Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Ryse: Son of Rome

Ryse 2 może być w produkcji, ale jako gra wieloplatformowa

Adrian Werner, 27 kwietnia 2021, 09:49

Według najnowszych plotek studio Crytek może pracować nad sequelem Ryse: Son of Rome z 2013 roku. Tym razem jednak nie będzie to tytuł ekskluzywny dla którejś z platform.

Ryse: Son of Rome dostępny za darmo

Michał Kułakowski, 7 lipca 2017, 22:32

W ramach promocji sponsorowanej przez firmę AMD przez najbliższy miesiąc w serwisie GameSessions można za darmo ściągnąć grę Ryse: Son of Rome, a także w promocyjnej cenie kupić jej klucz rejestracyjny na Steamie.

Ryse: Son of Rome debiutuje na PC

Łukasz Szliselman, 10 października 2014, 11:31

Od dziś gracze PC mogą rozpoczynać zabawę z Ryse: Son of Rome - grą akcji studia Crytek (seria Crysis). Komputerowe wydanie produkcji oferuje zawartość znaną z dotychczasowych dodatków DLC oraz jeszcze lepszą grafikę, niż to, co widzieliśmy na Xboksie One.

Ryse: Son of Rome na PC ze wszystkimi DLC i bez mikrotransakcji

Michał Jodłowski, 25 września 2014, 11:55

Pecetowa wersja gry Ryse: Son of Rome zadebiutuje na pecetach ze wszystkimi dotychczas wydanymi dodatkami DLC. Firma Crytek podzieliła się także screenshotami z menu ustawień graficznych, które oferują naprawdę przyzwoite możliwości dostosowania jakości oprawy graficznej.

Ryse: Son of Rome - obejrzyj rozgrywkę z PC-towej wersji

Kamil Zwijacz, 19 września 2014, 10:40

W serwisie YouTube pojawiło się 45-minutowe nagranie z rozgrywką z PC-towej wersji gry Ryse: Son of Rome. Dzięki niemu możemy sprawdzić jak konwersja xboksowego tytułu radzi sobie na mocnym komputerze.

Ryse: Son of Rome – różnice graficzne między PC a XONE

Janusz Guzowski, 18 września 2014, 16:25

Pracownicy studia Crytek, w wywiadzie dla PCGamesHardware, wypowiedzieli się na temat różnic graficznych w grze Ryse: Son of Rome, jeśli chodzi o wydania na platformę PC i Xbox One. Zmiany mają dotyczyć między innymi jakości tekstur i poziomu szczegółowości obiektów trójwymiarowych.

Ryse: Son of Rome na PC - poprawione wymagania sprzętowe

Jakub Mirowski, 7 września 2014, 12:33

Za pośrednictwem serwisu Steam studio Crytek przyznało, że opublikowane niedawno wymagania sprzętowe do Ryse: Son of Rome były omyłkowo zawyżone, i podało zaktualizowaną wersję specyfikacji, jaka będzie potrzebna do uruchomienia gry.

Ryse: Son of Rome na PC - data premiery i wymagania sprzętowe

Jakub Mirowski, 5 września 2014, 10:40

Studio Crytek zapowiedziało dziś, że Ryse: Son of Rome w wersji na PC ukaże się w cyfrowej dystrybucji 10 października. Przy okazji poznaliśmy także minimalne i zalecane wymagania sprzętowe produkcji.

Ryse: Son of Rome trafi w tym roku na PC

Michał Kułakowski, 7 sierpnia 2014, 19:45

Ryse: Son of Rome, a więc jeden ze startowych tytułów konsoli Xbox One, który stworzony został przez studio Crytek, trafi na komputery PC. Premiera gry zaplanowana została na ten rok. Produkcja sprzedawana będzie ze wszystkimi zestawami DLC oraz zaoferuje obsługę rozdzielczości 4K i zaawansowanych efektów graficznych.

Wieści ze świata (Ryse: Son of Rome, Gearbox Software) 24/2/14

Marcin Skierski, 24 lutego 2014, 12:00

Dziś piszemy m.in. o edytorze wyzwań w grze Ryse: Son of Rome oraz sporze sądowym między firmą Gearbox Software a studiem 3D Realms. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Ryse: Son of Rome, Minecraft, PlayStation 4) 18/2/14

Marcin Skierski, 18 lutego 2014, 13:15

Dziś piszemy m.in. o limitowanej edycji PlayStation 4, dodatku DLC do Ryse: Son of Rome, a także zbliżającej się aktualizacji do gry Minecraft: Xbox 360 Edition. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Forza Motorsport 5 i Ryse: Son of Rome ocenione przez zagraniczne media

Kamil Zwijacz, 21 listopada 2013, 13:38

Największe serwisy internetowe zajmujące się grami wideo zrecenzowały dwie ekskluzywne produkcje na konsolę Xbox One - Forza Motorsport 5 oraz Ryse: Son of Rome. Zawiedzione będą zwłaszcza osoby pokładające wielkie nadzieje w nowym projekcie studia Crytek.

