Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Baldur's Gate II: Cienie Amn

Najwyżej oceniane gry RPG na PC

Adrian Werner, 2 sierpnia 2020, 11:44

W sieci pojawiło się ciekawe zestawienie dziesięciu najwyżej ocenianych przez media branżowe pecetowych gier RPG. Z naszej strony dodaliśmy analogiczną listę bazującą na notach samych graczy.

Interakcja z NPC-ami czyli "odgrywanie roli” w cRPG-ach

BattleAxe, 27 października 2014, 17:15

Zastanawialiście się kiedyś w jaki sposób "odgrywa się role" w komputerowych RPG-ach? Na czym polega interakcja z postaciami niezależnymi i towarzyszami z drużyny?

Baldur's Gate powróci latem... jako edycja rozszerzona [news uaktualniony]

Ender, 15 marca 2012, 20:35

Uwielbiana przez fanów RPG, seria Baldur's Gate powróci latem w rozszerzonej i odświeżonej edycji! Taką informację podało dzisiaj Atari na oficjalnej stronie gry.

Wyciekł teaser Baldur's Gate - prawdopodobnie nieprawdziwy

Sarge, 1 marca 2012, 10:55

W sieci pojawił się teaser powiązany z serią Baldur's Gate i reaktywowaną wczoraj stroną internetową tego cyklu. Niestety, film najprawdopodobniej jest jedynie dziełem jednego z fanów.

Czy tajemnicza witryna internetowa zwiastuje nadejście Baldur's Gate III?

Mruqe, 29 lutego 2012, 11:26

Niespodziewanie, po latach od wydania Baldur's Gate II, witryna baldursgate.com ożyła. Czy garść ukrytych na stronie informacji to wystarczający powód, by się ekscytować? Dla fanów Baldur's Gate, którzy zaczęli już tracić nadzieję, że wrócą na Wybrzeże Mieczy - na pewno tak.

Legendy RPG powrócą przed końcem czerwca

ziooleck, 29 maja 2009, 12:30

Pamiętacie Black Isle i szereg kultowych tytułów sygnowanych przez to wyjątkowe studio? Takie szlagiery jak Icewind Dale czy Baldur's Gate do dzisiaj śnią się po nocach wszystkim miłośnikom gier fabularnych. Mamy dla nich wyjątkową wiadomość - już niebawem Platynowa Kolekcja firmy CDP poszerzy się o unikalne wydanie Legendy RPG.

Wieści z konferencji Atari - planowany powrót Baldur’s Gate'a i Test Drive Unlimited

aRusher, 3 grudnia 2008, 08:20

Odbywająca się wczoraj w Londynie konferencja prasowa Atari obfituje w różnej maści wiadomości, dotyczące planów tej znanej firmy. Do tej pory dowiedzieliśmy się o europejskim debiucie Tekkena 6 i powrocie Ghostbusters – teraz przed Wami kilka kolejnych nowinek.

Plotki atakują po raz kolejny - Baldur's Gate 3 w produkcji?!

Jiker, 20 września 2008, 13:12

Obrośnięta kultem seria Baldur’s Gate zakończyła się w 2001 roku na Tronie Bhaala, świetnym dodatku do drugiej części. Konsolowy cykl Dark Alliance pełnił bowiem rolę spin-offa, który z oryginałem wspólnych elementów miał niewiele. Możliwe jednak, że wszyscy fani komputerowych odsłon doczekają się prawdziwej kontynuacji przygód osadzonych w świecie Zapomnianych Krain.

Baldur’s Gate 3 znowu „podobno” w produkcji

Łosiu, 18 stycznia 2008, 14:02

Pierwsze plotki na świecie związane z produkcją trzeciej części serii Baldur’s Gate pojawiły się już bodaj w 2003 roku. Jak doskonale wiemy, do dziś nie doczekaliśmy się potwierdzenia istnienia gry, a co dopiero jej premiery, nie przeszkadza to jednak w cyklicznym pojawianiu się kolejnych niepotwierdzonych doniesień o tym tytule. Nie inaczej jest i dziś, a ich źródłem jest podobno magazyn PC Gamer UK.

