Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat God of War II

Który God of War sprzedał się najlepiej? Znamy odpowiedź

Hed, 19 czerwca 2012, 13:47

Firma Sony pochwaliła się wynikami sprzedaży serii God of War. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, która odsłona przygód Kratosa cieszyła się największą popularnością wśród graczy. Zaskoczeniem nie będzie chyba to, że wygrała gra God of War III.

God of War IV potwierdzony przez jednego z kompozytorów

Hed, 4 stycznia 2012, 09:29

Pojawiło się kolejne źródło wskazujące na to, że God of War IV jest w produkcji. Jest nim CV kompozytora Timothy’ego Williamsa, w którym widnieje nazwa gry. Co ciekawe, artysta potwierdził, że to nie pomyłka, bo rzeczywiście pomaga przy tworzeniu ścieżki dźwiękowej do „czwórki”.

God of War IV będzie zawierał tryb kooperacji – kolejne plotki o grze

Hed, 29 grudnia 2011, 12:31

Po raz kolejny plotkuje się o tym, że God of War IV zostanie wydany w 2012 roku i będzie zawierał tryb kooperacji online. Tym razem doniesienia pochodzą z magazynu PSM3, który powołuje się na swoje wiarygodne źródła.

Wieści ze świata (God of War, Gears of War 3, Doom 3) 2/11/11

Jiker, 2 listopada 2011, 14:37

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o zapisach do bety WildStar, spzredaży Kinecta, upublicznieniu kodu źródłego Dooma 3, darmowym DLC do Gears of War 3, zawodnikach w UFC Undisputed 3, a także nowym God of War.

God of War Portable Collection – z PSP na PS3

Olek, 15 maja 2011, 12:34

Tajwański oddział firmy Sony Computer Entertainment poinformował o zamiarach wydania kompilacji gier God of War: Chains of Olympus i God of War: Ghost of Sparta w wersji na stacjonarną platformę PlayStation 3. Znane użytkownikom kieszonkowej konsoli PlayStation Portable przygody Kratosa zyskają przy tym lepszą oprawę graficzną, zgodną ze standardem High Definition.

Kolejne plotki o kontynuacji God of War

Hed, 30 marca 2011, 12:38

Ile gniewu może pomieścić w sobie jedna osoba? Przykład Kratosa, bohatera God of War, pokazuje, że sporo. W ubiegłym roku miłośnicy Spartiaty otrzymali dwie produkcje – pełnoprawną trzecią część i poboczną odsłonę na PSP (Ghost of Sparta). Tymczasem w sieci pojawiły się kolejne niepotwierdzone doniesienia na temat kontynuacji serii.

Wieści ze świata (Call of Duty: Black Ops, God of War II, Warhammer Online) 5/11/10

Jiker, 5 listopada 2010, 12:27

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o ścieżce dźwiękowej do Call of Duty: Black Ops, darmowych utworach z soundtracka nail’d, sprzedaży 100 milionach egzemplarzy gier z serii FIFA, a także wdrożeniu płatnych przedmiotów do Warhammer Online. Zapraszamy do lektury.

Trylogie Splinter Cell i Prince of Persia na PS3

Olek, 9 sierpnia 2010, 16:17

Użytkownicy konsoli PlayStation 3 mogą już szykować gotówkę. Według niepotwierdzonych informacji zamieszczonych przez francuski oddziału sklepu Amazon.com, prawdopodobnie 2 listopada do sprzedaży trafią dwie kompilacje znanych serii wydawanych przez koncern Ubisoft. Mowa o Tom Clancy's Splinter Cell i Prince of Persia.

Kratos powróci w God of War: Ghost of Sparta na PSP

Hed, 4 maja 2010, 16:29

Firma Sony Computer Entertainment zapowiedziała grę God of War: Ghost of Sparta, która trafi na konsolę PSP jeszcze w tym roku. Produkcja będzie drugą odsłoną serii wydaną na przenośną platformę Sony, po wcześniejszym, bardzo dobrze przyjętym Chains of Olympus. Kolejnymi „kieszonkowymi” przygodami Kratosa zajmuje się ponownie studio Ready At Dawn.

