Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 sierpnia 2021, 13:26

Humankind - pierwszy patch beta rozwiązuje problemy z ropą

Ukazał się patch beta 1.0.2.116 do strategii Humankind. Rozwiązuje on problemy z surowcami, usuwa masę błędów technicznych i ulepsza AI.

W SKRÓCIE:
  1. ukazał się pierwszy patch do Humankind,
  2. aktualizacja na razie jest dostępna w wersji beta, więc nie wszystko jest w pełni dopracowane,
  3. patch naprawia masę błędów utrudniających rozgrywkę, rozwiązuje problemy z surowcami i ulepsza AI.

Studio Amplitude udostępniło betę pierwszej aktualizacji (1.0.2.116) do strategii Humankind. Update nie jest więc jeszcze w pełni gotowy na publiczną premierę, ale i tak jest godny uwagi, gdyż poprawia wiele z najpoważniejszych problemów produkcji.

Aby zainstalować patcha, musicie w kliencie Steam kliknąć prawym przyciskiem myszy na Humankind i wejść we Właściwości gry. Tam przejdźcie do zakładki „Beta” i z rozwijanego menu wybierzcie „Beta_1.2.116”.

Aktualizacja poprawia najpoważniejsze niedoróbki w balansie rozgrywki, takie jak niedobór ropy na mapach ograniczający opcje rozwoju. Mocne zmiany wprowadzono także do modułów AI, dzięki czemu sztuczna inteligencja sprawniej radzi sobie na mapie i jest lepiej zoptymalizowana.

Usunięto także ponad sto różnych błędów w praktycznie każdym aspekcie gry, począwszy od ekonomii przez dyplomację, AI, wojsko, interfejs, multiplayer aż po tworzenie modyfikacji. Najważniejsze z tych poprawek dotyczą usunięcia niedoróbek, które uniemożliwiały ukończenie tury.

Przypomnijmy, że Humankind zadebiutowało w ubiegłym tygodniu wyłącznie na PC. Gra zebrała bardzo dobre recenzje i sprzedaje się wyśmienicie, ale jej odbiorowi wśród graczy szkodzi niezadowalający poziom dopracowania technicznego. To on jest głównym powodem tego, że na Steamie tylko 71% ocen użytkowników jest pozytywnych. Cały czas spadają również wyniki aktywności. Rekord wczorajszego dnia był o ponad połowę niższy niż na premierę.

  1. Recenzja gry Humankind – ambitny rywal Cywilizacji
  2. Humankind – poradnik do gry
  3. Oficjalna strona gry