Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 sierpnia 2012, 16:55

autor: Hed

Data premiery Assassin’s Creed III na PC potwierdzona

Ubisoft podał datę premiery Assassin’s Creed III na PC. Pecetowa wersja gry pojawi się 23 listopada. To oznacza, że posiadacze komputerów poczekają na nią dłużej o 3 tygodnie od użytkowników konsol.

Data premiery Assassin’s Creed III na PC potwierdzona - ilustracja #1
Znamy datę premiery pecetowego Assassin’s Creed III.

Firma Ubisoft podała datę premiery Assassin’s Creed III na pecetach – gra zostanie wydana 23 listopada tego roku. To oznacza, że posiadacze komputerów będą musieli poczekać na trzecią odsłonę serii o trzy tygodnie dłużej niż użytkownicy konsol. W samej grze przeniesiemy się do XVIII-wiecznej Ameryki Północnej i wcielimy w niejakiego Connora, zabójcę o indiańskich korzeniach, który zmierzy się z templariuszami.

Ujawnienie dokładnej daty premiery pecetowej wersji Assassin’s Creed III było tym, na co czekało wielu graczy z Polski. Wraz z trzecią odsłoną sagi Ubisoft kontynuuje bowiem niechlubną tradycję wydawania tej edycji później niż konsolowe. Od pewnego czasu opóźnienie jest jednak stosunkowo niewielkie. Łatwiej będzie wytrzymać te trzy tygodnie niż pięć miesięcy – z mniej więcej takim przesunięciem pojawiła się na pecetach gra Assassin’s Creed II.

W Assassin's Creed śledzimy losy Desmonda, mężczyzny, który odtwarza wspomnienia przodków za pomocą zaawansowanej maszyny. Dzięki temu mamy okazję przenosić się do kolejnych epok historycznych. Assassin’s Creed III trafi 31 października na Xboksa 360 i PlayStation 3. W planach jest edycja na Wii U, która pojawi się później. Grze będzie towarzyszyła poboczna odsłona na PlayStation Vita – Assassin’s Creed III: Liberation.

  1. Oficjalna strona Assassin’s Creed III