Tajemnicza postać na promocyjnej stronie God of War III

Hed, 29 kwietnia 2010, 13:27

Premiera God of War III była jednym z ważniejszych wydarzeń początku tego roku, bo stanowiła epilog popularnej i wpływowej trylogii. Twórcy najwyraźniej szykują kilka niespodzianek, które nie pozwolą nam zapomnieć o Kratosie. Na uruchomionej jakiś czas temu stronie Spartans Stand Tall, pojawiła się tajemnicza postać, która wydaje się zwiastować ujawnienie sekretu.

Europejska data premiery God of War Collection i Trilogy

Hed, 22 marca 2010, 13:43

Firma Sony ujawniła europejską datę premiery God of War Collection (God of War I i II na PS3) i God of War Trilogy (dwie wspomniane gry plus God of War III). Pakiety trafią do poszczególnych krajów Starego Kontynentu w dniach od 28 do 30 kwietnia, a więc za nieco ponad miesiąc. Pierwszy z nich ma kosztować 40 euro (około 155 zł), a drugi 90 euro (około 350 zł).

Fabuła cyklu God of War nie jest plagiatem

Jiker, 19 marca 2010, 17:15

We wrześniu 2008 roku zapoznaliśmy Was z dosyć niezwykłą sprawą dotyczącą pozwu sądowego, złożonego przeciwko twórcom God of War. Kalifornijska sędzina Marilyn Hall Patel uznała po półtorarocznym procesie, że koncern Sony oraz David Jaffe nie złamali obowiązującego prawa i nie dopuścili się plagiatu.

Polska premiera God of War III

Olek, 17 marca 2010, 15:15

Dzisiaj na europejskim, w tym także polskim, rynku swoją premierę ma gra akcji God of War III. Ostatnia odsłona trylogii debiutuje na konsoli PlayStation3, a w polskiej wersji językowej głosu głównym bohaterom użyczyli m.in. Bogusław Linda i Michał Żebrowski.

Najważniejsze wydarzenia z życia PlayStation 2

Jiker, 7 marca 2010, 12:30

Od momentu japońskiej premiery konsoli Sony PlayStation 2 minęło już 10 lat. 5 marca 2000 roku okazał się początkiem wspaniałej przygody, której efekty przerosły najśmielsze oczekiwania miłośników elektronicznej rozrywki. Redakcja serwisu Kotaku postanowiła uczcić dziesiątą rocznicę powstania platformy wybierając z jej historii szereg najistotniejszych wydarzeń.

God of War III: Ultimate Trilogy Edition dla graczy z Europy

Hed, 18 grudnia 2009, 07:16

Firma Sony Computer Entertainment Europe ujawniła na oficjalnym blogu PlayStation limitowaną edycję God of War III, która pojawi się w Europie. Wcześniejsze narzekania na brak God of War Collection na naszym kontynencie w tym roku zostaną zadośćuczynione, bo zestaw poprzednich odsłon serii znajdzie się w powyższej edycji, zawierającej całą trylogię.

Porównanie grafiki w God of War Collection

Jiker, 8 listopada 2009, 11:59

Serwisy IGN i Bitmob otrzymały szansę przetestowania ukończonej wersji kompilacji God of War Collection, mającej przygotować wszystkich posiadaczy PlayStation 3 do debiutu trzeciej odsłony przygód Kratosa. Redakcje wykorzystały ją skrzętnie i zaprezentowały na swych łamach hucznie zapowiadane zmiany w oprawie graficznej. Dokonały tego publikując porównawcze zrzuty ekranowe.

Pierwszy zwiastun God of War I i II na PlayStation 3

Hed, 17 października 2009, 13:53

W sieci opublikowano pierwszy film prezentujący wygląd odświeżonych odsłon God of War I oraz II, które wejdą w skład specjalnego pakietu przeznaczonego na PlayStation 3. Zestaw został ujawniony całkiem niedawno – jego amerykańską premierę przewidziano na listopad. Europejscy fani poczekają niestety trochę dłużej – Kratosa w HD zobaczymy dopiero w przyszłym roku.

