Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat God of War (2005)

God of War ma już 10 lat - Jak Sony Santa Monica z Kratosem tańcowali

Rasgul, 22 marca 2015, 11:20

God of War stuknęło już dziesięć lat i z tej okazji przyglądamy się temu jak wygląda studio, które stworzyło markę. Analizujemy powstanie pierwszej części, ale też przytaczamy fakty o początkach Sony Santa Monica.

Który God of War sprzedał się najlepiej? Znamy odpowiedź

Hed, 19 czerwca 2012, 13:47

Firma Sony pochwaliła się wynikami sprzedaży serii God of War. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, która odsłona przygód Kratosa cieszyła się największą popularnością wśród graczy. Zaskoczeniem nie będzie chyba to, że wygrała gra God of War III.

God of War IV potwierdzony przez jednego z kompozytorów

Hed, 4 stycznia 2012, 09:29

Pojawiło się kolejne źródło wskazujące na to, że God of War IV jest w produkcji. Jest nim CV kompozytora Timothy’ego Williamsa, w którym widnieje nazwa gry. Co ciekawe, artysta potwierdził, że to nie pomyłka, bo rzeczywiście pomaga przy tworzeniu ścieżki dźwiękowej do „czwórki”.

God of War IV będzie zawierał tryb kooperacji – kolejne plotki o grze

Hed, 29 grudnia 2011, 12:31

Po raz kolejny plotkuje się o tym, że God of War IV zostanie wydany w 2012 roku i będzie zawierał tryb kooperacji online. Tym razem doniesienia pochodzą z magazynu PSM3, który powołuje się na swoje wiarygodne źródła.

Wieści ze świata (God of War, Gears of War 3, Doom 3) 2/11/11

Jiker, 2 listopada 2011, 14:37

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o zapisach do bety WildStar, spzredaży Kinecta, upublicznieniu kodu źródłego Dooma 3, darmowym DLC do Gears of War 3, zawodnikach w UFC Undisputed 3, a także nowym God of War.

God of War Portable Collection – z PSP na PS3

Olek, 15 maja 2011, 12:34

Tajwański oddział firmy Sony Computer Entertainment poinformował o zamiarach wydania kompilacji gier God of War: Chains of Olympus i God of War: Ghost of Sparta w wersji na stacjonarną platformę PlayStation 3. Znane użytkownikom kieszonkowej konsoli PlayStation Portable przygody Kratosa zyskają przy tym lepszą oprawę graficzną, zgodną ze standardem High Definition.

Kolejne plotki o kontynuacji God of War

Hed, 30 marca 2011, 12:38

Ile gniewu może pomieścić w sobie jedna osoba? Przykład Kratosa, bohatera God of War, pokazuje, że sporo. W ubiegłym roku miłośnicy Spartiaty otrzymali dwie produkcje – pełnoprawną trzecią część i poboczną odsłonę na PSP (Ghost of Sparta). Tymczasem w sieci pojawiły się kolejne niepotwierdzone doniesienia na temat kontynuacji serii.

Trylogie Splinter Cell i Prince of Persia na PS3

Olek, 9 sierpnia 2010, 16:17

Użytkownicy konsoli PlayStation 3 mogą już szykować gotówkę. Według niepotwierdzonych informacji zamieszczonych przez francuski oddziału sklepu Amazon.com, prawdopodobnie 2 listopada do sprzedaży trafią dwie kompilacje znanych serii wydawanych przez koncern Ubisoft. Mowa o Tom Clancy's Splinter Cell i Prince of Persia.

Kratos powróci w God of War: Ghost of Sparta na PSP

Hed, 4 maja 2010, 16:29

Firma Sony Computer Entertainment zapowiedziała grę God of War: Ghost of Sparta, która trafi na konsolę PSP jeszcze w tym roku. Produkcja będzie drugą odsłoną serii wydaną na przenośną platformę Sony, po wcześniejszym, bardzo dobrze przyjętym Chains of Olympus. Kolejnymi „kieszonkowymi” przygodami Kratosa zajmuje się ponownie studio Ready At Dawn.

Tajemnicza postać na promocyjnej stronie God of War III

Hed, 29 kwietnia 2010, 13:27

Premiera God of War III była jednym z ważniejszych wydarzeń początku tego roku, bo stanowiła epilog popularnej i wpływowej trylogii. Twórcy najwyraźniej szykują kilka niespodzianek, które nie pozwolą nam zapomnieć o Kratosie. Na uruchomionej jakiś czas temu stronie Spartans Stand Tall, pojawiła się tajemnicza postać, która wydaje się zwiastować ujawnienie sekretu.

Europejska data premiery God of War Collection i Trilogy

Hed, 22 marca 2010, 13:43

Firma Sony ujawniła europejską datę premiery God of War Collection (God of War I i II na PS3) i God of War Trilogy (dwie wspomniane gry plus God of War III). Pakiety trafią do poszczególnych krajów Starego Kontynentu w dniach od 28 do 30 kwietnia, a więc za nieco ponad miesiąc. Pierwszy z nich ma kosztować 40 euro (około 155 zł), a drugi 90 euro (około 350 zł).

Fabuła cyklu God of War nie jest plagiatem

Jiker, 19 marca 2010, 17:15

We wrześniu 2008 roku zapoznaliśmy Was z dosyć niezwykłą sprawą dotyczącą pozwu sądowego, złożonego przeciwko twórcom God of War. Kalifornijska sędzina Marilyn Hall Patel uznała po półtorarocznym procesie, że koncern Sony oraz David Jaffe nie złamali obowiązującego prawa i nie dopuścili się plagiatu.

Polska premiera God of War III

Olek, 17 marca 2010, 15:15

Dzisiaj na europejskim, w tym także polskim, rynku swoją premierę ma gra akcji God of War III. Ostatnia odsłona trylogii debiutuje na konsoli PlayStation3, a w polskiej wersji językowej głosu głównym bohaterom użyczyli m.in. Bogusław Linda i Michał Żebrowski.

God of War III: Ultimate Trilogy Edition dla graczy z Europy

Hed, 18 grudnia 2009, 07:16

Firma Sony Computer Entertainment Europe ujawniła na oficjalnym blogu PlayStation limitowaną edycję God of War III, która pojawi się w Europie. Wcześniejsze narzekania na brak God of War Collection na naszym kontynencie w tym roku zostaną zadośćuczynione, bo zestaw poprzednich odsłon serii znajdzie się w powyższej edycji, zawierającej całą trylogię.

Porównanie grafiki w God of War Collection

Jiker, 8 listopada 2009, 11:59

Serwisy IGN i Bitmob otrzymały szansę przetestowania ukończonej wersji kompilacji God of War Collection, mającej przygotować wszystkich posiadaczy PlayStation 3 do debiutu trzeciej odsłony przygód Kratosa. Redakcje wykorzystały ją skrzętnie i zaprezentowały na swych łamach hucznie zapowiadane zmiany w oprawie graficznej. Dokonały tego publikując porównawcze zrzuty ekranowe.

Pierwszy zwiastun God of War I i II na PlayStation 3

Hed, 17 października 2009, 13:53

W sieci opublikowano pierwszy film prezentujący wygląd odświeżonych odsłon God of War I oraz II, które wejdą w skład specjalnego pakietu przeznaczonego na PlayStation 3. Zestaw został ujawniony całkiem niedawno – jego amerykańską premierę przewidziano na listopad. Europejscy fani poczekają niestety trochę dłużej – Kratosa w HD zobaczymy dopiero w przyszłym roku.

Wieści ze świata (God of War Collection, Torchlight, Star Wars: Republic Heroes) 4/09/09

Jiker, 4 września 2009, 13:00

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: reality show prosto od Sony, amerykańska premiera Aaaaa!!! - A Reckless Disregard for Gravity, koniec BottleRocket Entertainment, amerykańskie God of War Collection bez blokady regionalnej i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (OnLive, Champions Online, God of War Collection) 3/09/09

Jiker, 3 września 2009, 14:00

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: OnLive w fazie zamkniętych beta-testów, zapowiedź pierwszej gry wyłącznie na Nintendo DSi, Blood Moon pierwszą aktualizacją Champions Online, pierwsze urodziny serwisu GOG.com i inne. Zapraszamy do lektury.

GoW: Collection na PS3 bez dema God of War III. Europejska premiera dopiero w przyszłym roku [news uaktualniony]

Jiker, 2 września 2009, 20:00

Dosyć zaskakująca kompilacja God of War, w skład której wejdą dwie pierwsze odsłony serii przystosowane do możliwości konsoli PlayStation 3, trafi do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych w okresie tegorocznych świąt Bożego Narodzenia. Niestety, w zestawie noszącym nazwę God of War Collection nie zostanie ujęta największa z potencjalnych atrakcji – demo God of War III.

Sony potwierdza – poprzednie części God of War trafią na PS3

Filip „fsm” Grabski, 31 sierpnia 2009, 21:20

Nieco ponad tydzień temu jeden z oficjeli meksykańskiego oddziału Sony pospieszył się z poinformowaniem świata, że na Gwiazdkę należy się spodziewać płyty Blu-ray z God of War I oraz II, które będzie można uruchomić na PlayStation 3. Aż do dzisiaj była to informacja nie potwierdzona.

God of War I i II na Blu-ray wraz z demem „trójki”

Cairine, 20 sierpnia 2009, 12:41

God of War i God of War II, o ile można wierzyć informacji znalezionej na twitterze jednego z menedżerów Sony Mexico, zostaną wydane na płycie Blu-ray dla PlayStation 3, na święta. Ponadto wspomniane wydanie Blu-ray zawierać będzie również demo God of War III. Warto więc zaczekać do grudnia, zamiast kupować dostępne już wersje na PlayStation 2.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (1 października 2008)

Jiker, 1 października 2008, 10:45

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: edytor poziom w Far Cry 2, reklamy w grach Activision, dodatki do Mercenaries 2, Hinterland na Steamie, Ratner reżyserem filmu God of War, 11 nowych gier na PS3 w trakcie TGS 2008, sprzedaż konsol w Wielkiej Brytanii. Zapraszamy do lektury.

Fabuła serii God of War plagiatem?!

Jiker, 18 września 2008, 11:28

Koncern Sony oraz David Jaffe, były pracownik Sony Computer Entertainment America, wplątali się w brzydko pachnącą sprawę. Z informacji opublikowanych na łamach serwisu Gamepolitics wynika, że twórcy cyklu God of War zostali pozwani do sądu w związku z bezprawnym wykorzystaniem cudzych materiałów do produkcji jednej z najbardziej udanych serii ostatnich kilku lat.

Znamy reżysera i scenarzystę filmu God of War

Łosiu, 25 lipca 2008, 11:12

Pierwsze informacje na temat ekranizacji wydanej na Playstation 2 gry God of War pojawiły się już w roku 2005. Dowiedzieliśmy się o wykupieniu praw do stworzenia filmu na podstawie tego tytułu przez Universal Studios, po czym właściwie nastała cisza.

God of War III pojawił się w przedsprzedaży

Przemysław Zamęcki, 6 marca 2008, 11:45

Przed kilkoma dniami informowaliśmy Was o reklamie umieszczonej w pudełku z grą God of War: Chains of Olympus, która zapowiadała być może nawet rychłe ukazanie się trzeciej, pełnoprawnej części serii na konsoli PS3.