Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 sierpnia 2014, 19:45

autor: Michał Kułakowski

Ryse: Son of Rome trafi w tym roku na PC

Ryse: Son of Rome, a więc jeden ze startowych tytułów konsoli Xbox One, który stworzony został przez studio Crytek, trafi na komputery PC. Premiera gry zaplanowana została na ten rok. Produkcja sprzedawana będzie ze wszystkimi zestawami DLC oraz zaoferuje obsługę rozdzielczości 4K i zaawansowanych efektów graficznych.

Ryse był krytykowany za płytki i nużący system walki oraz rozgrywkę

Ryse: Son of Rome tuż przed premierą Xboksa One był jedną z najbardziej promowanych produkcji na tę konsolę. Przed dziełem firmy Crytek stanęło ogromne wyzwanie, musiało ono bowiem w jak najlepszym świetle pokazać możliwości wchodzącej na rynek platformy Microsoftu i być reprezentantem tzw. nowej generacji gier. Jak pokazały oceny recenzentów, zadanie to nie do końca się powiodło, a tytuł spotkał się z dość mieszanym i chłodnym przyjęciem. Niezrażony tym producent postanowił zaskoczyć graczy, zapowiadając dziś pecetową wersję Ryse: Son of Rome, której premiera będzie miała miejsce jeszcze w tym roku. Deweloper zdecydował się samodzielnie wydać grę w dystrybucji cyfrowej. Dzięki współpracy z firmą Deep Silver, będzie ona dostępna również w edycji pudełkowej. Cena nie jest jeszcze znana.

Osoby, które może dziwić to, że jeden z najważniejszych ekskluzywnych tytułów na na Xboksa One doczeka się portu na PC, powinny pamiętać o paru faktach. Mimo tego, że Ryse był od podstaw tworzony z myślą o Xboksie One, zaczynając swoje życie wiele lat temu, jeszcze jako projekt na Xboksa 360, Crytek cały czas dysponował prawami do marki. Niemiecka firma nie chciała się ich pozbyć, nawet wtedy gdy Microsoft zaproponował sfinansowanie produkcji sequela. Publikacji konwersji sprzyjają zapewne także problemy finansowe i strukturalne, które w ostatnich miesiącach dokuczają spółce.

Pecetowa wersja Ryse: Son of Rome ma posiadać wszystkie wydane do tej pory zestawy DLC, a także zwartość, która była dostępna jedynie w limitowanej edycji tytułu. Jest to, między innymi, nowa broń, skórki dla postaci, kilkanaście map single i multiplayer oraz survivalowy tryb rozgrywki. Najciekawsze nowości będą wiązać się z oprawą graficzną. Twórcy obiecują, że tytuł wyciśnie siódme poty z nawet najpotężniejszych konfiguracji sprzętowych. Ryse zaoferuje wsparcie dla rozdzielczości 4K oraz zaawansowanych efektów graficznych, które z oczywistych względów nie były dostępne na Xboksie. Twórcy zapowiadają, że podobnie jak poprzednie produkcje korzystające z CryEngine, Ryse będzie przez najbliższe lata grą, która stanie się wyznacznikiem wydajności procesorów oraz kart graficznych.

Ryse: Son of Rome to dynamiczna gra akcji, której historia osadzona została w czasach starożytnego Rzymu. W trakcie zabawy wcielamy się w rolę Mariusa Titusa, rzymskiego centuriona poszukującego zemsty za śmierć swoich bliskich, który poza przedzieraniem się przez kolejne zastępy wrogów, musi dowodzić również podległymi mu żołnierzami. Walka polega głównie na wciskaniu odpowiednich kombinacji klawiszy, co przekłada się na wyprowadzanie przez Titusa efektownych kombinacji ciosów.

  1. Recenzja gry Ryse: Son of Rome - najładniejszy tytuł startowy nowej generacji
  2. Oficjalna strona gry Ryse: Son of Rome