Wieści ze świata (God of War Collection, Torchlight, Star Wars: Republic Heroes) 4/09/09

Jiker, 4 września 2009, 13:00

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: reality show prosto od Sony, amerykańska premiera Aaaaa!!! - A Reckless Disregard for Gravity, koniec BottleRocket Entertainment, amerykańskie God of War Collection bez blokady regionalnej i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (OnLive, Champions Online, God of War Collection) 3/09/09

Jiker, 3 września 2009, 14:00

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: OnLive w fazie zamkniętych beta-testów, zapowiedź pierwszej gry wyłącznie na Nintendo DSi, Blood Moon pierwszą aktualizacją Champions Online, pierwsze urodziny serwisu GOG.com i inne. Zapraszamy do lektury.

GoW: Collection na PS3 bez dema God of War III. Europejska premiera dopiero w przyszłym roku [news uaktualniony]

Jiker, 2 września 2009, 20:00

Dosyć zaskakująca kompilacja God of War, w skład której wejdą dwie pierwsze odsłony serii przystosowane do możliwości konsoli PlayStation 3, trafi do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych w okresie tegorocznych świąt Bożego Narodzenia. Niestety, w zestawie noszącym nazwę God of War Collection nie zostanie ujęta największa z potencjalnych atrakcji – demo God of War III.

Sony potwierdza – poprzednie części God of War trafią na PS3

Filip „fsm” Grabski, 31 sierpnia 2009, 21:20

Nieco ponad tydzień temu jeden z oficjeli meksykańskiego oddziału Sony pospieszył się z poinformowaniem świata, że na Gwiazdkę należy się spodziewać płyty Blu-ray z God of War I oraz II, które będzie można uruchomić na PlayStation 3. Aż do dzisiaj była to informacja nie potwierdzona.

God of War I i II na Blu-ray wraz z demem „trójki”

Cairine, 20 sierpnia 2009, 12:41

God of War i God of War II, o ile można wierzyć informacji znalezionej na twitterze jednego z menedżerów Sony Mexico, zostaną wydane na płycie Blu-ray dla PlayStation 3, na święta. Ponadto wspomniane wydanie Blu-ray zawierać będzie również demo God of War III. Warto więc zaczekać do grudnia, zamiast kupować dostępne już wersje na PlayStation 2.

Serwis IGN o najlepszej grafice w historii

Filip „fsm” Grabski, 20 marca 2009, 14:05

Nasz plebiscyt na grę roku został zakończony, a wśród dodatkowych kategorii znalazła się ta na najlepszą grafikę i oprawę artystyczną. Nawiązując do naszej akcji zaglądamy za granicę i patrzymy, jak ten aspekt oceniają inni.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (1 października 2008)

Jiker, 1 października 2008, 10:45

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: edytor poziom w Far Cry 2, reklamy w grach Activision, dodatki do Mercenaries 2, Hinterland na Steamie, Ratner reżyserem filmu God of War, 11 nowych gier na PS3 w trakcie TGS 2008, sprzedaż konsol w Wielkiej Brytanii. Zapraszamy do lektury.

Fabuła serii God of War plagiatem?!

Jiker, 18 września 2008, 11:28

Koncern Sony oraz David Jaffe, były pracownik Sony Computer Entertainment America, wplątali się w brzydko pachnącą sprawę. Z informacji opublikowanych na łamach serwisu Gamepolitics wynika, że twórcy cyklu God of War zostali pozwani do sądu w związku z bezprawnym wykorzystaniem cudzych materiałów do produkcji jednej z najbardziej udanych serii ostatnich kilku lat.

Znamy reżysera i scenarzystę filmu God of War

Łosiu, 25 lipca 2008, 11:12

Pierwsze informacje na temat ekranizacji wydanej na Playstation 2 gry God of War pojawiły się już w roku 2005. Dowiedzieliśmy się o wykupieniu praw do stworzenia filmu na podstawie tego tytułu przez Universal Studios, po czym właściwie nastała cisza.

