Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 stycznia 2014, 11:49

Alien: Isolation – Xbox Games Store potwierdza istnienie gry

Gra Alien: Isolation, najnowsza produkcja studia Creative Assembly, została niedawno dodana jako produkt do platformy sprzedaży gier Xbox Games Store. Chociaż strona została już usunięta, to poznaliśmy dzięki temu kilka dodatkowych szczegółów na temat tytułu.

Czujnik ruchu – na razie nie widać sygnałów zagrożenia. O samej grze też nie wiemy jeszcze za wiele. - Alien: Isolation – Xbox Games Store potwierdza istnienie gry - wiadomość - 2014-01-07
Czujnik ruchu – na razie nie widać sygnałów zagrożenia. O samej grze też nie wiemy jeszcze za wiele.
Alien: Isolation:
  • Producent: Creative Assembly.
  • Wydawca: SEGA.
  • Gatunek: survivalowy horror, strzelanina.

Powoli, ale regularnie pojawiają się kolejne informacje na temat powstającej produkcji Alien: Isolation, w której gracze będą mogli odkrywać tajemnice popularnego uniwersum „obcego”. Najpierw poznaliśmy pierwsze detale fabuły, następnie pojawiły się interesujące screeny. Dzisiaj, dzięki Twitterowi, doszło kilka innych informacji.

Na Twitterze opublikowano screen, przedstawiający kartę produktu Alien: Isolation na platformie sprzedaży gier Xbox Games Store. Chociaż sama strona w sklepie jest już niedostępna (pewnie została opublikowana przypadkiem), to poznaliśmy dzięki temu sporo szczegółów na temat produkcji. Taki oto opis gry umieszczono w Xbox Games Store:

Odkryj prawdziwe znaczenie słowa strach w grze Alien: Isolation, survivalowym horrorze, którego akcja odbywa się w atmosferze ciągłego lęku i śmiertelnego zagrożenia. Piętnaście lat po wydarzeniach z serii „Obcego” Amanda, córka Ellen Ripley, prowadzi desperacką walkę o przetrwanie, starając się poznać prawdę o zniknięciu swojej matki. Wcielając się w Amandę, będziesz poruszać się w coraz bardziej niestabilnym otoczeniu, zmagając się zarówno ze spanikowanymi ludzi, jak i nieprzewidywalnymi, bezwzględnymi obcymi. Będąc słabym i nieprzygotowanym, musisz zbierać zasoby, improwizować i używać sprytu, aby, nie tyle odnieść sukces w swojej misji, ile po prostu pozostać przy życiu.

Ponadto gra, poza możliwością jednoosobowej rozgrywki, zaoferować ma dodatkowo tryby dla wielu graczy: multiplayer i co-op, w których bawić się mogą maksymalnie 4 osoby. Należy się także spodziewać – co nie powinno być niespodzianką – przyszłych rozszerzeń w formie DLC. Warto dodać, że według powyższych informacji Alien: Isolation został w sklepie sklasyfikowany gatunkowo jako: gra akcji i przygody, strzelanina.

Czy i ile z powyższych wiadomości się potwierdzi, dowiemy się przyszłości. Zapewne tak, jak do tej pory: powoli, ale regularnie.