Plotki dotyczące BioWare: KotOR w wersji MMO, Dragon Age na PS3, Baldur's Gate na NDS

Krystian Smoszna, 25 kwietnia 2007, 13:32

Zapoczątkowany przez firmę BioWare Corporation cykl Star Wars: Knights of the Old Republic doczeka się kolejnej odsłony w postaci gry MMO. Takie rewelacje pojawiły się w dziale plotek, w ostatnim numerze amerykańskiego magazynu Electronic Gaming Monthly.

Baldur's Gate 3 w rękach BioWare?

Kull, 2 września 2004, 09:07

Prawa do świata Dungeons & Dragons posiada obecnie koncern Atari, który zapewnił wszystkich o tym, iż dopilnuje aby kolejna część Baldur’s Gate na pewno powstała. Nie ujawniono jednak oficjalnie jakiemu zespołowi programistów zostanie powierzone to arcytrudne zadanie, polegające na stworzeniu trzeciej części kultowej gry z tej serii, znanej w Polsce pod nazwą Wrota Baldura. Co więcej, BioWare – producent pierwszych odsłon owej sagi, wydawać by się mogło oczywisty kandydat na to stanowisko, w oficjalnej wypowiedzi Atari został skreślony z listy potencjalnych kandydatów (czytaj - news z 21 sierpnia 2004). Tymczasem, jeden z pracowników studia BioWare - Georg Zoeller, na oficjalnym forum firmowym potwierdził ową wiadomość w tak specyficzny sposób, że istnieją podejrzenia, jakoby to właśnie BioWare miało tworzy BG3.

Baldur's Gate 3 w produkcji

Krystian Smoszna, 21 sierpnia 2004, 10:14

Zgodnie z obietnicami złożonymi przed miesiącem, w najnowszym numerze popularnego magazynu PC Gamer, znalazły się zapowiedzi gier Neverwinter Nights 2 i Baldur’s Gate 3. Jako, że pierwsza z nich została już oficjalnie zaanonsowana, większe emocje u fanów RPG budzi drugi program, o którym jednak – jak na razie – nie dowiedzieliśmy się zbyt wiele.

BioWare wspiera społeczność ponad 2 milionów graczy

ComCo, 29 lipca 2004, 07:51

Studio BioWare najlepiej przedstawić poprzez podanie tytułów produkcji (głównie cRPG'ów), za których developing było odpowiedzialne w przeszłości. Saga Baldur's Gate, cykl Neverwinter Nights czy Star Wars: Knights of the Old Republic - to tylko wybrane przykłady hitów sygnowanych logiem zespołu. Oprócz komercyjnych sukcesów, były także i porażki, jednak dzisiaj BioWare rozpoczęło świętowanie razem ze swoimi fanami.

W przyszłym miesiącu PC Gamer zaprezentuje zapowiedzi Baldur's Gate 3 i Neverwinter Nights 2

Krystian Smoszna, 19 lipca 2004, 14:06

Jeszcze dobrze nie ochłonęliśmy po miażdżącej informacji o pierwszej recenzji Doom 3 a jeden z najbardziej szanowanych periodyków o grach - PC Gamer – przyszykował kolejną niespodziankę. Jak można przeczytać w najnowszym numerze magazynu, w przyszłym miesiącu na łamach pisma zostaną zaprezentowane ekskluzywne zapowiedzi Baldur’s Gate 3 oraz Neverwinter Nights 2.

Saga Baldur's Gate - Edycja DVD za friko!

Redakcja GRYOnline.pl, 10 maja 2004, 13:12

Zaledwie jeden email oraz odrobina szczęścia wystarczy, aby wejść w posiadanie bez wątpienia ciekawej nagrody jaką jest Saga Baldur's Gate - Edycja DVD.

Sprostowanie informacji o BG3 i NWN2

Kull, 7 kwietnia 2004, 09:30

Po opublikowanej 1 kwietnia wiadomości na forum Atari o rzekomych pracach nad Neverwinter Nights 2 i Baldur’s Gate 3, wszyscy zadawali sobie pytanie czy był to tylko żart. Całe zajście wyjaśnia Brandon Smith (Grok?), domniemany sprawca zamieszania.

BG3 i NWN2 – prima aprilisowy żart czy długi język pracownika Atari?

Kull, 5 kwietnia 2004, 08:10

Pierwszego kwietnia na oficjalnym forum Atari, jeden z jej pracowników zasugerował jakoby Neverwinter Nights 2 i Baldur’s Gate 3 widniały w planie wydawniczym firmy. Autor tej wypowiedzi zaprzecza, jakoby był to tylko Prima Aprilisowy żart.

Interplay odzyskuje prawo do produkcji gier PC opartych na systemie Dungeon & Dragons

Łosiu, 19 lutego 2004, 10:52

Od kilku ładnych miesięcy trwał spór sądowy pomiędzy korporacją Atari i firmą Interplay dotyczący licencji Dungeon & Dragons w odniesieniu do nowej gry PC osadzonej w świecie Forgotten Realms. Jak wiemy z wypowiedzi przedstawicieli Interplay’a i praktycznie nie istniejącego już studia Black Isle, nie miała to być trzecia część sagi Baldur’s Gate, lecz całkiem nowa gra cRPG osadzona w tym świecie. Opublikowany przed dwoma dniami raport Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych (Securities and Exchange Commissison) przyniósł zaś poniekąd radosną nowinę, iż Atari oraz Interplay zawarły porozumienie, na mocy którego Interplay odzyskał prawa do D&D i może kontynuować developing gry.

O Baldur’s Gate III i Icewind Dale III słów kilka...

Wojak, 30 listopada 2003, 16:46

Oficjalne forum firmy Interplay pełne jest postów, w których gracze domagają się kolejnych części gier Baldur’s Gate i Icewind Dale. Co chwilę padają pytania, kiedy można spodziewać się tych produkcji, co w nich zobaczymy etc. Innymi słowy: miłośnicy tychże tytułów ciągle nękają autorów i chcą od nich wyciągnąć jakieś pozytywne informacje.

Pięć nowych „łatek” do modów Baldur's Gate II

Syriusz, 19 września 2003, 12:50

Co uważniejsi z Was spostrzegli zapewne, w jednym z poniższych newsów, rzadko spotykany wysyp poprawek systemowych do modyfikacji gry Baldur's Gate II. Rzeczonymi patchami warto zainteresować się nie tylko z powodu ich ilości, ale także dla ciekawych udogodnień, jakie wprowadzają do rozgrywki. Same „łatki” nie byłyby jednak nic warte, gdyby nie pełne wersje wcześniej przygotowanych modów. Poniżej możecie znaleźć garść szczegółów na ich temat, jak również linki służące do pobrania stosownych plików.

Baldur’s Gate III, Half-Life 2 na Xboxa – oficjalne, wyjaśniające oświadczenia prasowe

Łosiu, 10 czerwca 2003, 07:48

Wczoraj świat obiegły trzy wielce interesujące, aczkolwiek nieoficjalne i niepotwierdzone informacje dotyczące kolejno: produkcji gry Baldur’s Gate III, produkcji gry Fallout 3, a także rzekomego nie pojawienia się Half-Life 2 na konsoli Xbox (co przeczyło wcześniejszym doniesieniom). Niedługo po tych rewelacjach dwie z nich zostały oficjalnie zdementowane przez przedstawicieli odpowiednich firm developerskich czy wydawniczych.

Baldur’s Gate 3, czyli pomarzyć zawsze można, bo marzenia czasami się spełniają

Solnica, 9 czerwca 2003, 08:56

Znany sklep internetowy - EBGames, umieścił na liście gier, które zamierza w przyszłości (luty 2004) sprzedawać, pozycję, którą wielu fanów cRPG chętnie zobaczyłoby zainstalowaną na dyskach twardych swoich komputerów – Baldur’s Gate III (PC).

