Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 4 września 2014, 10:56

autor: Adrian Werner

Angry Birds Stella – zadebiutowała najnowsza odsłona popularnego cyklu studia Rovio

Angry Birds Stella, czyli najnowsza odsłona popularnego cyklu studia Rovio, zadebiutowała właśnie na rynku. Obecnie dostępne są wersje na mobilne systemy iOS i Android.

Nadszedł wreszcie dzień, na który od dawna czekali fani Wściekłych Ptaków. Studio Rovio właśnie wypuściło najnowszą odsłonę marki zatytułowaną Angry Birds Stella.

Obecnie gra dostępna jest na systemy iOS i Android, a wersja na Windows Phone ma się pojawić już wkrótce. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Ostatnimi czasy studio Rovio regularnie eksperymentowało z formułą serii. Otrzymaliśmy m.in. wyścigowe Angry Birds GO czy turowe RPG Angry Birds Epic. Natomiast Angry Birds Stella to powrót do tradycyjnych rozwiązań, które definiują ten cykl od czasu premiery pierwszej części. Zadaniem gracza jest więc wykorzystywanie postaci jako pocisków wystrzeliwanych z olbrzymich proc. Z ich pomocą musimy wyeliminować wszystkich przeciwników na mapie, co nie jest łatwe, gdyż zawsze mamy ograniczoną ilość strzałów, a wielu nieprzyjaciół kryje się za osłonami.

Ponadto gra kontynuuje rozwiązania zapoczątkowane przez Angry Birds Star Wars II i korzysta ze specjalnych plastikowych figurek, które po zakupieniu pozwalają na aktywację danej postaci w wirtualnym uniwersum. Oczywiście gra przynosi także liczne nowe umiejętności ptaków, które wpływają na przebieg rozgrywki.

Angry Birds Stella charakteryzuje się także położeniem znacznie większego nacisku na aspekt fabularny. Gra opowiada historię tytułowej bohaterki i jej przyjaciółek, które muszą stawić czoła złej czarownicy dowodzącej siłami prosiaków. Rovio ma ambicje dorównać studiu Disney i choć są to zdecydowanie zbyt ambitne plany, to i tak miło jest patrzeć, jak studio coraz więcej uwagi przykłada do scenariusza napędzającego zabawę.

Ostatnia aktualizacja: 2014-09-04

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Angry Birds Stella

Angry Birds Stella