Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 sierpnia 2019, 12:28

autor: Paweł "Froozyy" Woźniak

Arnold Schwarzenegger nie użyczy głosu Terminatorowi w Mortal Kombat 11

Warner Bros. Interactive Entertainment oficjalnie potwierdził informację o tym, że Arnold Schwarzenegger nie udzieli głosu Terminatorowi w Mortal Kombat 11. Nie znamy dokładnego powodu tej decyzji, jednak najprawdopodobniej jest ona spowodowana podejściem aktora do gier wideo.

Nie usłyszymy Arnolda w Mortal Kombat 11. - Arnold Schwarzenegger nie użyczy głosu Terminatorowi w Mortal Kombat 11 - wiadomość - 2019-08-26
Nie usłyszymy Arnolda w Mortal Kombat 11.

Kilka dni temu zobaczyliśmy zwiastun nowych bohaterów, którzy pojawią się w Mortal Kombat 11. Zdecydowanie największą uwagę fanów przyciągnęli Joker oraz Terminator. Swojego zachwytu nad wprowadzeniem postaci Arnolda Schwarzeneggera nie ukrywał nawet dyrektor kreatywny studia NetherRealm, Ed Boon. Na swoim oficjalnym Twitterze opublikował on krótki wpis, w którym wyraża swoje zadowolenie z tej sprawy. Jak się jednak szybko okazało, Terminatora udało się sprowadzić do Mortal Kombat tylko w… połowie.

Portal Hollywood Reporter doniósł, że Arnold nie użyczy głosu Terminatorowi w Mortal Kombat 11, a zamiast niego w produkcji usłyszymy aktora o podobnym głosie. Tę informację potwierdził również wydawca gry, Warner Bros. Ineractive Entertainment. Nie znamy oficjalnego powodu takiej decyzji, jednak znając stosunek Schwarzeneggera do gier komputerowych, możemy się domyślać, że po prostu nie zgodził się na taką propozycję.

Warto wiedzieć, że jako gubernator Kalifornii Arnold podpisał projekt ustawy ograniczającej sprzedaż brutalnych gier wideo dla nieletnich. Dziwić może jednak fakt, że Schwarzenegger już wcześniej użyczył swojego głosu w grach o Terminatorze, aczkolwiek było to kilkanaście lat temu (w 1991 oraz 2003 roku) i od tamtej pory wiele mogło się zmienić.