Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2008, 14:00

autor: Ramsik

Aion: The Tower of Eternity bije rekordy

Kolejna gra z gatunku MMO ze stajni NCsoft cieszy się ogromną popularnością w Korei Południowej. W otwartą betę Aion: The Tower of Eternity zagrało ponad 170,000 osób.

Kolejna gra z gatunku MMO ze stajni NCsoft cieszy się ogromną popularnością w Korei Południowej. W otwartą betę Aion: The Tower of Eternity zagrało ponad 170,000 osób.

Wynik jest świetny z dwóch powodów. Po pierwsze jest to absolutny rekord w tym kraju – publiczne betatesty żadnej innej produkcji MMO nie cieszyły się Korei taką popularnością. „Ponad 11 tysięcy ludzi zalogowało się po zaledwie dwóch minutach od startu serwerów. (...) W mniej niż godzinę ta liczba urosła do 40 tysięcy ” – można wyczytać z oświadczenia prasowego firmy NCsoft.

Należy też dodać, że rynek w Korei jest niesamowicie wymagający. Aion: The Tower of Eternity to jedna z naprawdę wielu gier MMO, jakie ukazały się w ostatnich latach na terenie kraju, dlatego też duża liczba osób grających w wersję beta świadczy o wysokiej jakości produkcji.

Aion: The Tower of Eternity bije rekordy - ilustracja #1

Gra studia NCsoft przenosi nas do świata fantasy, gdzie tytułowa Tower of Eternity jest pomostem między światem aniołów i demonów. Siły zła zdołały przełamać barierę, w związku z czym wybucha konflikt na ogromną skalę. Pozostaje więc tylko przyłączyć się do tej „zabawy”, tworząc bohatera i wybierając mu jedną z ośmiu profesji. Produkcja oferuje wysokiej jakości oprawę wizualną – odpowiada za nią silnik CryEngine studia Crytek, który został użyty w Far Cry.

Aion: The Tower of Eternity ukaże się w Korei Południowej jeszcze w tym roku. Szturm na rynki w Ameryce Północnej, Europie, Chinach czy Japonii jest planowany dopiero na przyszły rok.