Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Konung 2: Blood of the Titans (PC)
OkładkaKonung 2: Blood of the Titans (PC)

Konung 2: Blood of the Titans PC

Oficjalna kontynuacja gry „Konung: Legends of the North” (w Polsce znana jako „Konung: Legenda Północy”). „Konung” łączy wybrane cechy gier role-playing, strategii czasu rzeczywistego oraz przygodówek przy czym elementy RPG zdecydowanie przeważają.

Strategiczne

Konung 2: Blood of the Titans Premiera PC

12marca2004

producent: 1C Entertainment wydawca: 1C Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Konung 2: Blood of the Titans

Diablo II

Divine Divinity

Sacred

Oficjalna kontynuacja gry „Konung: Legends of the North” (w Polsce znana jako „Konung: Legenda Północy”). „Konung” łączy wybrane cechy gier role-playing, strategii czasu rzeczywistego oraz przygodówek przy czym elementy RPG zdecydowanie przeważają. Gra cechuje się nieskomplikowanymi zasadami i mechaniką rozgrywki, co wywołuje słuszne skojarzenia z sagą „Diablo”.

Fabuła gry w znacznym stopniu wiąże się z tym co zaprezentowano w pierwszej części. Dobro teoretycznie zwyciężyło, bardzo szybko okazało się jednak, iż duszą bohatera, który przyczynił się do pokonania sił ciemności zawładnął demoniczny artefakt - bransoleta o nazwie Sovereign. Niedawny heros przeistoczył się w mrocznego mistrza. Teraz bezpośrednio zagraża krainie, którą jeszcze niedawno ratował. Jego umysł jest w pełni kontrolowany przez artefakt, co więcej, próbuje zdobyć kolejne, co dodatkowo mogłoby go wzmocnić. Jak głosi legenda tylko sześciu potomków Tytanów może stawić mu czoła. Zadanie to nie będzie łatwe gdyż poza samym mrocznym mistrzem czekają na nich jego podwładni, a także zwykłe potwory, które panoszą się po krainie. Gracz wybiera jedną z tych sześciu osób i wyrusza na krucjatę, której celem jest uratowanie świata. Ten zaś, podobnie jak w pierwszej części gry, łączy elementy fantasy z wydarzeniami, które miały miejsce w historii. Fikcja jest przede wszystkim „reprezentowana” przez obecność magii, demonicznych istot czy nieśmiertelnych bohaterów. Skojarzenia z rzeczywistością ma natomiast wywoływać obecność wielu prawdziwych kultur i nacji, między innymi Imperium Bizantyjskiego czy walecznych Wikingów.

Mechanika gry pozostała praktycznie niezmieniona. Gracz ma do wyboru sześć postaci, zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Istotną rolę odgrywa rozwój sterowanej postaci. W miarę upływu gry awansuje ona na kolejne poziomy doświadczenia, zdobywa również nowe umiejętności. Większość z nich wykorzystuje się w trakcie walk. Na samych starciach zabawa się jednak nie kończy, sterowany bohater odbywa częste rozmowy z postaciami niezależnymi. Gracz zdobywa w ten sposób nowe zadania (questy), niejednokrotnie dowiaduje się też przydatnych rzeczy. W miastach handluje posiadanymi przedmiotami. Co ciekawe, może on zarządzać wybranymi wioskami co wywołuje słuszne skojarzenia ze strategiami czasu rzeczywistego. Pozostałe usprawnienia obejmują ulepszone AI, większą ilość lokacji do odwiedzenia (także podziemia), poszerzony wachlarz zachowań w trakcie walk, zupełnie nowych przeciwników oraz typy uzbrojenia.

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,3 / 10 na podstawie 133 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Konung 2: Blood of the Titans

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Konung 2: Blood of the Titans Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • CPU 800MHz
  • 256MB RAM
  • akcelerator 3D z min. 64MB RAM