Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 sierpnia 2014, 18:30

autor: Ender

Hasbro Game Channel – wirtualne gry planszowe na konsolach Xbox 360, XONE, PS3, PS4

Firma Ubisoft zapowiedziała premierę gry Hasbro Game Channel, która zawierać będzie najpopularniejsze wirtualne gry planszowe koncernu Hasbro, takie jak Ryzyko lub Monopoly. Produkcja dostępna będzie w dystrybucji cyfrowej jesienią tego roku i trafi na konsole Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 oraz PlayStation 4.

W ostatnich latach wirtualne wersje gier Hasbro przygotowywała firma Electronic Arts - Hasbro Game Channel – wirtualne gry planszowe na konsolach Xbox 360, XONE, PS3, PS4 - wiadomość - 2014-08-07
W ostatnich latach wirtualne wersje gier Hasbro przygotowywała firma Electronic Arts

Planszówki od dawna obecne są na konsolach oraz komputerach PC, ciesząc się niesłabnącą popularnością. Korzystając z umowy z zabawkarskim koncernem Hasbro, Ubisoft zapowiedział nowe wirtualne wydanie najpopularniejszych gier planszowych tej firmy. W pierwszej kolejności graczom zostaną udostępnione trzy tytuły – Monopoly Plus, Ryzko oraz Trivial Purusit Live!. Na konsolach nowej generacji (PlayStation 4 oraz Xbox One) kupimy je osobno i uruchomimy z poziomu dedykowanej aplikacji Hasbro Game Channel, zawierającej liczne dodatkowe opcje społecznościowe. Na PlayStation 3 oraz Xboksie 360 wszystkie tytuły Hasbro ściągniemy jednak jako osobne produkcje, które pozbawione zostaną wspólnego menu/hubu.

Wszystkie tytuły będą mogły pochwalić się kolorową trójwymiarową oprawą graficzną - Hasbro Game Channel – wirtualne gry planszowe na konsolach Xbox 360, XONE, PS3, PS4 - wiadomość - 2014-08-07
Wszystkie tytuły będą mogły pochwalić się kolorową trójwymiarową oprawą graficzną

Monopoly Plus jest wirtualną wersją popularnego Monopoly. Zasady zabawy pozostały takie same jak w oryginale. Zadaniem graczy jest zdobycie kontroli nad wszystkimi polami planszy oraz doprowadzenie przeciwników do bankructwa. Tytuł będzie dostępny w kilku wariantach oraz pozwoli na modyfikowanie wyglądu pola gry oraz pionków. Warto zauważyć, że część z tych opcji ma być dostępna odpłatnie. Zakupimy je za pomocą waluty zdobywanej podczas zabawy, a także najprawdopodobniej za pośrednictwem mikrotranskacji. Gra pozwala na zabawę wieloosobową, zarówno w trybie lokalnym jak i sieciowym.

Cyfrowa wersja Ryzyka korzystać będzie z wariantu tytułu, który rozgrywa się we współczesności. Dzięki temu gracze, którzy marzą o światowej dominacji, dowodzić będą nowoczesnymi siłami wojskowymi. Produkcja ma oferować stylową i minimalistyczną oprawę graficzną. Podobnie jak w przypadku Monopoly, deweloperzy chcą udostępniać odpłatnie kolejne wersje gry oraz nowe opcje konfiguracyjne. Ryzyko pozwala na zabawę wieloosobową, zarówno w trybie lokalnym jak i sieciowym.

W oryginalnej planszowej wersji Trivial Pursuit było typową grą quizową. Trivial Pursuit Live! przenosi nas jednak do programu telewizyjnego, w którym konkurujemy z innymi osobami, odpowiadając na testowe pytania z najróżniejszych dziedzin życia. Gracze będą mogli określić zasady zabawy, a także szereg innych opcji wizualnych. Tytuł pozwala na zabawę wieloosobową, zarówno w trybie lokalnym jak i sieciowym.

Ryzko to jedna z najpopularniejszych strategicznych planszówek na świecie  - Hasbro Game Channel – wirtualne gry planszowe na konsolach Xbox 360, XONE, PS3, PS4 - wiadomość - 2014-08-07
Ryzko to jedna z najpopularniejszych strategicznych planszówek na świecie

Opcje społecznościowe aplikacji Hasbro Game Channel pozwalają nam na wykonywanie i dzielnie się zdjęciami grających (Kinect, kamera PlayStation 4), wyszukiwanie graczy do partii multiplayer, zdobywanie osiągnięć i specjalnych nagród, a także porównywanie naszych osiągnięć z osobami z całego świata.

Premiera aplikacji oraz trzech pierwszych planszówek zaplanowana została na jesień tego roku. W bliżej nieokreślonym terminie, wydawca ma zamiar opublikować także inne gry, takie jak Scrabble, Cranium oraz Boggle.

Świat zdobędziemy także w sieciowym trybie multiplayer - Hasbro Game Channel – wirtualne gry planszowe na konsolach Xbox 360, XONE, PS3, PS4 - wiadomość - 2014-08-07
Świat zdobędziemy także w sieciowym trybie multiplayer
W Trivial Pursuit Live! odpowiadać będziemy na serię quizowych pytań - Hasbro Game Channel – wirtualne gry planszowe na konsolach Xbox 360, XONE, PS3, PS4 - wiadomość - 2014-08-07
W Trivial Pursuit Live! odpowiadać będziemy na serię quizowych pytań
  1. Oficjalna strona firmy Ubisoft
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach