Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 sierpnia 2013, 09:30

autor: Orlov

Xbox One trafi do sklepów 8 listopada?

Najnowsza konsola firmy Microsoft wciąż pozostaje bez oficjalnej daty premiery. Dokument, który wyciekł z jednej z amerykańskich sieci sklepów sugeruje jednak, że Xbox One pojawi się na rynku 8 listopada 2013 roku.

Xbox One trafi do sklepów 8 listopada? - ilustracja #1

W ostatnich tygodniach tego roku dojdzie do starcia gigantów na rynku konsol. O ile mamy pewność, że premiera PlayStation 4 w Europie odbędzie się 29 listopada tego roku (w USA dwa tygodnie wcześniej), tak wciąż niewiadomą pozostaje jednak data debiutu Xbox One. Nic dziwnego więc, że milczenie ze strony firmy Microsoft rodzi wiele plotek na temat tej istotnej dla konsumenta informacji.

Najnowszą ze spekulacji przedstawił serwis Kotaku, według którego konsola zadebiutuje w USA 8 listopada 2013 roku, czyli na tydzień przed pojawieniem się PlayStation 4 na tym rynku. Na wykazie planowanych przez amerykańską sieć sklepów Walmart imprez premierowych, pośród między innymi Grand Theft Auto V (17 września tego roku), figuruje pozycja „Xbox 1 Console”. Informację tą dostarczył pracownik firmy, odpowiedzialny za podpisywanie umów marketingowych.

Microsoft nie zdążył odnieść się jeszcze do tych rewelacji, traktować je więc należy jako kolejną z niepotwierdzonych plotek. Możemy spodziewać się, że firma niewzruszona nimi potrzyma jeszcze graczy w niepewności.

Nieobecność statusu "Confirmed" oznacza brak potwierdzenia ze strony Microsoftu - Xbox One trafi do sklepów 8 listopada? - wiadomość - 2013-08-27
Nieobecność statusu "Confirmed" oznacza brak potwierdzenia ze strony Microsoftu

Na temat premiery Xbox One wciąż jesteśmy pewni jedynie dwóch rzeczy – odbędzie się ona jeszcze w tym roku, pierwotnie w trzynastu krajach. Na rynku polskim konsoli spodziewać się należy dopiero w roku 2014.

  1. Oficjalna strona konsoli Xbox One