Autor God of War II rozpoczyna współpracę z reżyserem trylogii Mad Max

Przemysław Zamęcki, 12 marca 2008, 07:14

Może nie wszyscy z Was kojarzą to nazwisko, ale Cory Barlog był jednym z głównych ludzi odpowiedzialnych za sukces God of War i z całą pewnością najważniejszą osobą stojącą za God of War II. Pomimo to, tuż po ukazaniu się w zeszłym roku na półkach sklepów drugiej części przygód Kratosa postanowił opuścić Sony i zająć się czymś zupełnie nowym.

God of War III pojawił się w przedsprzedaży

Przemysław Zamęcki, 6 marca 2008, 11:45

Przed kilkoma dniami informowaliśmy Was o reklamie umieszczonej w pudełku z grą God of War: Chains of Olympus, która zapowiadała być może nawet rychłe ukazanie się trzeciej, pełnoprawnej części serii na konsoli PS3.

Premiera God of War III prędzej niż się spodziewamy?

Jiker, 3 marca 2008, 13:24

God of War III ma być epickim zwieńczeniem jednego z najlepszych cykli w historii elektronicznej rozrywki. Zapewniał nas już o tym Cory Balrog, producent drugiej części przygód nieustraszonego Kratosa. Do tej pory nikt jednak nie chciał oficjalnie potwierdzić choćby przybliżonej daty premiery gry.

God of War III najwcześniej na Gwiazdkę 2009

Vercetti, 23 stycznia 2008, 18:15

Fani przygód mitycznego Kratosa czekają z utęsknieniem, aż trzecia część serii God of War ukaże się wreszcie na konsoli PlayStation 3. Niestety, zanosi się na to, że upragniony przez graczy moment nastąpi dopiero za niecałe dwa lata – taką wiadomość podał serwis GamesRadar, którego redaktorzy skontaktowali się z anonimowym pracownikiem koncernu Sony.

Możecie być spokojni o jakość God of War III - mówi Cory Barlog

Przemysław Zamęcki, 4 stycznia 2008, 14:12

God of War jest z całą pewnością jedną z najlepszych serii w historii elektronicznej rozrywki. Do tej pory ukazały się dwie części dostępne na konsolę PlayStation 2, a zapewne już wkrótce usłyszymy o konkretnej dacie premiery części trzeciej. Tym razem na PlayStation 3.

Najlepsze gry 2007 według portalu IGN

Jiker, 22 grudnia 2007, 15:55

Swoje nagrody dla najlepszych produktów mijającego roku przyznał serwis IGN, uważany powszechnie za największe na świecie medium tego typu. Jego redaktorzy podeszli do całej sprawy w sposób bardzo poważny, nie ograniczając się do prostego wysunięcia propozycji i określenia kilkunastu niewiele mówiących kategorii.

SCEA potwierdza God of War III w produkcji

Przemysław Zamęcki, 7 listopada 2007, 08:20

SCEA (Sony Computer Entertainment America) oficjalnie potwierdza, że trwają prace nad trzecią częścią serii God of War. Tym razem jednak przygody Kratosa, pałającego chęcią zemsty na bogach Olimpu, zmierzają nie w kierunku najpopularniejszej stacjonarnej konsoli świata czyli PlayStation 2, ale jej młodszej siostry, PlayStation 3. Co zresztą było łatwe do przewidzenia, bowiem twórcy serii, Studio Sony Santa Monica, nie ukrywali, że są zachwyceni potencjalnymi możliwościami tej konsoli.

Jubileuszowe nagrody Golden Joystick rozdane - Gears of War wielkim zwycięzcą

Jiker, 28 października 2007, 19:58

Blisko cztery miesiące musieliśmy czekać na rozstrzygnięcie jednego z najstarszych plebiscytów poświęconych rynkowi elektronicznej rozrywki. W piątek, późnym wieczorem po raz dwudziesty piąty rozdane zostały doroczne nagrody Golden Joystick!

God of War 3 i Gears of War 2 w 2008 roku?

Misiek, 19 października 2007, 10:32

W amerykańskim miesięczniku Electronic Gaming Monthly znajduje się specjalna rubryka z plotkami. Redaktorzy magazynu radzą przyjmować je chłodno, jednak już nie raz spekulacje tam zamieszczane okazywały się w przyszłości prawdą. W najnowszym wydaniu mowa jest o dwóch bardzo gorących tytułach na PlayStation 3 oraz Xboxa 360.

Europejski debiut God of War: Chains of Olympus tuż po amerykańskiej premierze

Jiker, 13 września 2007, 15:12

Przed kilkoma dniami przekazaliśmy Wam oficjalne informacje na temat światowej premiery gry God of War: Chains of Olympus. Studio Ready at Down poinformowało wówczas, że dojdzie do niej 4 marca 2008 roku. Wczoraj rzecznik europejskiego oddziału firmy Sony Computer Entertainment rzucił nieco światła na sprawę tutejszego debiutu najnowszej odsłony przygód chłodnego Kratosa.

Trzy exclusive’y na PlayStation 3 od twórcy God of War

Maciej Jałowiec, 9 sierpnia 2007, 14:41

David Jaffe, pracujący niegdyś nad grami z cyklu God of War, zdradził w wywiadzie dla magazynu GamePro, że jego niedawno utworzone studio Eat, Sleep, Play stworzy trzy exclusive’y na konsolę PlayStation 3.

Eat, Sleep, Play nowym studiem autora God of War

Jiker, 28 lipca 2007, 13:51

David Jaffe, twórca legendy Twisted Metal i God of War oraz pracownik amerykańskiego oddziału Sony Computer Entertainment, przerwał milczenie w temacie swojego tajemniczego projektu. Potwierdził tym samym wcześniejsze plotki, według których miałoby nim być nowe studio.

Premiera God of War: Chains of Olympus dopiero w przyszłym roku

Jiker, 29 czerwca 2007, 10:12

Z informacji opublikowanych na łamach holenderskiego wydania Official PlayStation Magazine wynika, że premiera gry God of War: Chains of Olympus odbędzie się później niż dotąd planowano. Obecnie najbardziej prawdopodobnym terminem wydania pierwszej odsłony serii God of War na przenośną PSP jest początek 2008 roku.

God of War: Chains of Olympus wykorzysta dodatkową moc obliczeniową PSP

Metatron, 27 czerwca 2007, 14:20

Gdy tylko pojawiła się wiadomość o tym, że nowe firmware (wersja 3.50) do PSP umożliwia grom pracę z wykorzystaniem wyższej częstotliwości procesora konsolki (333 MHz), twórcy ze studia Ready At Dawn poinformowali, że gra God of War: Chains of Olympus wykorzysta tę dodatkową moc obliczeniową.

Zapowiedziano wersję demonstracyjną gry God of War: Chains of Olympus

Major Doktor Upiorna, 6 czerwca 2007, 18:28

Kilka dni temu przekazaliśmy Wam niezbyt optymistyczne prognozy na temat premiery pierwszej odsłony popularnego cyklu dedykowanej konsoli PlayStation Portable. Zgodnie z podanymi wówczas informacjami gra God of War: Chains of Olympus powinna pojawić się dopiero w przyszłym roku. Niemniej jednak mamy dla posiadaczy PSP dobrą wiadomość, mogącą zrekompensować im długie wyczekiwanie.

Posiadacze konsoli PlayStation 3 jednak nie dostaną gry God of War

Major Doktor Upiorna, 6 czerwca 2007, 17:00

Na początku tego tygodnia w Internecie zrobiło się głośno w związku ze spekulacjami na temat zadedykowania nowej gry spod znaku God of War posiadaczom konsoli PlayStation 3. Potwierdzać to zdawał się nabór pracowników ogłoszony przez Sony Computer Entertainment, o czym Was poinformowaliśmy. Niestety owe nieoficjalne doniesienia na temat trzeciej odsłony przygód Kratosa zostały zdementowane.

Nabór pracowników zapowiedzią ujawnienia gry z serii God of War dla PlayStation 3?

eLKaeR, 5 czerwca 2007, 10:10

God of War: Chains of Olympus dla PlayStation Portable szykuje firma Ready at Dawn Studios, więc osoby z placówki Sony Computer Entertainment w Santa Monica, odpowiedzialne za dotychczasowe przygody Kratosa z platformy PlayStation 2, mogą poświęcić się pracom nad innym projektem. Wszystko wskazuje na to, że chodzi o odsłonę serii God of War, dedykowaną konsoli PlayStation 3.

God of War: Chains of Olympus dopiero w przyszłym roku?

Krystian Smoszna, 22 maja 2007, 06:55

Gra God of War: Chains of Olympus – pierwsza odsłona popularnego cyklu, dedykowana wyłącznie konsoli PlayStation Portable – nie doczeka się premiery w tym roku. Taką oto przykrą wiadomość przekazał w ubiegłą sobotę serwis PlayFrance.

God of War: Chains of Olympus pierwszym GoW na konsolę PSP?

Jiker, 23 kwietnia 2007, 12:05

Poznaliśmy wreszcie jedną z największych tajemnic serwisu internetowego IslandofRhodes.org. Wraz z zakończeniem drugiego już odliczania, które miało nas systematycznie przybliżać do tego wydarzenia, ujawniony został tytuł kolejnej gry z serii God of War. Brzmi on God of War: Chains of Olympus.

God of War II w Europie bez trybu podwyższonej rozdzielczości

Krystian Smoszna, 17 kwietnia 2007, 07:53

Nie mamy dobrych wieści dla wielbicieli Kratosa i cyklu God of War, którzy oczekują europejskiej premiery drugiej części gry. Wersja przeznaczona do sprzedaży na Starym Kontynencie nie będzie zawierać trybu podwyższonej rozdzielczości, który został ujawniony niedawno na łamach witryny Island of Rhodes.

480p w God of War II oraz kolejne tajemnicze odliczanie na www.islandofrhodes.org

eLKaeR, 13 kwietnia 2007, 12:23

Dobiegło końca odliczanie na stronie www.islandofrhodes.org, której adres został ukryty w God of War II. Na pierwszy rzut oka witryna owa zawiera jedynie dwie sekwencje filmowe z "dwójki", opatrzone komentarzem głosowym jej twórców (m.in. Cory Barlog). Jednakże po otwarciu podstrony, prezentującej notatkę na temat wyspy Rodos można odkryć pewne interesujące tajemnice.

Poradnik: God of War II

Redakcja GRYOnline.pl, 30 marca 2007, 19:14

Witaj w nieoficjalnym poradniku do cudownej gry, jaką jest God of War II. Znajdziesz w nim kompletną solucję do wszystkich poziomów gry, a także lokalizacje wszystkich power-upów (Oczu Gorgony oraz Piór Feniksa), sekretów (Urn) i skrzyń z dodatkowym doświadczeniem. Dodatkowo, pojedynki z większością bossów opatrzone zostały instruktażowymi materiałami filmowymi.

Myśli nieprzemyślane - Uśmiercaj mnie powoli

Redakcja GRYOnline.pl, 30 marca 2007, 17:43

Gdy w Soldier of Fortune zdobyłem erkaem i pierwszemu przeciwnikowi, jaki na mnie wyskoczył, odstrzeliłem jedną serią nogę, rękę i na końcu głowę, wydało mi się to zabawne. Gdy zobaczyłem walki z bossami w God of War 2, uznałem je za co najmniej niesmaczne.

Co czeka entuzjastów cyklu God of War za szesnaście dni?

eLKaeR, 26 marca 2007, 08:32

God of War zagości na platformie PlayStation Portable – to pewne. W związku z premierą drugiej części GoW dla konsoli PlayStation 2 dowiedzieliśmy się jednak nie tylko o przyszłych przygodach Kratosa dla PSP, ale także o planach, związanych z PlayStation 3. Za szesnaście dni powinniśmy doczekać się świeżych informacji, dotyczących przyszłości "Boga Wojny".