Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 listopada 2009, 08:51

autor: Adrian Werner

Autor Modyfikowanego Węgla współpracuje z Electronic Arts

Richard Morgan - wielokrotnie nagradzany brytyjski pisarz science fiction wyjawił na swoim blogu, że pracuje jako konsultant dla Electronic Arts przy trzech nieujawnionych dotychczas grach.

Richard Morgan - wielokrotnie nagradzany brytyjski pisarz science fiction wyjawił na swoim blogu, że pracuje jako konsultant dla Electronic Arts przy trzech nieujawnionych dotychczas grach.

Richard Morgan specjalizuje się w powieściach science fiction. Jego najbardziej znanym dziełem jest cykl o przygodach Takesiego Kovacsa, w skład którego na chwilę obecną wchodzą trzy powieści: Modyfikowany Węgiel, Upadłe Anioły oraz Zbudzone Furie, wydane w Polsce przed wydawnictwo ISA. Nakładem tego samego wydawnictwa ukazały się również pozostałe książki tego autora: Siły Runku oraz Trzynaska. Twórczość Richarda Morgana zyskała uznanie zarówno czytelników jak i krytyków. Autor jest laureatem nagrody imienia Philipa K Dicka, którą otrzymał za Modyfikowany Węgiel, podczas gdy Siły Runku zdobyły nagrodę im. Johna W. Campbella dla najlepszej powieści s-f.

Autor Modyfikowanego Węgla współpracuje z Electronic Arts - ilustracja #1

Na blogu możemy przeczytać o szczegółach jego współpracy z Electronic Arts. Już rok temu z autorem skontaktował się John Miles z brytyjskiego oddziału EA. Po spotkaniu w twarzą w twarz z Milesem i dwoma innymi pracownikami EA zaproponowano Morganowi napisanie scenariusza do będącej już w produkcji gry, jak również by doradzał przy przyszłych produkcjach tej firmy. Na propozycje te autor z chęcią przystał.

Niestety w blogu nie znajdziemy detali o tym, przy pracy nad jakimi konkretnie grami zostanie wykorzystany talent Morgana, poza tym, że wszystkie trzy produkcje nalezą do gatunku science fiction. Nie przeszkadza to jednak w spekulacjach. Serwis Shacknews przypomina, że w skład oddziału Electronic Arts, dla którego pracuje John Miles wchodzi zarówno Crytek jak i Starbreeze. Co więcej, krótko po spotkaniu pisarz w ramach współpracy z EA miał odwiedzić również Berlin. A stamtąd do Frankfurtu, siedziby Cryteka jest niedaleko. Jednocześnie warto wspomnieć, że jak informowaliśmy początku roku Crytek zakupił Free Radical, twórców m.in. serii Timesplitters. Z kolei Starbreeze pracuje obecnie nad grą o kryptonimie Project Redline, która, jeśli wierzyć plotkom, jest w rzeczywistości kontynuacją kultowej serii Syndicate. Możliwe również, że Morgan pomaga przy sequelu Mirror's Edge.

Spekulacje Shacknews wydają się logiczne, ale warto dodać kilka faktów, o których koledzy po fachu zapomnieli. Po pierwsze we Frankfurcie mieści się siedziba nie tylko Cryteka, ale również EA Phenomic, odpowiedzialnych za grę Battleforge oraz serię Spellforce. Co więcej sam Crytek nie wydaje się prawdopodobnym kandydatem do współpracy z Richardem Morganem, ponieważ jak dowiedzieliśmy się w lipcu tego roku Crytek zatrudnił innego popularnego pisarza science fiction; Petera Wattsa (autora m.in. powieści Ślepowidzene). Korzystanie z pomocy dwóch gigantów tego gatunku przez jednego developera byłoby raczej przesadą.

Jedno jest pewne, niezależnie od tego, nad jakimi konkretnie projektami pracuje Richard Morgan, gry te z pewnością na tej współpracy bardzo skorzystają.