Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 24 maja 2021, 13:21

autor: Adrian Werner

Szybcy i wściekli 9 z najlepszym kinowym startem w tym roku

Fast & Furious 9 zarządziło w kinach, osiągając najlepszy weekend otwarcia w tym roku. Cała seria zarobiła już ponad 6 mld dolarów w box office.

Wjazd filmu Szybcy i wściekli 9 (ang. Fast & Furious 9) do kin okazał się wielkim sukcesem. W weekend otwarcia produkcja zarobiła 162,4 mln dolarów, co stanowi najlepszy wynik od początku pandemii. Najnowszej odsłonie cyklu udało się tym samym przebić 121 mln dolarów uzyskane kilka miesięcy temu przez Godzilla vs. Kong.

Sukces ten jest tym bardziej imponujący, że F9 na razie wyświetlane jest tylko w ośmiu krajach, podczas gdy Godzilla vs. Kong startowało równocześnie w 28. Co więcej, Fast & Furious 9 nie jest dostępne w USA.

Za doskonały wynik filmu Szybcy i wściekli 9 odpowiada głównie rynek chiński. Ze wspomnianych 162,4 mln dolarów uzyskanych w weekend otwarcia aż 135 mln dolarów przypadło na ten kraj. Był to drugi najlepszy start dla obrazu z tej marki w Państwie Środka – lepiej zadebiutowała tylko poprzednia część cyklu, czyli The Fate of the Furious.

Udana premiera F9 sprawiła, że łączny wynik całego cyklu w box office przekroczył 6 mld dolarów. Sukces obrazu jest bardzo dobrą nowiną dla kin, które próbują wyjść ze spowodowanego pandemią kryzysu. Zwłaszcza cenne jest to, że film Szybcy i wściekli 9 nie jest równocześnie dostępny w streamingu. Twórcy uparli się na premierę na dużym ekranie i, jak widać, dobrze na tym wyszli.

Szybcy i wściekli 9 mają wciąż przed sobą start na kluczowym rynku amerykańskim. W USA film zadebiutuje 25 czerwca tego roku. Tego samego dnia obraz trafi również na ekrany polskich kin.

  1. Szybcy i wściekli 9: w sieci pojawiły się pierwsze recenzje
  2. Oficjalna strona filmu