Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 kwietnia 2010, 11:25

autor: Jiker

8 kwietnia dniem ujawnienia nowego projektu Epic Games

Jimmy Fallon, gospodarz talk show Late Night nadawanego w telewizji NBC, oznajmił za sprawą Twittera, że w kolejnym odcinku dojdzie do ujawnienia nowej produkcji firmy Epic Games. Informację przekaże osobiście Cliff Bleszinski, główny projektant marek Unreal oraz Gears of War. Emisja programu nastąpi 8 kwietnia.

Jimmy Fallon, gospodarz talk show Late Night nadawanego w telewizji NBC, oznajmił za sprawą Twittera, że w kolejnym odcinku programu dojdzie do ujawnienia nowej produkcji firmy Epic Games.Informację przekaże osobiście Cliff Bleszinski, główny projektant marek Unreal oraz Gears of War. Emisja programu nastąpi 8 kwietnia.

Fallon stwierdził jednoznacznie, że będzie to gra przeznaczona na Xboksa 360. W związku z powyższym na myśl przychodzi tylko jeden tytuł – Gears of War 3. Od pewnego czasu wiemy bowiem, że Epic Games pracuje nad czymś naprawdę dużym. Produkcja opowiadająca o kolejnym etapie wojny z Szarańczą wydaje się idealnie pasować do tego opisu.

8 kwietnia dniem ujawnienia nowego projektu Epic Games - ilustracja #1

Gears of War 2

Pewna tego jest również redakcja magazynu EDGE, według której zwieńczenie niezwykle popularnych przygód Marcusa Feniksa i jego wesołej bandy trafi do sprzedaży w kwietniu 2011 roku. Co więcej, czasopismo zasugerowało przed dwoma tygodniami, że kampania promocyjna GoW 3 rozpocznie się z dokładnie 12-miesięcznym wyprzedzeniem. Ze zdobytych przez nie informacji wynika, że 8 kwietnia, czyli w dniu emisji Late Night, pojawi się pierwszy teaser zapowiadający grę.

To jednak nie wszystkie wieści o Gears of War 3. Wszystko wskazuje bowiem na to, że pewne ciekawe fakty na jej temat posiadła również redakcja reaktywowanego magazynu Electronic Gaming Monthly. Okładka nowego numeru wskazuje, że wśród artykułów znajdzie się również tekst poświęcony kolejnemu, potencjalnemu dziełu Epic Games. Jak widać, wszystkie dotychczasowe plotki i spekulacje zgrabnie składają się w sensowną całość.

Pierwsze dwie odsłony Gears of War trafiły do sprzedaży odpowiednio w listopadzie 2006 roku, a także listopadzie 2008 roku. W obu przypadkach przygody Marcusa Feniksa wzbudziły bardzo wiele emocji wśród graczy, którzy zachwycali się dopracowaną warstwą audiowizualną, niezgorszą fabułą, a także rewelacyjną mechaniką rozgrywki, zdającą egzamin również w przypadku zmagań sieciowych. Do tej pory obie gry sprzedały się w nakładzie około 12 milionów egzemplarzy (za VGChartz.com). Pierwsza odsłona trafiła również na PC. Konwersję opracowało polskie studio People Can Fly.