Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 sierpnia 2013, 22:23

autor: Adrian Werner

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (19-25 sierpnia 2013 r.)

Zamieszanie związane z targami gamescom mocno ograniczyło aktywność rodzimych firm w zeszłym tygodniu. Mimo to zapowiedziano kilka ciekawych projektów, a wzmocnieniu uległy również tanie serie wydawnicze.

Nowa odsłona cyklu Thief nie otrzyma polskiej wersji językowej na Xboksie One. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (19-25 sierpnia 2013 r.) - wiadomość - 2013-08-26
Nowa odsłona cyklu Thief nie otrzyma polskiej wersji językowej na Xboksie One.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku w minionym tygodniu.

Zapowiedzi wydawnicze

Godfire: Rise of Prometheus

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (19-25 sierpnia 2013 r.) - ilustracja #2

Podczas targów gamescom polskie studio Vivid Games zapowiedziało grę Godfire: Rise of Prometheus. Produkcja zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android, a jej premiera nastąpi w przyszłym roku. Projekt ma pełnymi garściami czerpać z mitologii greckiej i pozwoli na wcielenie się w tytułowego Prometeusza. Pod względem mechanizmów rozgrywki autorzy chcą połączyć swobodną eksplorację trójwymiarowego świata z systemem walki inspirowanym serią Infinity Blade.

Tanie serie

Dobra Gra

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (19-25 sierpnia 2013 r.) - ilustracja #3

Wydawana przez firmę Techland tania seria Dobra Gra została wzmocniona o trzy nowe pozycje:

 1. World of Goo
 2. Binding of Isaac
 3. Dead Island

Każda z tych produkcji dostępna jest w cenie 19,99 zł.

EA Classsic

Natomiast do serii EA Classsic dołączyły trzy gry:

 1. Dead Space 3
 2. Crysis 3
 3. Fifa 13

Produkcje dostępne są w cenie 55 zł.

Pozostałe wieści

Premiera PlayStation 4 w Polsce 29 listopada

Firma Sony Computer Entertainment Europe poinformowała, że konsola PlayStation 4 trafi na półki polskich sklepów 29 listopada tego roku. Niestety, nie podano oficjalnej ceny.

Pierwszy zwiastun rozgrywki Alien Rage

Polskie studio CI Games przywiozło na targi gamescom grywalną wersję FPS-a Alien Rage. Z tej okazji wypuszczono również nowy zwiastun, na którym możemy obejrzeć pierwsze fragmenty rozgrywki. Przypomnijmy, że produkcja powstaje z myślą o pecetach oraz konsolach PlayStation 3 i Xbox 360, a jej premiera nastąpi jesienią tego roku.

Polska strategia Anomaly 2 zawita na PlayStation 4

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (19-25 sierpnia 2013 r.) - ilustracja #4

Rodzimy zespół 11 bit studios poinformował, że strategia Anomaly 2 doczeka się wersji na konsolę PlayStation 4. Premiera zaplanowana została na pierwszy kwartał przyszłego roku. Warto przypomnieć, że gra zadebiutowała na PC w maju tego roku, a jesienią ukaże się na urządzenia mobilne z systemami iOS, Android i Blackberry OS.

Pierwszy polski serwer Heroes in the Sky

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (19-25 sierpnia 2013 r.) - ilustracja #5

Dzięki firmie Techland ruszył pierwszy polski serwer sieciowej gry lotniczej Heroes in the Sky. Projekt oparty jest na modelu darmowym z mikropłatnościami i pozwala zasiąść w kokpitach jednego ze 152 samolotów państw Osi oraz 140 należących do lotnictwa Aliantów. Wszystkimi tymi maszynami można pokierować w ponad 130 misjach PvE, lub zmierzyć się z innymi graczami w trybie PvP.

 1. Heroes in the Sky – polska strona gry

Polski zwiastun Diablo III: Reaper of Souls

Firma Blizzard ujawniła w tym tygodniu dodatek Diablo III: Reaper of Souls. Informacjom na temat rozszerzenia towarzyszył zwiastun, który został wypuszczony również w polskiej wersji językowej. Dzięki temu mogliśmy usłyszeć pierwsze próbki dubbingu.

Thief w polskiej kinowej wersji językowej, ale nie na Xboksie One

Firma Cenega poinformowała, że gra Thief ukaże się w naszym kraju 28 lutego 2014 roku w wersji zlokalizowanej kinowo, czyli z polskimi napisami, na PC, PlayStation 4, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Na tej liście zabrakło Xboksa One, który otrzyma jedynie wersję anglojęzyczną. Winę za taki stan rzeczy ponosi zapewne fakt, że najnowsza konsola firmy Microsoft zadebiutuje u nas dopiero w przyszłym roku i nie znamy jeszcze dokładnej daty jej premiery.

Ciekawe linki

 1. Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (19-23 sierpnia 2013)
 2. The Sims 3: Rajska wyspa na pogodę i niepogodę. Top Empik - Tydzień 33
 3. Gry w pudełkach: najciekawsze oferty na weekend 24-25 sierpnia