Baldur's Gate: Dark Alliance II w przygotowaniu

ComCo, 25 marca 2003, 10:27

Wirtualny świat "Wrót Baldura" ciągle jest rozszerzany o nowe miejsca, lokacje, przeciwników oraz przygody, które czekają na wszystkich śmiałków – tym razem firma Interplay Entertainment poinformowała o pracach nad sequelem gry Baldur's Gate: Dark Alliance. Pełna wersja tego tytułu przygotowywana jest przez studio Black Isle, a według pierwszych zapowiedzi ukaże się jeszcze pod koniec tego roku na konsole: PlayStation 2 oraz Xbox.

Baldur's Gate w eXtra Grze, Saga Baldur's Gate znowu w sprzedaży

Fajek, 18 października 2002, 11:02

Firma CD Projekt poinformowała, że w sprzedaży, po długiej nieobecności, pojawiła się ponownie Saga Baldur's Gate! Natomiast w połowie listopada w eXtra Grze Wielkie Hity ukaże się pierwsza część RPG - Baldur's Gate!

Koszulka z logiem Baldurs Gate: Dark Alliance

Fajek, 27 września 2002, 15:36

Niestety gra Baldurs Gate Dark Alliance na konsolę Playstation 2 na razie nie ukaże się w naszym kraju, ale już dziś można spróbować zdobyć koszulkę z logiem gry.

Recenzja: The Darkest Day

Fajek, 4 lutego 2002, 12:12

Już ponad rok upłynął, odkąd światło dzienne ujrzała jedna z najlepszych gier RPG w historii- Baldurs Gate 2: Shadows of Amn. Mimo, że gra oferowała ponad 300h zabawy, dla części fanów było to jeszcze za mało! Pół roku temu światło ujrzał oficjalny dodatek o nazwie Tron Bhaala, jednak i on nie zaspokoił wszystkich apetytów. Pojawiły się grupki zapaleńców które w domowym zaciszu na własną rękę, metodą „chałupniczą” postanowiły zwiększyć możliwości BG2. W efekcie pracy grupy TEAMBG ukazał się Mod noszący nazwę „The Darkest Day”.

Sprzedaż cRPG w 2001 roku

Solnica, 24 listopada 2001, 16:32

Zachodni serwis tematyczny Desslock's RPG News opublikował dane na temat sprzedaży w roku 2001 gier z gatunku cRPG.

Saga Baldur's Gate – nowa edycja kolekcjonerska

Solnica, 19 października 2001, 12:16

Jak poinformował nas CD Projekt w listopadzie w ofercie tej firmy pojawi się „Saga Baldur’s Gate” – nowa edycja kolekcjonerska przeznaczona dla fanów tej serii oraz wszystkich miłośników gier cRPG.

MegaDuel - pojedynki w Baldur's Gate II

Sznur, 6 sierpnia 2001, 12:54

Wszyscy doskonale wiemy jak doskonałą rozrywkę zapewnia Baldur’s Gate II w trybie single player. Niestety rozgrywka wieloosobowa nie jest już tak wspaniała, posiadając wiele ograniczeń i właściwie brak możliwości rywalizacji między graczami. Sytuację tą postanowił zmienić amatorski zespół zapaleńców tworząc dodatek zwany MegaDuel.

Baldur's Gate II: Throne of Bhaal już o krok od wydania

Łosiu, 15 czerwca 2001, 07:00

Baldur's Gate II: Throne of Bhaal, ostatnia cześć epickiej sagi opowiadającej o przygodach dziecka boga wojny Bhala, weszła właśnie w ostatnią, „złotą” fazę produkcji.

Baldur's Gate 3

Fajek, 20 maja 2001, 13:00

Wprawdzie ta informacja nie została przekazana oficjalnie na targach E3, ale jeden z pracowników firmy Interplay powiedział, że jego firma pracuje aktualnie nad Baldur’s Gate 3!