Ryse: Son of Rome – świetny cinematic polskiego studia graficznego Platige Image

Adam Zechenter, 21 października 2013, 14:21

Nowy trailer gry Ryse: Son of Rome został niedawno opublikowany przez twórców. Efektowny filmik zrealizowało polskie studio graficzne Platige Image, znane między innymi z cinematików wykonanych do serii Wiedźmin czy gry Cyberpunk 2077. Ryse: Son of Rome to gra akcji, której premiera odbędzie się 22 listopada na konsoli Xbox One.

Wieści ze świata (Project Phoenix, Ryse: Son of Rome, Soul of Sacrifice Delta) 9/9/13

Marcin Skierski, 9 września 2013, 15:35

Dziś piszemy m.in. o kickstarterowej zbiórce pieniędzy na produkcję gry Project Phoenix, konkursie na nazwę ciosu kończącego w Ryse: Son of Rome, a także zapowiedzi dwóch tytułów na PlayStation Vita - Soul of Sacrifice Delta oraz Phantasy Star Nova. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Ujawniono szczegóły na temat Day One Edition dla gier Ryse, Forza Motorsport 5 i Dead Rising 3

Krzysztof Mysiak, 28 sierpnia 2013, 09:17

Firma Microsoft ujawniła, co wejdzie w skład edycji Day One, przygotowanych dla ekskluzywnych tytułów startowych konsoli Xbox One. Oferta ta dotyczy gier Forza Motorsport 5, Ryse: Son of Rome i Dead Rising 3.

Ryse: Son of Rome – prezentacja trybu współpracy i systemu walki

Łukasz Szliselman, 20 sierpnia 2013, 16:04

Studio Crytek zaprezentowało multiplayer w grze Ryse: Son of Rome. Twórcy zdradzili szczegóły kooperacyjnego trybu Gladiator, a także podali nowe informacje dotyczące systemu walki. Sukces w bitwie zależeć ma przede wszystkim od odpowiedniego wyczucia czasu.

Ryse: Son of Rome – twórcy bronią uproszczonego systemu walki

Marcin Skierski, 17 czerwca 2013, 11:00

Studio Crytek broni systemu walki w grze Ryse: Son of Rome, w której efektowne wykończenia przeciwników tak naprawdę nie wymagają żadnej ingerencji ze strony gracza. Twórcy przedstawili nagrody, jakie będą czekać dla osób poprawnie wykonujących sekwencje QTE oraz zdradzili szczegóły na temat najwyższego poziomu trudności.

Ryse: Son of Rome – QTE są fikcją i nie wymagają interwencji gracza

Michał Kułakowski, 15 czerwca 2013, 14:20

Informacje płynące od grających w demo Ryse: Son of Rome na targach E3 wskazują na to, że quick time eventy w grze są fikcją i nie wymagają do poprawnego zakończenia dokładności lub jakiejkolwiek aktywności. Producenci tytułu wskazują, że takie rozwiązanie ma zapobiec frustracji wśród graczy.

Ryse: Son of Rome przedstawiony na E3 [aktualizacja]

Tomasz Chmielik, 10 czerwca 2013, 19:50

Na konferencji Microsoftu na targach E3 poznaliśmy szczegóły Ryse: Son of Rome, ekskluzywnego tytułu na Xboksa One. Czym tym razem postanowiło zaskoczyć nas studio Crytek?

Ryse wyłącznie na konsolę Xbox One

Kamil Zwijacz, 23 maja 2013, 09:32

Firma Microsoft, wydawca gry Ryse, poinformowała, że nowa produkcja studia Crytek, tworzona wcześniej na konsolę Xbox 360, ukaże się na nowym urządzeniu korporacji. Więcej informacji poznamy na targach E3.

