Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 sierpnia 2021, 09:59

Aliens: Fireteam Elite i Destiny 2 pokazały moc na Steamie

W minionym tygodniu użytkownicy Steama najchętniej kupowali dodatki do Destiny 2 oraz Aliens: Fireteam Elite. Nadal doskonale radzi sobie Naraka: Bladepoint.

W SKRÓCIE:
  1. Destiny 2 zarządziło na Steamie dzięki zapowiedzi kolejnego dodatku,
  2. udane debiuty Aliens: Fireteam Elite i Psychonauts 2.
  3. Naraka: Bladepoint nadal na fali.

Jak w każdy poniedziałek, udostępniono listę największych (według przychodów) bestsellerów Steam poprzedniego tygodnia. W porównaniu z ostatnim zestawieniem sporo rzeczy uległo zmianie. Najlepiej sprzedającą się pozycją było Destiny 2: The Witch Queen Deluxe + Bungie 30th Anniversary Bundle. To pre-order edycji specjalnej następnego dodatku do popularnej sieciowej strzelanki w zestawie z tzw. Pakietem na 30-lecie Bungie, który zawiera nowy loch oraz unikalne przedmioty.

Zajęcie pierwszego miejsca na liście bestsellerów nie dziwi, gdyż dodatek zapowiedziano w zeszłym tygodniu, a ujawnienie projektu zostało przyjęte entuzjastycznie przez fanów gry. Skutkiem tego jest także fakt, że na dziesiątym miejscu zestawienia znalazło się Destiny 2: Edycja legendarna, czyli pakiet wszystkich rozszerzeń do tej gry. Wydanie to jest obecnie przecenione o 50%, więc najwyraźniej gracze postanowili skorzystać z tej okazji, aby nadrobić zaległości przed premierą The Witch Queen.

Drugim największym bestsellerem minionego tygodnia była kooperacyjna strzelanka Aliens: Fireteam Elite, która zadebiutowała w ubiegły czwartek. Gra spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem – na Steamie 85% recenzji użytkowników jest pozytywnych. Co ważne, popularność gry w miniony weekend była większa niż w dniu premiery – wczorajszy rekord aktywności wyniósł 15 568 osób bawiących się jednocześnie. Dobrze wróży to projektowi na przyszłość, gdyż wiele gier zalicza dobre debiuty, a potem już tylko traci graczy.

Coraz lepiej radzi sobie również Naraka: Bladepoint. Ta sieciowa gra battle royale spadła co prawda z drugiego miejsca na trzecie w zestawieniu bestsellerów, ale nie jest to zaskoczeniem, gdyż kosztuje raptem 89,90 zł, podczas gdy za Aliens: Fireteam Elite trzeba zapłacić 159,99 zł, a za Destiny 2: The Witch Queen Deluxe + Bungie 30th Anniversary Bundle aż 429 zł.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że Naraka pozostaje na fali wznoszącej – wczoraj gra ustanowiła nowy rekord aktywności na poziomie 123 156 osób bawiących się jednocześnie. Jest to tym bardziej imponujące, że tytuł zadebiutował trzy tygodnie temu, więc widać, że gracze zostali przy tej produkcji na dłużej.

Gorzej radzi sobie Humankind. Gra zaliczyła spadek na liście bestsellerów z pierwszego miejsca na piąte. Wydaje się jednak, że twórcom udało się przynajmniej zatrzymać odpływ graczy. Od premiery dzienne rekordy aktywności systematycznie spadały, ale ten trend udało się w ostatnich dniach zatrzymać, a nawet lekko odwrócić. W dużym stopniu jest to zasługa wydanego w zeszłym tygodniu patcha, który naprawił wiele najpoważniejszych błędów.

Na koniec warto zwrócić uwagę na udany debiut Psychonauts 2 oraz powrót do pierwszej dziesiątki gier Battlefield V, Wiedźmin 3: Dziki Gon oraz Cyberpunk 2077, co jest zasługą atrakcyjnych przecen tych trzech tytułów na Steamie.

Największe hity Steam minionego tygodnia (wg przychodu):

#

Produkt:

1.

Destiny 2: The Witch Queen Deluxe + Bungie 30th Anniversary Bundle

2.

Aliens: Fireteam Elite

3.

Naraka: Bladepoint

4.

Psychonauts 2

5.

Humankind

6.

Battlefield V

7.

Valve Index VR Kit

8.

Cyberpunk 2077

9.

Wiedźmin 3: Dziki Gon (Edycja Gry Roku)

10.

Destiny 2: Edycja legendarna

  1. Oficjalna strona internetowa Bungie Software
  2. Recenzja gry Destiny 2 – diablo dobra strzelanka
  3. Destiny 2 – poradnik do gry