Baldur's Gate II w wydaniu DVD filmu Dungeons & Dragons

Sznur, 27 kwietnia 2001, 14:24

Po kinowej premierze w USA, w połowie maja na DVD zostanie wydany film Dungeons & Dragons: The Movie, oparty o system gier RPG rozgrywających się w fantastycznym świecie Forgotten Realms. Film powstawał blisko dziesięć lat, lecz dopiero niedawno znaleźli się chętni do wyłożenia pieniędzy na drogie efekty specjalne, bez których świta magii i smoków nie mógłby zaistnieć.

Aktualizacja działu Poradniki na GRY-OnLine

Solnica, 21 marca 2001, 16:37

W jednej z wcześniejszych wiadomości pisałem, iż na półki sklepowe trafiła właśnie gra Age of Sail II. Dzięki uprzejmości firmy Play It!, która udostępniła nam ten tytuł nieco wcześniej, już dziś zamieściliśmy na naszych stronach poradnik do tej gry.

Baldur's Gate dla kolekcjonerów

Sznur, 21 marca 2001, 13:54

Ci z Was, którzy jeszcze nie zdecydowali się zakupić Baldur's Gate lub Baldur's Gate II już wkrótce będą mieli ku temu dobrą okazję. Polski dystrybutor gry, CD Projekt, postanowił wydać Edycję Kolekcjonerską tej najgłośniejszej epickiej sagi cRPG ostatnich lat.

Pomóżcie BioWare w pracach nad dodatkiem do Baldur's Gate II

Sznur, 20 marca 2001, 12:57

Okazuje się, że każdy z nas może pomóc w pracach nad dodatkiem Throne of Bhaal, gdyż BioWare zbiera wszystkie save games (zapisy gry) z Baldur's Gate II: Shadows of Amn. Jeżeli więc chcecie mieć swój wkład w produkcję dodatku do jednego z najpopularniejszych cRPG-ów w historii teraz macie na to szansę.

Ponad 5000 głosów oddanych na Listę Przebojów GRY-OnLine

Mariusz Klamra, 3 marca 2001, 20:23

Popularność Listy Przebojów GRY-OnLine przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. W ciągu dwóch miesięcy oddaliście ponad 5 tysięcy głosów (aktualnie 5.051), czas więc na małe podsumowanie.

Dziecię Bhaala nie dane Ci jest odpoczywać zbyt długo... Oficjalne informacje na temat dodatku do BG2!

Michał Bobrowski, 2 marca 2001, 09:44

Od kilku tygodni dostępne były nieoficjalne informacje na temat dodatku do Baldur’s Gate 2. Śmiało można podejrzewać, że sami autorzy gry specjalnie wypuścili kilka przecieków „kontrolowanych”(m.in. ujawniając tytuł dodatku), aby miłośnikom tej pozycji puls skoczył do góry... Black Isle Studios and BioWare, tym razem już zupełnie oficjalnie ogłosiły zbliżający się Baldur's Gate II: Throne of Bhaal. Co więcej, ujawnili też nieco ciekawych szczegółów na jego temat!

Poradnik do Baldur’s Gate 2 – Ukończony

Soulcatcher, 28 lutego 2001, 17:08

Dzisiaj dodaliśmy ostatnie lokacje do naszego poradnika opisującego grę Baldur’s Gate 2: Cienie Amn. Poradnik jest tak napisany iż będziecie w stanie bez większych trudności ukończyć grę. Zapraszamy.

Baldur’s Gate 2: Throne of Bhaal - kolejne informacje

Solnica, 27 lutego 2001, 10:51

Serwis Planet Baldur's Gate zamieścił u siebie zeskanowaną stronę jednego z zachodnich magazynów poświęconych grom na której to możemy znaleźć nieco informacji na temat tworzonego dodatku do Baldur’s Gate 2.

Baldur’s Gate II – najlepsza gra której nigdy nie ukończę?

Soulcatcher, 19 lutego 2001, 11:51

Pod takim tytułem znalazłem ostatnio artykuł na stronie The Mushroom będący krótką recenzją BG2. Czy w słowach tych jest choć trochę prawdy?

