Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2021, 15:17

autor: Entelarmer

W Humankind brakuje ropy, „błąd” potrafi zahamować rozwój cywilizacji [Aktualizacja]

Humankind urzekło graczy, mimo pewnych problemów. Jeden z nich sprawia, że znalezienie złóż ropy naftowej graniczy z cudem.

Aktualizacja

Jak się okazuje, omówiony „błąd” w Humankind może wynikać nie tyle z niewielkiej liczby złóż na mapie, ile z… problemu z interfejsem. Użytkownicy serwisu Reddit potwierdzili, że grze zdarza się nie wyświetlać ikony informującej o obecności ropy naftowej. Jak widać na zrzucie ekranu z wątku użytkownika AZesmZLO, internauta ma wybudowany szyb naftowy, mimo że według mapy nie ma na tym polu żadnego złoża. Niemniej zaznaczamy, że to nadal tylko domysły graczy – Amplitude Studios nadal nie odniosło się do sprawy.

W Humankind brakuje ropy, „błąd” potrafi zahamować rozwój cywilizacji [Aktualizacja] - ilustracja #1
Źródło: AZesmZLO w serwisie Reddit.

Oryginalna wiadomość

Recenzje Humankind (wliczając w to tekst naszego serwisu) dawały do zrozumienia, że zespół Amplitude Studios dostarczył dobrą, lecz niedoskonałą produkcję. Zarzuty dotyczyły choćby implementacji niektórych mechanik, czego koronnym dowodem jest problem zgłaszany przez licznych graczy. Humankind w praktyce na późnym etapie rozwoju zamyka przed graczami niektóre z opcji w bardzo irytujący sposób – przez brak zasobów na mapie.

W Humankind brakuje ropy, „błąd” potrafi zahamować rozwój cywilizacji [Aktualizacja] - ilustracja #2
Jedno złoże ropy naftowej na cały glob raczej nie wystarczy do podboju kosmosu (źródło: Reddit).

„Błąd” zgłaszany przez licznych internautów dotyczy ropy naftowej, której na mapach jest jak na lekarstwo. Samo w sobie nie byłoby to problemem – w końcu rywalizacja o dostęp do ograniczonej liczby zasobów stanowi jeden z fundamentów strategii 4X. Jednakże w tym przypadku Humankind poszło o wiele za daleko. Zdarza się bowiem, że na całej mapie jest tylko jedno lub dwa złoża ropy naftowej, mimo że niektóre budynki wymagają trzech lub więcej (nie mówiąc o zapotrzebowaniu na „czarne złoto” zaawansowanych jednostek). Ba, niektórzy z użytkowników serwisu Reddit piszą, iż ów zasób bywa zupełnie nieobecny na całym wygenerowanym przez grę globie. Trudno się więc dziwić, że gracze uznają to za błąd, a nie celowy zabieg twórców.

W chwili pisania tego tekstu Amplitude Studios nie skomentowało tych doniesień. Skądinąd wiemy, że zespół pracuje nad poprawieniem gry i wypuścił już nawet pierwsze aktualizacje i hotfiksy. Niemniej miło byłoby uzyskać jakiekolwiek potwierdzenie, że twórcy są świadomi tych i innych usterek zgłaszanych przez graczy. Na razie gracze wciąż ciepło wypowiadają się o tytule – dość rzucić okiem na aktywność i oceny na Steamie.

  1. Oficjalna strona gry Humankind