Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 listopada 2004, 11:21

autor: Klecha

Angielska wersja językowa Konung 2 ozłocona

Firmy wydawnicze Merscom oraz Got Game Entertainment poinformowały dziś, że długo oczekiwana kontynuacja Konung: Legends of the North uzyskała właśnie status GOLD i trafiła do tłoczni.

Firmy wydawnicze Merscom oraz Got Game Entertainment poinformowały dziś, że długo oczekiwana kontynuacja Konung: Legends of the North uzyskała właśnie status GOLD i trafiła do tłoczni.

Produkcja podobnie jak jej poprzedniczka z 2000 roku została opracowana przez rosyjską firmę 1C. Warto dodać, że pierwsza edycja trafiła także do Polski. Konung 2 nadal będzie stanowić połączenie gry action-cRPG z przygodówką i strategią czasu rzeczywistego. Mechanika gry ma wykorzystywać elementy znane z takich bestsellerowych produkcji jak Diablo czy Baldur's Gate. Na początku bieżącego roku gra została wydana na terytorium Rosji i Francji. Angielska wersja językowa trafi na półki sklepowe już 3 grudnia.

Angielska wersja językowa Konung 2 ozłocona - ilustracja #1

Fabuła będzie częściowo powiązana z wydarzeniami znanymi z pierwszej części. Dobro teoretycznie zwyciężyło, bardzo szybko okazało się jednak, iż duszą bohatera, który przyczynił się do pokonania sił ciemności zawładnął demoniczny artefakt - bransoleta o nazwie Sovereign. Niedawny heros przeistoczył się w mrocznego mistrza. Teraz bezpośrednio zagraża krainie, którą jeszcze niedawno ratował. Jego umysł jest w pełni kontrolowany przez artefakt, co więcej, próbuje zdobyć kolejne, co dodatkowo mogłoby go wzmocnić.

Angielska wersja językowa Konung 2 ozłocona - ilustracja #2

Jak głosi legenda tylko sześciu potomków Tytanów może stawić mu czoła. Zadanie to nie będzie łatwe gdyż poza samym mrocznym mistrzem czekają na nich jego podwładni, a także zwykłe potwory, które panoszą się po krainie. Gracz wcieli się w jedną z tych sześciu osób i wyruszy na krucjatę, której celem jest uratowanie fantastycznego świata wypełnionego magią, demonicznymi istotami czy nieśmiertelnymi bohaterami. Skojarzenia z rzeczywistością będzie wywoływać obecność wielu prawdziwych kultur i nacji, między innymi Imperium Bizantyjskiego czy walecznych Wikingów.

Więcej informacji o grze znajdziecie na jej nowej oficjalnej stronie internetowej oraz w Encyklopedii Gry-OnLine.