Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lutego 2018, 09:19

A Plague Tale: Innocence z pierwszym gameplayem

Zapowiedziana w zeszłym roku mroczna przygodówka A Plague Tale: Innocence autorstwa Asobo Studio doczekała się pierwszego, krótkiego filmu z rozgrywki.

A Plague Tale: Innocence to kolejna ciężka i mroczna pozycja w katalogu Focus Home Interactive. - A Plague Tale: Innocence z pierwszym gameplayem - wiadomość - 2018-02-16
A Plague Tale: Innocence to kolejna ciężka i mroczna pozycja w katalogu Focus Home Interactive.
A PLAGUE TALE: INNOCENCE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper: Asobo Studio
  2. Wydawca: Focus Home Interactive
  3. Gatunek: przygodówka z elementami skradanki
  4. Platformy: PC, PS4, Xbox One
  5. Data premiery: 2018 r.

A Plague Tale: Innocence – mroczna przygodówka autorstwa Asobo Studio (Fuel, Monopoly Plus), która opowiada o rodzeństwie osieroconym przez Inkwizycję w alternatywnej (bo nacechowanej elementami nadnaturalnymi) wersji XIV-wiecznej Francji – otrzymała właśnie pierwszy gameplay. Na krótkim materiale widzimy jedną scenę z udziałem głównych bohaterów. I dużo, dużo szczurów. Poza gryzoniami uwagę zwracają przede wszystkim ciężka atmosfera i wysoki poziom brutalności. Niestety, materiał nie ma charakteru oficjalnego i jest na bieżąco usuwany z serwisu YouTube – na ten moment jedyny działający film jest okraszony włoskim komentarzem. Łapcie póki gorący.

Omawiana produkcja została zapowiedziana w czerwcu zeszłego roku. Jej wydaniem zajmie się Focus Home Interactive. Co ciekawe, obok Call of Cthulhu oraz Vampyra (a od biedy do tej grupy zaliczyć można także ogłoszone niedawno, futurystyczne The Surge 2) jest to już kolejna pozycja w katalogu wydawniczym tej firmy charakteryzująca się naprawdę ciężkim, poważnym klimatem i dość bezkompromisową tematyką. Czyżby Francuzi znaleźli swoją niszę?

A Plague Tale: Innocence zadebiutuje na początku 2019 roku, w wersjach na PC, PS4 oraz Xboksa One. Maciej Pawlikowski miał ostatnio okazję zobaczyć tę produkcję na żywo i jego zdaniem ma ona szansę sporo namieszać w gatunku gier przygodowych. Z tekstem podsumowującym prezentację tego tytułu możecie się zapoznać pod poniższym linkiem.

  1. Widzieliśmy A Plague Tale: Innocence - mroczną przygodówkę z elementami skradanki