Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 sierpnia 2021, 12:40

autor: Edyta Jastrzębska

Szybcy i wściekli 9 ustanowili rekord

Podczas CinemaConu dowiedzieliśmy się, że dziewiąta odsłona Szybkich i wściekłych ustanowiła rekord, stając się najlepiej zarabiającym filmem hollywoodzkim od początku pandemii.

W środę film Szybcy i wściekli 9 pokonał granicę 700 milionów dolarów przychodu, stając się jedyną hollywoodzką produkcją, której udało się to od ubiegłego roku. Szefowie Universal Pictures ogłosili ten rekord podczas panelu na CinemaConie.

Do tego dnia Szybcy i wściekli 9 zarobili 172,6 mln dolarów w samych Stanach Zjednoczonych, a międzynarodowy wynik box office wynosił 528 mln dolarów, z czego 203,9 mln dolarów to wpływy, które produkcja osiągnęła na rynku chińskim. Ostatnim filmem hollywoodzkim, który poradził sobie równie dobrze, było Jumanji: Następny poziom, które do kin weszło w grudniu 2019 roku.

Jedynym kinowym przebojem tego roku, który osiągnął większe wpływy w box office od Szybkich i wściekłych 9, jest chińska komedia Hi, Mom, która tylko w Chinach zarobiła 822 mln dolarów. Film jest drugim najlepiej zarabiającym filmem w historii Chin, tuż po produkcji z 2017 roku – Zhan Lang 2.

Szybcy i wściekli 9 do kin trafili w maju 2021 roku. Reżyserem filmu jest Justin Lin, a w obsadzie znaleźli się: Vin Diesel, John Cena, Michelle Rodriguez, Jordana Brewster, Tyrese Gibson, Chris Bridges, Sung Kang, Nathalie Emmanuel i Charlize Theron.

  1. Szybcy i wściekli 9 nadal królują w Chinach pomimo kontrowersji
  2. Szybcy i wściekli 9 z najlepszym kinowym startem w tym roku