Ryse i nowa Forza to jedne z prawdopodobnych tytułów startowych nowego Xboksa

Michał Kułakowski, 11 kwietnia 2013, 19:20

W sieci pojawiły się kolejne niepotwierdzone informacje dotyczące nowej konsoli Xbox. Tym razem związane są one z ekskluzywnymi tytułami startowymi, planowanymi przez Microsoft. Według plotek, amerykański koncern szykuje cztery tego typu produkcje. Między innymi chodzi tu o nową odsłonę serii Forza oraz grę Ryse, przygotowywaną przez studio Crytek.

Wieści ze świata (Dreamfall Chapters, Warframe, Battlefield 3) 14/2/13

Marcin Skierski, 14 lutego 2013, 14:20

Dziś piszemy m.in. o grze planszowej inspirowanej serią Mass Effect, otwartych beta testach Warframe, podwójnym doświadczeniu w strzelaninie Battlefield 3, a także aktorce podkładającej głos w przygodówce Dreamfall Chapters. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Crytek – prace nad Ryse postępują zgodnie z planami

Michał Kułakowski, 18 sierpnia 2012, 17:25

Studio Crytek potwierdziło, że pomimo zmiany zespołu deweloperskiego, prace nad grą Ryse trwają i postępują zgodnie z planami. Przedstawiciel dewelopera nie chciał jednak skomentować plotek o przeniesieniu produkcji na nowego Xboksa.

Ryse pojawi się najwcześniej za rok. Razem z nowym Xboksem?

Przemysław Bartula, 19 czerwca 2012, 11:46

Crytek wciąż pracuje nad swoją grą i wyda ją nie wcześniej, niż latem 2013 roku. Niewykluczone, że w Ryse pogramy już na konsoli nowej generacji.

Crytek wciąż pracuje nad grą akcji Ryse

Marcin Skierski, 8 czerwca 2012, 09:45

Phil Spencer z firmy Microsoft potwierdził w wywiadzie dla serwisu Joystiq, że nadal trwają prace nad grą Ryse. Pewne wątpliwości w tej sprawie pojawiły się, kiedy na tegorocznych targach E3 nie usłyszeliśmy na jej temat niczego nowego. Produkcja studia Crytek zaoferuje obsługę Kinecta.

Nadal trwają prace nad Ryse - grą na Kinecta od twórców serii Crysis

Marcin Skierski, 15 marca 2012, 10:30

Nick Button-Brown ze studia Crytek uspokoił fanów czekających na premierę gry Ryse. Produkcja idzie w bardzo dobrym kierunku i w przyszłości powinniśmy poznać więcej szczegółów na temat tego tytułu.

Ryse od Cryteka jednak nie dla Xboksa 360?

Aleksander Kaczmarek, 10 grudnia 2011, 15:46

Była pracownica firmy Crytek nieopatrznie wyjawiła, że projektowana z myślą o sterowaniu za pomocą Kinecta gra akcji Ryse ukaże się dopiero na następnej generacji Xboksa. Najprawdopodobniej tytuł korzystać będzie też z możliwości udoskonalonej wersji innowacyjnego kontrolera Microsoftu.

Ryse - gra na Kinecta od studia Crytek

Mateusz Kądziołka, 7 czerwca 2011, 08:41

Podczas konferencji firmy Microsoft na tegorocznym E3 zaprezentowano pierwszy zwiastun gry Ryse. Produkt autorstwa Crytek jest pierwszoosobową grą akcji umieszczoną w czasach starożytnego Rzymu. Tytuł będzie obsługiwany tylko przy pomocy kontrolera Kinect.

Konferencja Microsoftu - Halo 4, Gears of War 3, Mass Effect 3, remake Halo: CE, Forza 4

Marcin Skierski, 7 czerwca 2011, 00:15

Pierwsza konferencja tegorocznych targów E3 już za nami. Swoje propozycje ujawniła firma Microsoft, która skupiła się na wsparciu Kinecta w poszczególnych grach. Wiele z omówionych pozycji właśnie pod tym względem ma się różnić od wersji na pozostałe platformy. W sumie pokazano kilkanaście tytułów, a większość z nich zadebiutuje na rynku jeszcze w tym roku.

Codename: Kingdoms - wsparcie dla Kinecta i zmiana zespołu produkcyjnego

Adrian Werner, 8 maja 2011, 10:25

Na zeszłorocznym E3 Crytek ujawnił tworzoną wyłącznie z myślą o Xboksie 360 grę akcji zatytułowaną Codename: Kingdoms. Od tego czasu było o tym projekcie wyjątkowo cicho. Teraz dowiedzieliśmy się, że zdecydowano się przekazać jego produkcję innemu zespołowi.