Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2012, 19:01

autor: Olek

Assassin's Creed II za darmo dla zamawiających pecetową wersję Assassin's Creed III

Koncern Ubisoft zdecydował się wynagrodzić cierpliwość komputerowych graczy, którzy wciąż czekają na premierę gry Assassin's Creed III na tej platformie sprzętowej. Zamawiając tytuł w przedsprzedaży za pośrednictwem firmowego sklepu UbiShop otrzymać można kod uprawniający do bezpłatnego pobrania Assassin's Creed II.

Do premiery gry Assassin's Creed III na pecetach pozostał niespełna tydzień. - Assassin's Creed II za darmo dla zamawiających pecetową wersję Assassin's Creed III - wiadomość - 2012-11-16
Do premiery gry Assassin's Creed III na pecetach pozostał niespełna tydzień.

Od przeszło dwóch tygodni posiadacze konsol PlayStation 3 i Xbox 360 mogą podsycać rewolucję w grze Assassin's Creed III. Pecetowi gracze nie po raz pierwszy usłyszeli, że muszą poczekać na swoją kolej. Co prawda, deweloperzy z Ubisoft Montreal przekonują, że oprawa graficzna korzystająca z dobrodziejstw bibliotek DirectX 11 oraz tekstur w wyższej rozdzielczości, a także cała masa pomniejszych usprawnień powinny zrekompensować miesięczny poślizg, jednak wydawca postanowił pójść o krok dalej.

Pomysł wykorzystania Assassin's Creed II w charakterze bonusu dla zamawiających pecetową wersję ACIII wydaje się równie ciekawy, co ryzykowny. Łatwo zrozumieć, że intencją marketingowców z Ubisoftu było, by gracze mogli przypomnieć sobie wydarzenia z poprzedniej odsłony cyklu. Z drugiej strony, po najnowszą porcję przygód asasynów w pierwszej kolejności sięgną fani, którzy doskonale znają fabułę serii. Oczywiście kod do bezpłatnego pobrania „dwójki” zawsze można sprezentować komuś, kto jeszcze nie miał okazji zachwycić się światem Assassin's Creed.

Przypominamy, że premiera Assassin's Creed III w wersjach na konsole Xbox 360 i PlayStation 3 miała miejsce 30 października. W pierwszym tygodniu gracze kupili ponad 3,5 mln egzemplarzy gry, co stanowi 100-procentowy wzrost w porównaniu z ubiegłorocznym hitem Ubisoftu - Assassin's Creed Revelations. Wynik najprawdopodobniej uda się jeszcze poprawić dzięki wydaniu wersji na konsolę Wii U (18 listopada) i komputery PC (22 listopada).

  1. Recenzja gry Assassin's Creed III - asasyni w Ameryce
  2. Oficjalna strona internetowa serii Assassin's Creed
  3. Sklep internetowy UbiShop