Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 sierpnia 2014, 16:45

autor: Meehow

Twitch - utwory chronione prawem autorskim będą wyciszane

Serwis Twitch wprowadza znaczne zmiany w świadczonych przez siebie usługach. Utwory muzyczne objęte prawami autorskimi będą wyciszane dzięki systemowi podobnemu do tego znanego z portalu YouTube. Ponadto sposób archiwizowania materiałów filmowych uległ modyfikacji – transmisje przechowywane będą 14 lub 60 dni, natomiast maksymalnie dwugodzinne ich skróty mogą być dostępne przez czas nieokreślony.

Twitch - Zmiany w serwisie Twitch: rozpoznawanie utworów chronionych prawem autorskim i usuwanie pełnych transmisji - wiadomość - 2014-08-07
Twitch

Serwis Twitch wprowadza znaczne zmiany w świadczonych przez siebie usługach. Utwory muzyczne objęte prawami autorskimi będą teraz wyciszane przez system firmy Audible Magic, podobny do tego znanego z portalu YouTube. Rozwiązanie to jest o tyle drastyczne, że „poluje” nawet na muzykę z gier i wycisza 30 minutowy fragment. Serwis oferuje jednak alternatywne, darmowe ścieżki dźwiękowe, których można użyć w swoich filmach. Na całe szczęście, transmisje na żywo nie będą skanowane. Zainteresowani na poniższym filmiku mogą zobaczyć, jak wygląda „ofiara” systemu:


Zmiany dotkną także usługi VOD [ang. Video On Demand – wideo na życzenie]. Najważniejsze z nich to dostępność filmów na urządzeniach mobilnych i innych platformach, a także ułatwione eksportowanie ich do serwisu YouTube. Poza tym koniecznie stanie się tworzenie skrótów właściwych streamów, tzw. highlights o maksymalnej długości dwóch godzin, co uzasadnione jest znacznie większą liczbą ich wyświetleń w stosunku do ich źródeł. Ponadto teraz pełne transmisje przechowywane są standardowo przez 14 dni, natomiast te posiadaczy stosownej subskrypcji oraz partnerów serwisu przez 60. Koniec więc ze składowaniem materiałów w nieskończoność. Zmiana dotyczy również już załadowanych transmisji. Skróty natomiast można przechowywać przez dowolną ilość czasu. Poniżej można obejrzeć nowe, specjalne narzędzie do zarządzania nimi:

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.