Czego zabrakło w Baldur's Gate II

Sznur, 13 lutego 2001, 16:07

Jeżeli interesuje was jak powstawał Baldur's Gate II, oraz co według projektantów i programistów z BioWare nie zostało całkowicie dopracowane w grze, to warto przeczytać artykuły Jamesa Ohlena, kierownika zespołu pracującego nad BGII. W cotygodniowych artykułach z serii BioFiles przedstawia on swoje uwagi powstałe podczas prac projektowych.

Wyniki Ankiety: Która postać wydaje wam się najbardziej Sexy ?

Soulcatcher, 5 lutego 2001, 12:29

Zamieszczamy scenopis fragmentu ceremonii rozdania nagrody Super Sexy w kategorii Gier cRPG za rok 2000.

Baldur’s Gate 2 Expansion

Soulcatcher, 3 lutego 2001, 15:20

Pojawiły się pierwsze, na razie nieoficjalne informacje o dodatku produkowanym przez Interplay do gry Baldur’s Gate 2.

Baldur's Gate II - aktualizacja poradnika (31/01/01)

Solnica, 31 stycznia 2001, 13:08

Uaktualniliśmy zamieszczony na naszych stronach poradnik do Baldur’s Gate 2: Cienie Amnu. Dodane zostało kilka nowych lokacji, uzupełnione zostały również opisy poprzednio opublikowanych map.

Opis magicznych przedmiotów w Baldur's Gate II

Sznur, 30 stycznia 2001, 17:51

Opublikowaliśmy nową część poradnika do Baldur's Gate II: Shadows of Amn opisującą wszystkie ciekawe magiczne przedmioty dostępne w grze. Ich lista jest na tyle obszerna, że została umieszczona jako drugi, po opisie lokacji, poradnik do tej gry. Z tego co wiemy jest to pierwsza kompletna lista przedmiotów do Baldur's Gate II dostępna w Polsce. Dzięki znajomości przedmiotów łatwiej można zdecydować jaką postacią rozpoczniemy grę, a ci którzy już grają lub nawet ukończyli grę mogą sprawdzić jakie przedmioty uszły ich uwagi.

Tytuł najlepszego cRPG w roku 2000 dla Baldur's Gate II

Sznur, 29 stycznia 2001, 16:04

IGN, który długo zastanawiał się nad tym werdyktem, ogłosił wreszcie zwycięzców na najlepszą grę cRPG 2000 roku. Rywalizowały ze sobą dwa najbardziej popularne tytuły – Deus Ex (który już wcześniej został Grą Roku 2000) i Baldur's Gate II: Shadows of Amn.

Będzie dodatek do Baldur's Gate II?

Sznur, 27 stycznia 2001, 19:51

Prawdopodobnie wszyscy miłośnicy gry Baldur’s Gate II ucieszą się wiadomością o planowanym dodatku to tej wspaniałej gry. Na razie nie jest to potwierdzona informacja, lecz internetowy sklep EBWorld rozpoczął już przedsprzedaż Baldur’s Gate II Expansion (na razie bez nazwy).

Aktualizacja poradnika do gry: Baldur's Gate II: Shadows of Amn

Soulcatcher, 22 stycznia 2001, 17:13

Wprowadziliśmy poprawki do wcześniej opublikowanych części poradnika oraz dodaliśmy opisy nowych lokacji.

10 najlepiej sprzedających się tytułów gier w salonach Empiku

Solnica, 16 stycznia 2001, 10:01

Pomimo że okres świąteczny i szał zakupów pod choinkę dawno już za nami, to na początku nowego roku (1-10 stycznia) gry komputerowe dalej sprzedawały się równie dobrze.

Opublikowaliśmy artykuł traktujący o lokalizacji Baldur’s Gate 2

Soulcatcher, 14 stycznia 2001, 18:53

Pod tym właśnie tytułem w artykule zamieszczonym w dziale Publicystyka, na przykładzie BG2PL, znany i nieoceniony Rysław dzieli się z nami swoimi doświadczeniami nabytymi przy pracach nad polonizacją gier komputerowych.