Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 sierpnia 2021, 13:26

autor: Qskan

Twórcy Warzone rzucają wyzwanie cheaterom; czy to koniec zakładania multikont?

Twórcy CoD: Warzone zapowiadają bezwzględną walkę z oszustami za pomocą nowego anti-cheata. W przeciągu jednego dnia zbanowano ponad 100 tys. kont i wydaje się, że cheaterzy nie będą mogli tak łatwo założyć nowych.

W SKRÓCIE:
  1. Twórcy CoD: Warzone zapowiedzieli na Twitterze bezpardonową walkę z cheaterami przy pomocy nowego anti-cheata.
  2. Wszystko wskazuje na to, że nowe zabezpieczenia banują wszystkie konta na komputerze oszusta i nawet zmiana ID nie jest w stanie ich oszukać.
  3. Ostatnia fala banów pochłonęła ponad 100 tys. kont w przeciągu jednego dnia.

Jesteśmy świadkami kolejnej odsłony batalii pomiędzy deweloperami CoD: Warzone a cheaterami nękającymi serwery produkcji Activision. Ostatnio informowaliśmy o wprowadzeniu aktualizacji istniejących zabezpieczeń, która nie ograniczała się wyłącznie do zbanowania jednego konta, a wszystkich kont powiązanych z osobą czitującą. To rozwiązanie wydawało się zdawać egzamin, jednak tylko do momentu, w którym oszuści znaleźli rozwiązanie – wówczas wszystko wróciło do przykrej „normy”. Ale być może nie na długo.

Wydaje się, że deweloperzy wytoczą ciężkie działa w postaci nowego systemu, którym pochwalili się na Twitterze, grożąc jednocześnie zarówno cheaterom, jak i producentom nieuczciwego oprogramowania. Być może teraz coś faktycznie się zmieni, zwłaszcza że w przeciągu jednego dnia zbanowano ponad 100 tys. kont, a deweloperski atak objął również dostawców „u samego źródła”.

Wiemy już niemal ze stuprocentową pewnością, że Raven Software będzie korzystać z „hardware bana”, który uniemożliwi cheaterom tworzenie kolejnych kont z tego samego komputera. Jak wspomnieliśmy, wcześniej takie zabezpieczenie udało się obejść poprzez zmianę ID urządzenia.

Najwidoczniej ta luka w systemie została przez Activision załatana, co można zobaczyć na filmiku tiktokera rushmana360. Influencer nagrywał krótkie video z meczami Warzone, podczas których czitował. Dwa dni temu poinformował, że jego wszystkie konta zostały zbanowane, jednak po zmianie ID komputera dalej mógł grać bez przeszkód. Teraz, jak pokazuje tiktoker, nawet zmiana nazwy nie jest w stanie oszukać anti-cheata.

Wkrótce w tej grze nie będzie cheaterów w ogóle. Gratulacje dla Activision - powiedział z uznaniem rushman360.

Oczywiście nie można opierać wszystkiego na słowach pojedynczego influencera, ale jego nagrania, wraz z pewnością siebie bijącą z tweeta twórców Warzone, mogą zwiastować, że w tej walce szala zwycięstwa powoli przechyla się na stronę uczciwych graczy. O ile nie okaże się, że oszuści znów są kilka kroków przed devami.