Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 sierpnia 2013, 09:17

autor: Draug

Ujawniono szczegóły na temat Day One Edition dla gier Ryse, Forza Motorsport 5 i Dead Rising 3

Firma Microsoft ujawniła, co wejdzie w skład edycji Day One, przygotowanych dla ekskluzywnych tytułów startowych konsoli Xbox One. Oferta ta dotyczy gier Forza Motorsport 5, Ryse: Son of Rome i Dead Rising 3.

Firma Microsoft postanowiła przygotować specjalną edycję dla ekskluzywnych tytułów startowych swojej najnowszej konsoli, Xbox One. Wydanie, nazwane Day One Edition, dotyczy gier Forza Motorsport 5, Ryse: Son of Rome oraz Dead Rising 3 i zaoferuje unikatowe dodatki. Każdy z tych tytułów w wersji Day One będzie dostępny zarówno w formie cyfrowej, jak i pudełkowej, a jego cena nie będzie wyższa niż w przypadku wydania standardowego. Gry w specjalnej edycji już teraz można zamówić przedpremierowo, a ze sklepów znikną one po upływie dwóch tygodni od debiutu Xboksa One.

Specjalny malunek dla Forda Focusa ST. Ot, by szpanować na torze. - Ujawniono szczegóły na temat Day One Edition dla gier Ryse, Forza Motorsport 5 i Dead Rising 3 - wiadomość - 2013-08-28
Specjalny malunek dla Forda Focusa ST. Ot, by szpanować na torze.

Wyścigowa Forza Motorsport 5 w omawianym wydaniu zaoferuje trzy dodatkowe samochody. Będą to ‘2010 Audi TT RS Coupe, ‘2013 Ford Focus ST i ‘2011 Lamborghini Gallardo LP570-4 Superleggera. Każdy z nich otrzyma wyjątkowy malunek na karoserię (nawiązujący właśnie do debiutu konsoli), a także własny zestaw tuningowy.

W “antycznym” slasherze Ryse: Son of Rome możemy spodziewać się unikatowej mapy do rozgrywki wieloosobowej w trybie Gladiatora, a także specjalnego miecza, w który będziemy mogli wyposażyć postać. By zapobiec niewielkiej liczbie graczy mającej dostęp do areny z Day One Edition, jej posiadacze będą mogli udostępniać ją, zapraszając innych wojowników do wspólnej zabawy.

Z kolei Dead Rising 3, sandboksowa gra akcji z hordami zombiaków do eksterminacji na pierwszym miejscu, da nam możliwość przywdziania strojów Franka Westa i Chucka Greene’a, postaci znanych z poprzednich odsłon serii. Ponadto, nasz bohater dostanie nowe narzędzia do przerzedzania szeregów umarlaków, nazwane Zombie Slugger i Paddle Saw. Będzie miał też dostęp do unikatowych perków, zwiększających obrażenia zadawane poprzez ataki bronią białą i rozjeżdżanie pojazdami oraz podnoszących wytrzymałość zarówno broni, jak i samej postaci.

Tylko posiadacze Day One Edition i ich przyjaciele dostaną szansę zbadania ruin. I wymordowania tego, co w nich czyha. - Ujawniono szczegóły na temat Day One Edition dla gier Ryse, Forza Motorsport 5 i Dead Rising 3 - wiadomość - 2013-08-28
Tylko posiadacze Day One Edition i ich przyjaciele dostaną szansę zbadania ruin. I wymordowania tego, co w nich czyha.

Wymienione wyżej gry należą do 23 tytułów, które Xbox One otrzyma na starcie. Niestety, wciąż nie znamy dokładnej daty debiutu konsoli. Oficjalne informacje mówią tylko o listopadzie, choć ostatnie pogłoski sugerują, że premiera mogłaby nastąpić 8 listopada. Jednak jesienny termin dotyczy tylko wybranych krajów – Polska na najnowszą platformę firmy Microsoft poczeka co najmniej do drugiego kwartału 2014 roku (choć nic nie stanie na przeszkodzie, by sprowadzić wcześniej urządzenie z któregoś spośród państw, w którym będzie ono dostępne). Cena detaliczna konsoli wynosi 2099 złotych (lub 499 euro).