Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2017, 18:18

autor: Vergil

Metroid Prime 4 zmierza na Nintendo Switch

Marzenia milionów fanów Samus Aran w końcu się ziściły. Firma Nintendo poinformowała bowiem, że trwają prace nad pełnoprawną czwartą odsłoną cyklu Metroid Prime, która trafi na konsolę Switch.

Oficjalna zapowiedź Metroid Prime 4 była jedną z rzeczy, na które najbardziej liczyli miłośnicy gier Nintendo śledzący wieści docierające do nas z Los Angeles. Gigant z Kioto postanowił w końcu spełnić ich marzenia i ogłosił, że produkcja zmierza na Nintendo Switch. Na ten moment jednak nie wiemy nic więcej – enigmatyczny materiał wideo, który możecie obejrzeć powyżej, zdradza wyłącznie wygląd logotypu gry. O ile fani Samus Aran mogą już zacierać ręce, o tyle muszą uzbroić się w cierpliwość – nie wiadomo bowiem, kiedy doczekamy się jakichkolwiek konkretów.

Na ten moment Nintendo podzieliło się z nami wyłącznie logotypem Metroid Prime 4. - Metroid Prime 4 zmierza na Nintendo Switch - wiadomość - 2017-06-14
Na ten moment Nintendo podzieliło się z nami wyłącznie logotypem Metroid Prime 4.

Jeśli zaś chodzi o pomysły na rozgrywkę, aktualnie trudno nawet gdybać na temat tego, jak miałaby wyglądać. Nie wiemy bowiem, który zespół został oddelegowany do prac nad grą oraz jakie pomysły kłębią się w głowach deweloperów. Czwórka w tytule pozwala jednak mieć nadzieję na to, że autorzy pozostaną wierni podstawowym założeniom tej legendarnej serii i nie będą próbowali wymyślać koła na nowo. Po Metroid Prime: Federation Force niemającym zbyt wiele wspólnego z klasycznymi przygodami Samus, fani powinni otrzymać jasny sygnał, że Nintendo nie zapomina o swoich korzeniach i nie jest głuche na ich postulaty.