha. Co więcej, ten sam twórca ma brać udział w pracach nad ósmą odsłoną cyklu Ridge Racer, również będącą tytułem ekskluzywnym na konsolę Nintendo.

Źródło: Doctre81 (YouTube).
Źródło: Doctre81 (YouTube).

Jak zwykle w przypadku tego typu sensacji, tekst zdążył już zniknąć ze strony, ale Doctre81 zamieścił go w swoim filmiku, a stosowny zrzut ekranu (zamieszczony powyżej) zdążył rozpowszechnić się w sieci. Warto dodać, że singapurska ekipa (w skład której wchodzą weterani LucasArts) zamieściła wcześniej pięć ogłoszeń o pracę na dość istotne stanowiska (m.in. dyrektora artystycznego). Wśród wymagań znalazł się udział w pracach nad „licznymi wydanymi tytułami AAA”, co sugeruje, że zespół ma planach większe projekty.

Sama informacja o dwóch tytułach ekskluzywnych nie jest sensacją, skoro firma deklarowała już swoje oddanie konsoli, które zresztą potwierdziła m.in. zapowiedzią Dark Souls: Remastered na tę platformę. Jednak już wzmianka o pracach nad kolejnym Ridge Racer może wywołać poruszenie. Ta niegdyś popularna seria zręcznościowych wyścigówek otrzymała ostatnią odsłonę na duże konsole w 2012 roku (Ridge Racer Unbounded). Ta zresztą znacząco odeszła od tradycji cyklu na rzecz efektownej destrukcji w stylu cyklu Burnout, co nie przekonało niektórych fanów. Wpis zdaje się sugerować, że twórcy postanowili wrócić do korzeni, na co wskazuje nie tylko powrót do numeracji. W opisie czytamy o oparciu rozgrywki na driftingu, niegdyś charakteryzującego cykl, a zmienionego właśnie w Unbounded.

Ridge Racer: Unbounded wprowadziło wiele zmian w rozgrywce, różnie przyjętych przez fanów serii. - Bandai Namco pracuje nad Metroid Prime 4? Ridge Racer 8 tytułem ekskluzywnym na Nintendo Switch - wiadomość - 2018-02-08
Ridge Racer: Unbounded wprowadziło wiele zmian w rozgrywce, różnie przyjętych przez fanów serii.

Jeszcze ciekawsze są spekulacje dotyczące wspomnianej w opisie strzelanki. W teorii nie mamy żadnych, choćby najmniejszych wskazówek co do tożsamości tego tytułu. Jednak zarówno Doctre81, jak i wielu internautów skojarzyło to z zapowiedzią, która swego czasu wywołała wybuch entuzjazmu wśród fanów Nintendo. Mowa o Metroid Prime 4, które zapowiedziano na ostatnich targach E3. Wzmianka o połączeniu strzelanki z grą przygodową to dla niektórych wystarczający dowód na to, że Bandai Namco pracuje nad nową odsłoną kultowej serii. My jednak zalecamy ostrożność, zwłaszcza że firma nigdy dotąd nie miała do czynienia z marką, a zapowiedź „trzech tytułów ekskluzywnych na Nintendo Switch” nastąpiła długo po ujawnieniu produkcji. Pewne wątpliwości budzi też fakt, że Metroid to jedna z cenionych marek Nintendo, tradycyjnie wydawanych przez sam koncern (vide seria Mario), tymczasem trudno znaleźć produkcję Bandai Namco, której firma nie opublikowałoby samodzielnie. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by wydawcy zawarli porozumienie w tej sprawie, jednak równie dobrze opisywana produkcja może być czymś zupełnie innym. Tak czy owak, na razie możemy tylko czekać na kolejne, miejmy nadzieję już oficjalne informacje.

Fani Samus Aran wciąż czekają na jakiekolwiek informacje na temat nowego Metroida. - Bandai Namco pracuje nad Metroid Prime 4? Ridge Racer 8 tytułem ekskluzywnym na Nintendo Switch - wiadomość - 2018-02-08
Fani Samus Aran wciąż czekają na jakiekolwiek informacje na temat nowego Metroida.
Bandai Namco pracuje nad Metroid Prime 4? Ridge Racer 8 tytułem ekskluzywnym na Nintendo Switch - ilustracja #4

Ridge Racer to seria zręcznościowych gier wyścigowych stworzona przez Namco (które później połączyło się z Bandai). Pierwsza odsłona zawitała w 1993 roku do japońskich salonów gier i okazała się na tyle popularna, że później trafiła na PlayStatio jako jeden z tytułów startowych konsoli. Charakterystycznym elementem serii jest nacisk położony na szybką jazdę z wykorzystaniem driftu oraz obecność Reiko Nagase, w późniejszych odsłonach powiązaną z fabułą poszczególnych produkcji. Ostatnia duża odsłona cyklu – Ridge Racer Unbounded – odeszła od pierwszego z tych elementów, oferując rozgrywkę skupiającą się na destrukcji otoczenia i samochodów. Oprócz tego na urządzenia mobilne ukazały się Ridge Racer Slipstream (2013) oraz Ridge Racer Draw & Drift (2016).